Kaatuva Kihniö

niinsitäpittää

4

281

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yrppy

      No mitä sitten.!

    • kitkakummi

      Hah hah haa ja vielä hah hah haa. kerran vielä pojat hah hah haa
      Eihän tää oo mahdollista vai onko??? Kuinka tässä nyt on näin käynyt???
      Onko tosiaan nyt sitten että näin on käynyt?? Voi herran jestas sentään??? No kunnan johtaja tuloo töihin vissiin jos ei ole liukasta lupasivat nollakeliä että kun varovasti tuloo niin pysyy tiällä.

    • ihmemaanasukas

      Ei auttanut evp kalustemiehen vannomiset oman kunnan itsenäisyyden puolesta. Ei putkimiehen tomerat mielipiteet. Ei liisan ja seurakunnan maakaupat. Nyt lakki kourassa parkanoon. Lakki kourassa itkemään omaa tyhmyyttään, omaan saappaaseen kusemista. Johtajuus on ollut kadoksissa maurin lähdettyä. Ainut joka johti kuntaa , teki työtä oman työpaikkansa eteen. Hänen jälkeen vain palkannauttijoita, jotka vie hallitusta kuin pässiä narussa. Hallitus ja suurin osa valtuuston jäsenistä, älkää enää asettuko ehdolle kun taidot ei riitä.

    • vajoaako

      Pitääkö aina olla työpaikka ja paljon velkaa. Kyllä huonommassakin kunnassa pärjää kun ei yritä kielittää ja juonia kaikkia etuisuuksia itselle.
      On raskas elämä kun tarvii vahtia ja kalvaa työkavereita. On hyvä et ei ole velkaa saa nauttia elämästä vaikka kunta kaatuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3198
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    Aihe