http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/il-sipila-lobbasi-bisnesta-intiassa-lapset-omistavat-sopimuksen-saanutta-yritysta/6258232
Tällänen pääministeri meillä nyt on. Kuka muu on ollut näin röyhkeä?
Tällänen pääministeri meillä nyt on. Kuka muu on ollut näin röyhkeä?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Lobbasi+onnistuneesti+suomalaisten+yritysten+vientiä.
Mukana+oli+17+yritystä,+yksi+oli+oululainen+Cembolis+josta+Sipilän+lähisukulaiset+omistaa+5%+osuuden.+Elikkä+Sipilän+sukulaiset+hyötyivät+siitä+noin+0,3%+osuudella?
+
+99,7%++hyötyjistä+ei+olleet+Sipilän+sukulaisia.
Sipilä on törkein ministeri koko Suomen 100-vuotiaassa historiassa. Länsimaisia arvoja noudattavassa demokratiassa tämä hyypiö olisi jo erotettu!
Ei tässä ole mitään uutta. Kekkonen sen jo aloitti 50- luvulla. Mites koira nyt karvoistaan pääsisi (kepulit tavoistaan). Surullisinta on, että äänestäjä on itse tähän syyllinen.
Hieno homma saatiin taas Suomeen töitä. Kiitos
Antti Rinne olisi pystynyt estämään tuollaisen kauheuden, vaikka perustuslakiin vedoten. Antilla on juristitausta.
Odotamme jännittyneinä Petos-Antin tuomiota juristin ominaisuudessa.
Joo en oikein ymmärrä tätä meuhkaamista jos se tuo työtä ja verotuloja suomeen. Mutta median vihervasemmistolle ei käy mikään, ainostaan taikaseinä josta rahaa jaetaan ympäri maailmaa ja vielä maahantunkeutujille luksus oltavat. Muuten en tuosta sipilästä niin välitä.
lahkouskovainen buustaa valtion mandaatilla omien uskonveljiensä toimintaa
Lahkouskovaisten+omistama+Fortum+Oyj+omistaa+Chempolis+Oy:stä+34%+;+))
Olisit+sinäkin+apina+onnellinen,+Suomen+valtio+on+Fortum+Oyj:n+suurin+omistaja.
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/tallainen-yritys-on-sipilan-lobbaama-chempolis/PtH8r9KY?ref=iltalehti:b67a&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal Tällainen yritys on Sipilän lobbaama Chempolis
Rosvo Sipilä nyt viimein telkien taakse ja sellin avaimen saa upottaa Mariaanien hautaan.
Noudattaako Sipilä tuttua kaavaa? Ensin oma etu, toisena Suomen etu. Mitään muita etuja ei väliin saa tulla.
Sehän on helvetin hyvä, että on heti toisena Suomen etu!
Petos Antilla se menee näin: Ensin oma etu, toisena AY pamppujen etu, kolmantena puolueen etu. Suomen etua ei ole ollenkaan. :))
Pieni korjaus yo. toisena tulee lasten ja sukulaisten etu. Maan etu on vasta kolmantena!
Vitut kansasta. Härskisti omat, lasten ja serkkujen taskut täyteen.
Aiesopimus on tehty jo 2014. Joten?