MARA on huomannut suuren muukalaisvihan nousun.
Hänen elantonsa on epätoivoinen otsikoissa pysyminen.
Hän haluaa ajankohtaisohjelmiin haastatteluihin "puolustamaan" missiään ja keskustemaan aiheesta, kuuma aihe.DDDDDDDDDDDDD!
Hän sanoi "Miten vuonna 2017 voi olla tälläistä "rasismia" ?
Mielenkiintoinen lausuma tässä ennennäkemättömän muukalaisvihan ilmapiirissä, joka nyt vallitsee kautta Euroopan, myös Suomessa.
Valitsemalla kisan selkeästi rumimman ehdokkaan voittajaksi ja syyttämällä sitten arvostelijoita rasismista hän pelaa MEDIAPELIÄÄN.
Poloinen voittaja on vaan pelinappula, josta pitää saada isoin hyöty Martinan bisneksissä ja saada hänen bisneksensä pysymään mediassa.
Harvoin on nähty näin räikeää toimintaa.
MARA HAISTOI ILMAPIIRIN
3
235
Vastaukset
- suuuresti.naurattaa
Miten jalat?
- missifanittaja
http://im.mtv.fi/image/6254238/landscape16_9/1024/576/29cfea366c8a4e709cbf709eb1c4a8fd/rP/amissh2.jpg
Kun katsoo tätä kuvaa, niin kuka tahansa voi tajuta, että herättää huomiota jo maailmallakin.
Olisi mukava kuulla tuomarien perustelut tälle valinnalle.
Mutta oikeasti säälittää nyt tuon voittajan tilanne, asia on paisunut järkyttävän suureksi, eikä olen hänen syynsä koko asia. Tämänhän pitäisi olla hänen elämänsä varmaan ihanin tapahtuma.
On tuomarien syytä, että tämä pääsi tapahtumaan, he ovat sataprosenttisesti vastuussa tästä. Nyt vaikuttaa siltä, että tämä oli ns. poliittinen valinta ja se on saanut ihmiset suuttumaan.
Eli että paljon huonompi voi voittaa, koska halutaan suosia monikulttuuria oikeudenmukaisuuden kustannuksella. Viime Miss Suomi kisasta jäi kyllä samat tuntemukset ((. - Heijaahelsinki
Aitolehti ja tuomarit eivät hiisku valinnan perusteluista edelleenkään yhtään mitään. Olisi hyvä tietää ne.
Boikottiin tämä kilpailu ja tuomarit ja sponsorit myös.
Kyllästyttää tämänkaltainen epäreiluus kuka hullu haluaa osallistua tähän kilpailuun?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3910573Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610132- 227927
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776334Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304912- 564733
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174066Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243423- 623137
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2263075