Cherrykirsikka!

Tupuna

Hei kirsikkainen, pitkästä aikaa!

Olen hieman tutustunut mukavaan mieheen, jota en kuitenkaan vielä kovinkaan hyvin tunne. Tässä odotellaan lisää yhteydenottoja ja silleen.

Kehittyykö minulla ja hänellä suhde? Tapaammeko enää? Kannattaako minun siis suhtautua häneen varovaisesti, vai annanko vaan mennä? Pelottaa, on niin uusi tilanne... kiitoksia jos viitsit vastata mitä näet :)

4

302

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei Tupuna! Kyllä minullakin nousi nyt ensimmäisenä tuo varovaisuus esiin: tähän mieheen ei liene luottamista, hän luikkii tiehensä luotasi tilaisuuden tullen. Olen pahoillani, mutta tästä kohtaamisesta ei minun näkemykseni mukaan näyttäisi nyt syntyvän mitään pysyvämpää suhdetta.

      Älä kuitenkaan lannistu, sillä parempaa on luvassa: keväthankien hohtaessa kirkkaimmillaan helmi-maaliskuussa, talitinttien aloittaessa laulunsa, kohtaat kiharatukkaisen miehen jolla on hieman ulkomaalaistyyppiset piirteet. Hän saa sydämesi jälleen avautumaan rakkaudelle, eikä kevääsi ja kesäsi tule olemaan yksinäinen.

      Älä kuitenkaan tee päätöksiäsi suuntaan tai toiseen näkijöiden tai kenenkään muunkaan lausumien perusteella, vaan kuuntele aina omaa sydäntäsi; se on oman elämäsi paras asiantuntija. Hyvää talven jatkoa Sinulle!

      • Tupuna

        Kiitos vastauksestasi! :) Katsellaan nyt, miten käy. En siis tee ennustuksestasi itsensätoteuttavaa. On kuitenkin hyvä tietää, että sisäinen ääneni saattaa olla oikeassa (että kannattaa olla varovainen).


      • Tupuna
        Tupuna kirjoitti:

        Kiitos vastauksestasi! :) Katsellaan nyt, miten käy. En siis tee ennustuksestasi itsensätoteuttavaa. On kuitenkin hyvä tietää, että sisäinen ääneni saattaa olla oikeassa (että kannattaa olla varovainen).

        Hei Cherry!

        Jos vielä huomaat tämän viestin, niin olisi mukava jos vastaisit :) Tämä mies, jonka tapaan helmi-maaliskuussa. Tunnenko minä hänet jo? Koska minusta tuntuu, että tuttu saattaa olla... kiharat hiukset ja ulkomaalaistyyppiset piirteet.


      • Tupuna kirjoitti:

        Hei Cherry!

        Jos vielä huomaat tämän viestin, niin olisi mukava jos vastaisit :) Tämä mies, jonka tapaan helmi-maaliskuussa. Tunnenko minä hänet jo? Koska minusta tuntuu, että tuttu saattaa olla... kiharat hiukset ja ulkomaalaistyyppiset piirteet.

        Kyllä todennäköiseltä vaikuttaa, että olet tämän miehen jo jossain tavannut, muttet välttämättä ole kiinnittänyt häneen sen suurempaa huomiota, ainakaan romanttisessa mielessä. Tästä tuttavuudesta on sitten hyvä lähteä syventämään suhdetta eteenpäin. Toivotan onnea ja menestystä tuleviin päiviisi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      207
      4486
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      90
      3237
    3. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      88
      1767
    4. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      13
      1367
    5. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      18
      1336
    6. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      24
      1193
    7. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      10
      1131
    8. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      248
      1129
    9. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      50
      1128
    10. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      51
      1036
    Aihe