kauhean mustis kaikesta ja ite et muka ole ollenkaan mistään. Sekin kyllä kertoo jotakin välittämisesi tasosta
Ja minä oon niin
mitensenytniinmenee
9288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Alunperin jos ajatus ollut että toinen on suhteessa on vaikea olla. Peite nimet ehkä koska tekee luvatonta avovaimon seläntakana. Miten voi olla mustasukkainen jos koko ajan uskotellaan että ihminen on jo toisen? Siihen asennoituu ja oppii ajatukseen. Totuttaa voi siihenkin ettei toinen välitä eikä itsekään tunne mustasukkaisuutta
Minä en siis ainakaan pysty jos opetetaan ettei tuo koskaan ole välittänyt, sillä on oma elämä muualla ja jo oma rakas.
Silloin asennoituu asiaan niin että mustasukkaisuus on turhaa.
Jos toinen taas olisi mun ja opettaisi mut asennoituun niin, niin sitten joissain tilanteissa olisin mustasukkainenkin
Oonhan mä mustis.
Niin, korvat höröllä ja kaikki muutkin aistit valppaana aistimaan mahdollista mustasukkaisuutta, sehän sitä tosi rakkautta on. Tiukat suitset.
Mä olen kertonut tykkääväni. Minusta ei ole kukaan kertonut tykkäävänsä. Ei ole mitään syytä kuvitella kenenkään olevan kiinnostunut minusta...eli ei ole myöskään syytä olla mustis.
Olen mä mustasukkanen susta. En vaan näytä sitä muille. Katsopa tarkemmin.
n>m
Olen mustis vain exästäni, josta eronnut jo vuosia sitten. kertonee tunteideni syvyydestä, kun en vieläkään ole irti. mutta onhan hän tosi tosi hieno ihminen, vaikka erosimmekin. Jospa joskus löytäisi yhtä hyvän, tai paremman. Vielä en.
"Susta en yhtään" Lol. Aloitus tuskin juuri sulle.
Välitän ja kaipaan, mutten ole mustis. Miksi olisin toiselle henkilölle ? Jokaisella on oma elämä. Ne ketkä minua tarvitsevat, niin puhukaa päin naamaa, että tiedän teidän tahtonne. Aijon hieman kävellä vastaan. Olen erittäin auttavainen , mutta jokaisella asialle on oma rajansa. Ei ole aikomusta häiritä ketään. Kerroin oman näkemykseni miten kannattaa toimia ja se pätee moneen henkilöön.