Oodi pysyy, rkp:lle sorihandeli:)

Oodi pysyy meidän suomalaisten ja koko muun maailman kirjaston nimenä, rkp:lle Viljanen antoi kuitenkin myös mahdollisuuden omaan nimeensä..vähän kuin kiukuttelevalle tyhmälle lapselle oman karkin imeskeltäväksi että saa sen hiljaiseksi.

Heh heh, RKP teki itsestään idiootin koko kansan silmissä :)
16241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

RKP kuittailee tuollaisia näennäisvoittoja ja kärsii merkittävissä asioissa tappioita.

Tuokin nimitysfarssi kääntyy ruotsin kieltä vastaan varmasti...

Äänestä

Ankka on nyt iloinen!

Pieni ankanpoikanen polskutteli veessä,

pien ankanpoikanen lumpeenlehden eessä.

Se lehdestä haukkasi palasen ja

sanoi sitten - Mä olen iloinen.

Olen ankanpoikanen, polskuttelen veessä.

KVAK, KVAK , KVAK.

Äänestä

Tuohan on hyvä vitsi tuo "odet" se tuo heti mieleen Oden, eli Osmo Soininvaaran, joka teilaa pakkoruotsin 10-0 :)!

Äänestä
  • Hauska huomio ja kun nimiä yleensä puhekielessä väännellään kääntyy Soininvaara helposti Soiniksi. :D

    Äänestä

Mukavaa että palstafenno sai hyvän mielen ja iloitsee, olemme kaikki iloisia palstafennon puolesta :)

1Äänestä

Hieno homma, Soininvaara sai nimensä historiaa, kiitos rkp hölmöyden:)

Äänestä

Hyvä, hurrit! Tämä teidän Manssån sai aikaiseksi taas vähän lisää eripuraa kieliryhmien (18 vastaan yksi) välille!
Otetaanko seuraavaksi ihan kunnolla matsia?
Saisitte käkättimeen... Lähiaikoina tulee, mikäli jatkatte tuota valtaväestön kyykyttämisen yrittämistä vielä. Sen lupaan...

Äänestä
  • nousepa fenno vihdoin sieltä kyykky-asennosta ja ala elää vuotta 2017 kuten muutkin suomalaiset!

    1Äänestä

rkp saa meidät suomalaiset vain onhoamaan kiekitalibanismiaan yhä enemmän ja enemmän..

Äänestä

Onneksi ifk:n jatkuvissa tappiopeleissä kuulutetaan myös muumiruotsiksi kyllä on kansainvälinen tunnelma tanan urpot.

1Äänestä

Månsspni laskeutui samaan kastiin thoorin kanssa inhotuimpien rkplaisten listalla..

Äänestä
  • Enpäs laskenut!

    Äänestä

vielä alemmas, thoors sentään on ymmärtänyt häipyä julkisuudesta häpeämään

Äänestä

Det är konstigt att ni måste ha sånt förskräckligt liv om hur vi skall kalla centrumbiblioteket. Och dessutom tvinga oss att använda ett namn som är direkt språkvidrigt enligt svenska språkregler för at tin skall vara nöjda. Fattar inte vad ni har med det att göra överhuvudtaget.

1Äänestä

oodi lukee siellä isolla kirjaimilla, sitä me siomalaiset kiitämme!

Äänestä

månssonikin kumartaa kun kulkee oodi nimikyltin alitse;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyrhoksentieodottaa kirjoitti:

Oodi pysyy meidän suomalaisten ja koko muun maailman kirjaston nimenä, rkp:lle Viljanen antoi kuitenkin myös mahdollisuuden omaan nimeensä..vähän kuin kiukuttelevalle tyhmälle lapselle oman karkin imeskeltäväksi että saa sen hiljaiseksi.

Heh heh, RKP teki itsestään idiootin koko kansan silmissä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu