MARA HAISTOI ILMAPIIRIN

Meediapeliä

MARA on huomannut suuren muukalaisvihan nousun.

Hänen elantonsa on epätoivoinen otsikoissa pysyminen.

Hän haluaa ajankohtaisohjelmiin haastatteluihin "puolustamaan" missiään ja keskustemaan aiheesta, kuuma aihe.DDDDDDDDDDDDD!

Hän sanoi "Miten vuonna 2017 voi olla tälläistä "rasismia" ?

Mielenkiintoinen lausuma tässä ennennäkemättömän muukalaisvihan ilmapiirissä, joka nyt vallitsee kautta Euroopan, myös Suomessa.

Valitsemalla kisan selkeästi rumimman ehdokkaan voittajaksi ja syyttämällä sitten arvostelijoita rasismista hän pelaa MEDIAPELIÄÄN.

Poloinen voittaja on vaan pelinappula, josta pitää saada isoin hyöty Martinan bisneksissä ja saada hänen bisneksensä pysymään mediassa.

Harvoin on nähty näin räikeää toimintaa.

3

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suuuresti.naurattaa

      Miten jalat?

    • missifanittaja

      http://im.mtv.fi/image/6254238/landscape16_9/1024/576/29cfea366c8a4e709cbf709eb1c4a8fd/rP/amissh2.jpg

      Kun katsoo tätä kuvaa, niin kuka tahansa voi tajuta, että herättää huomiota jo maailmallakin.

      Olisi mukava kuulla tuomarien perustelut tälle valinnalle.

      Mutta oikeasti säälittää nyt tuon voittajan tilanne, asia on paisunut järkyttävän suureksi, eikä olen hänen syynsä koko asia. Tämänhän pitäisi olla hänen elämänsä varmaan ihanin tapahtuma.

      On tuomarien syytä, että tämä pääsi tapahtumaan, he ovat sataprosenttisesti vastuussa tästä. Nyt vaikuttaa siltä, että tämä oli ns. poliittinen valinta ja se on saanut ihmiset suuttumaan.

      Eli että paljon huonompi voi voittaa, koska halutaan suosia monikulttuuria oikeudenmukaisuuden kustannuksella. Viime Miss Suomi kisasta jäi kyllä samat tuntemukset ((.

    • Heijaahelsinki

      Aitolehti ja tuomarit eivät hiisku valinnan perusteluista edelleenkään yhtään mitään. Olisi hyvä tietää ne.

      Boikottiin tämä kilpailu ja tuomarit ja sponsorit myös.

      Kyllästyttää tämänkaltainen epäreiluus kuka hullu haluaa osallistua tähän kilpailuun?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      157
      8362
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      440
      7466
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3844
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      150
      3542
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      112
      3009
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      51
      2597
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2026
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1863
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      36
      1684
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1530
    Aihe