En pitänyt sussa siitäkään, että loukkaat puheissasi ihan tietoisesti. Olet moukka sanan varsinaisessa merkityksessä. Tiedä sitten onko kasvatus mennyt kohdallasi pieleen, vai onko ihan syntymävika luonteessa ettet osaa olla tahdikas, ja kunnioittava. Suojelen itseäni ja läheisiäni kaltaisiltasi tyypeiltä. Vielä kun osaisit olla kyttäämättä menemisiäni. Auto pihassa, auto ei pihassa, missähän se nyt menee ja jne. kuulloostaako tutulta? Olen nähnyt kunka pyörit kuin puolukka "siellä" kun yrität etsiä missä milloinkin menen. Sairasta! Tollastako se oikeesti on kun ei omaa elämää ole?
sulle äijälle tähän lähelle
vastenmieliselle
20372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
ja se miksi tää tuli tänne ikävälle, on että itte kaipaan ihan toista tyyppiä, ja epäilen tän kyttääjän täällä käyvän.
Stalkkaaminen on sellaista, että kertoo muille toisesta. Mutta kun miettii syitä miksi 40-vuotias ihminen ei kykene työelämään, opiskelemaan ja omaa suuruuskuvitelmia, niin suututaan kun suoraan koittaa puhua. Eikös J kieltänyt sua menemästä töihin, kun on niin sairaan mustasukkainen ja väkivaltainen :)
Mitä tarkoittaa "pyöriä kuin puolukka"? Eikö ne yleensä pysy paikoillaan?
sanonta- mitä tarkoittaa sanonta:
https://jatko2.wordpress.com/sanontoja-ja-sananlaskuja/
käytä mielikuvitusta.
Minusta taas tuntuis tuollainen aika kiehtovalle.....vääriin nää aina kohdistuu! Ristiin menee aina. Mä laittasin jopa syöttejä, että tulis uudestaan....
kammottavaa olla jonkun stalkkauksen kohteena, etenkin kun stalkki on vastenmielinen.
on myös erittäin kiehtovaa että joitain henkilöitä stalkataan ja sitten kun nämä tajuavat ''pelin'' hengen, heistä luodaan kuva että he ovat stalkkereita.
Eiks ne sitten oo?
Se voi olla kiehtovaa, mutta se voi olla myös ahdistavaa.
On erilaisia tapoja käsitellä asiaa. Ja tietysti se molemminpuolinen (jos) ihastumisen määrä ja kaipaus.
Suora kontakti olisi aina parempi.
Onko näitä akkamaisia miehiä oikeasti olemassa?
Jos näin on en voi kuin toivoa parasta.
Jos sillä äijällä ihan vaan on elämänsä siinä lähellä ja elää sitä sinusta välittämättä.? Nää on niin kusipäisen surullisia viestejä, kun tekemällä tehdään toisista kyttääjiä ja vaikka mitä vajukkeja!
Edelleen olen sitä mieltä , että kannattaa puhua selkeästi näiden ihmisten kanssa kenet tahdot ja ketä et.
Eihän kukaan tahdo ihmisiä, jotka tekevät rikoksia itseä kohtaan.
Kyllä! Minä se olen! Piilottelen puolukoita autosi pakoputkeen ja kikattelen kun moottorisi yskii ja raivoat kun myöhästyt töistä! Otan valokuvia ja luon niiden perusteella sinusta vahanukkeja joita öisin hyväilen tökkien neuloilla! kun eihän minulla ole parempaa tekemistä;)
Siis tuo kyttiminen, stalkkaaminen ja koneen tietojen keräily on tosiasia ja rikollista. En voi edes ymmärtää, sillä itselläni ei ole tarvetta ketään kyttiä ja stalkata.
Lopputulos on sama. Mitä väliä sillä on? Ei mennä psykoosiin. Kaikkihan on hyvin. Sinulla on edelleen turvaverkkosi ja häkki, jonka olet suojamuuriksi itsellesi rakentanut. Voi hyvin !
Tollasen tilanteen joka itse on kokenut omakohtaisesti ei tule tähän ketjuun syljeskelmään. On niin helppoa sieltä huudella jos ei tiedä, miltä tuntuu kun ulos menet, aina näkyy se äijä jossain kytiksellä. Jos oliskin sattumaa, mutta kun ei ole.
Mitä höpötät?????
Marttyyri
Mul on simmonen vartija mikä seuraa ja seuraa missä liikkuu
Mitä lie hullu on sanottu siitä niin seuraa vielä enemmän.
Tiedän tunteesi, aloittaja. Minuakin kyttää yksi vastemielinen vajakki, on jopa seurannut minua. Ja voin sanoa, että elämää sillä ei nimenomaan ole kun kyttää koko ajan ja/tai yrittää väkisin tunkea sinun elämääsi.
Älä välitä noista idiooteista, ne ei tiedä kuinka vittumainen tuollainen tilanne oikeasti on.