tehtaalla alkaa yt-neuvottelut

luottamushenkilön tietovuoto
19600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei ole yllätys tätä ollaan odotettu miehistö minimiin ja irtisanottavat kortistoon !!

Äänestä

Normaali toimintaa kun markkinat ei vedä? Tosin uudelleen järjestelyjä on aina tiedossa, tekipä "konserni" yksiköt tulosta- tai tappiota niin se vain menee.

Onneksi on Lohi jalostamo tulossa jonne voi hakea moniosaajat joista on tullut kustannuserä Stora Enso Varkaudelle.

Äänestä

Ai millä tehtaalla? Akkutehtaallako?

Äänestä
  • Lohi tehtaalle siihen taakse!

    Äänestä

Ulkomailla riittää töitä ja emäntä on tyytyväinen,kun ukko ei nurkissa pyöri. Foster wheeler on myös oiva ,jos saa jalkansa oven väliin. Mainio työnantaja. Mutta nyt mennään näin. Tehtaita en edes ajattele enää.

Äänestä

Eikö ne synkät pilvet hälvenekään kartonkiuudistuksen myötä? Näihän paikallinen lehti on kertonut meille jo monta vuotta. Valonpilkahduksia. BUAHAHHAHAH

Äänestä

Kyllä autotehtaassa töitä riittää, kun kiinasta aihioita tilataan.

Äänestä

Missä ois halavalla sähkömopoauto? Tarviisin.

Äänestä

Penahan semmosen hankki. Nyt siinä on akut loppu.

Äänestä

Kenellee nalli napsahtaa...BUAHAHHAHAH

Äänestä

Ei luottamusmiehet ossoo kannattavuuslaskelmia tehä saati sitten ymmärtöö niiden sisältöö. Törsäyspuolesta niillä o vuosikymmenien kokemus mutta vieläkään ne ei ymmärrä, mihin ne johtaa.

Äänestä

Myöhäistä..ennusmerkit on jo nähty..orava kiersi ympäri suuren tammen

Äänestä

Turha kieltää asiaa joka tulee tapahtumaan

Äänestä

Vai niin

Äänestä

Sellun kysyntä ja hinta.

Äänestä
  • Häh, ei kai Enso Varkaudessa osta sellua, kun tekee sitä itse...

    Äänestä

Onko näistäkin "neuvotteluista sanottu että toivotaan ettei asiasta kirjoiteta someen tai muuten levitetä?

Äänestä

Ihmetyttää miks ei kerrota??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattavuuslaskelma kirjoitti:

luottamushenkilön tietovuoto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu