Skodalta edustustason limusiini?

Iltalehti: "Presidentti Vladimir Putin saa vielä tänä vuonna käyttöönsä uuden venäläisvalmisteisen virka-auton, joka edustaa jonkinlaista paluuta neuvostovuosien perinteisiin."
593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sehän oliskin varsin hupaa että sitä putleria kuskattais venäläisessä sikakiikussa! heheheheeeee

Äänestä

Ainakin virka-auton kuvaus sopii täysin Skodaan. Olisko tekeillä jonkinlainen pidennetty, kavennettu ja korotettu Superb?

Äänestä

Tulee olemaan ehtaa Skeidaa kyllä. Paluu neuvostoaikaan on juuri Skeidan heiniä sitä kovempaa ei voi neuvostoaikaan palata

Äänestä

Miten niin paluuta neuvostoaikaisiin perinteisiin? Skootat merkitsevät pitäytymistä niissä perinteissä.

Äänestä
  • Totta, Skota ei ole koskaan tehnytkään irtiottoa niistä perinteistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Öcy kirjoitti:

Iltalehti: "Presidentti Vladimir Putin saa vielä tänä vuonna käyttöönsä uuden venäläisvalmisteisen virka-auton, joka edustaa jonkinlaista paluuta neuvostovuosien perinteisiin."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu