Kuuluuko persut ja kokoomus

työnkiimassa

myöskin tähän työväenpuolueeseen?

13

2164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei_taida

      Ei taida kuulua. Eikä kuulu juuri kukaan mukkaan. On tää sen verran vähäinen porukka.

    • KALASTAJAJOSEF

      KYLLÄ KUULUU PERSUT JA KOKOOMUS SUURIMPIIN TYÖVÄEN PUOLUEISIIN,HEHÄN JUURI LUO NIITÄ TYÖPAIKKOJA EI KOMMUNISTIT OLE KOSKAAN LUONEET YHTÄKÄÄN TYÖPAIKKAA.NEUKKULASSA OLI TYÖTÄ MUTTA EI KAUPOISSA OLLUT LEIPÄÄ,HERRA STALIN MUISTI RAAMATUNKOHDAN "EI IHMINEN ELÄ AINOASTAAN LEIVÄSTA"JA NIINPÄ HÄN POISTI LEIVÄN KAUPOISTA.

      • SiahoPäivikki

        Suosittelen sinulle ihan oikeasti hakeutumista mielenterveyshoitoon, koska pääsi on kaikkea muuta kuin terve..


      • Arvonmekinansaitsemme191

        Kommunistien liikeideat ovat kaikki kaatuneet suomessa viimeisen viidenkymmenen vuoden aikana Perseelle.
        Valkoa muistelkaa,heiltä puuttuu viisaus,etukäteisviisaus jälkiviisautta heiltä vähän löytyy.


    • Siahopäivikki

      Olet varmaan siahopäivikki ollut mielenterveyshoidossa kun suosittelet
      Sitä muillekkin! Kerroppa lisää kokemuksestasi, luen suurella mielenkiinnolla.

    • Siahopäivikki

      Olet varmaan siahopäivikki ollut mielenterveyshoidossa kun suosittelet
      Sitä muillekkin! Kerroppa lisää kokemuksestasi, luen suurella mielenkiinnolla.

    • YhtäPerhettä

      No totta hemmetissä kuuluu, onhan Sauli Työväen Presidentti, kun vasuleilla ei ole presidentti-ainesta omasta takaa.

    • Kaikkihan me työläisiä olemme, nykyisiä, tulevia tai sitten entisiä kuten minä eli eläkeläisiä. Ei ole muuta kuin työläisiä jos sairaat ja vajaakykyiset jätetään laskuista!

    • HYVÄ.antti

      Sdp:n Antti Rinne, vihreiden Ville Niinistö, vasemmistoliiton Li Anderson ja Rkp:n Anna-Maja Henriksson vaativat 8. maaliskuuta kannanotossaan tilapäisiä oleskelulupia kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneille, jotka eivät suostu palaamaan vapaaehtoisesti.

      http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/vuorio-63177

      • sodan_runtelemat--

        Sodan runtelemat tablet käyttäjät?


    • Marssimaton.Mauno

      Siinä pulma.

      Todellinen työväenpuolue kajautta kutsuhuudon :"Tulkaa tänne kaikki työn ja raadannan raskauttamat, täällä saatte levon"!!!
      Toki tuohon kutsuun tulee myös niitä jotka eivät oikeasti "raskaina ole" niitä kannattaa varoa.
      60 ja 70 luvuilla niistä on kokemusta käenpoikien tapaan he paskoivat koko pesän !

    • Kokoomus ja persut eivät todella kuulu tähän työväen puolueeseen mutta työväki suurelta osin kuuluu Kokoomuksen ja persujen kannattajiin. Ainakin suurempi osa kuin kaikkiin kolmeen kommunistiseen puolueeseen yhteensä.

    • riistohallitus

      Mitä tämä työväen puolue tekee? En ole tuollaisesta kuullutkaan . Luulisi että olisi nyt äänekkäämmin esillä,kun työväen asioita painetaan hallituksen taholta oikeuin kunnolla. Tuo tuota työttömen peruspäivä raha leilkkauksesta pitäisi nyt ainakin olla julkisuudessa puimassa,sillä se on vastoin kaikia ihmisarvoja ja Eu linjauksia ,jotka hallitukselle mon peruspäivärahan suuruuden suhteen Eu tahoplta annettu.Nämä antavat molemmille piut paut.

      https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/komitea-suomen-tyomarkkinatuki-liian-pieni-jaa-alle-kolmannekseen-mediaanitulosta/6422146#gs.Lx8buYs

      Työttömille jotka ovat peruspäivärahan varassa omavastuun lisääminen on kohtuutonta kun tiedetään nykyinen työtilanne.Käytänössä ollaan tekemässä leikkuria ,jolla viedään vielä viimeinenkin toimeentulo mahdollisuus.

      http://valtioneuvosto.fi/artikkeli/-/asset_publisher/1271139/tyottoman-aktiivisuus-vaikuttaa-jatkossa-tyottomyysetuuden-maaraan

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4320
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4079
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3736
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      89
      3576
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2636
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe