MARA HAISTOI ILMAPIIRIN

Meediapeliä

MARA on huomannut suuren muukalaisvihan nousun.

Hänen elantonsa on epätoivoinen otsikoissa pysyminen.

Hän haluaa ajankohtaisohjelmiin haastatteluihin "puolustamaan" missiään ja keskustemaan aiheesta, kuuma aihe.DDDDDDDDDDDDD!

Hän sanoi "Miten vuonna 2017 voi olla tälläistä "rasismia" ?

Mielenkiintoinen lausuma tässä ennennäkemättömän muukalaisvihan ilmapiirissä, joka nyt vallitsee kautta Euroopan, myös Suomessa.

Valitsemalla kisan selkeästi rumimman ehdokkaan voittajaksi ja syyttämällä sitten arvostelijoita rasismista hän pelaa MEDIAPELIÄÄN.

Poloinen voittaja on vaan pelinappula, josta pitää saada isoin hyöty Martinan bisneksissä ja saada hänen bisneksensä pysymään mediassa.

Harvoin on nähty näin räikeää toimintaa.

3

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suuuresti.naurattaa

      Miten jalat?

    • missifanittaja

      http://im.mtv.fi/image/6254238/landscape16_9/1024/576/29cfea366c8a4e709cbf709eb1c4a8fd/rP/amissh2.jpg

      Kun katsoo tätä kuvaa, niin kuka tahansa voi tajuta, että herättää huomiota jo maailmallakin.

      Olisi mukava kuulla tuomarien perustelut tälle valinnalle.

      Mutta oikeasti säälittää nyt tuon voittajan tilanne, asia on paisunut järkyttävän suureksi, eikä olen hänen syynsä koko asia. Tämänhän pitäisi olla hänen elämänsä varmaan ihanin tapahtuma.

      On tuomarien syytä, että tämä pääsi tapahtumaan, he ovat sataprosenttisesti vastuussa tästä. Nyt vaikuttaa siltä, että tämä oli ns. poliittinen valinta ja se on saanut ihmiset suuttumaan.

      Eli että paljon huonompi voi voittaa, koska halutaan suosia monikulttuuria oikeudenmukaisuuden kustannuksella. Viime Miss Suomi kisasta jäi kyllä samat tuntemukset ((.

    • Heijaahelsinki

      Aitolehti ja tuomarit eivät hiisku valinnan perusteluista edelleenkään yhtään mitään. Olisi hyvä tietää ne.

      Boikottiin tämä kilpailu ja tuomarit ja sponsorit myös.

      Kyllästyttää tämänkaltainen epäreiluus kuka hullu haluaa osallistua tähän kilpailuun?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3463
    2. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      66
      2606
    3. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2527
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2149
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      199
      2055
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      41
      1670
    7. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      1552
    8. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      26
      1381
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      90
      1362
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      197
      1357
    Aihe