myöskin tähän työväenpuolueeseen?
Kuuluuko persut ja kokoomus
13
2162
Vastaukset
- Ei_taida
Ei taida kuulua. Eikä kuulu juuri kukaan mukkaan. On tää sen verran vähäinen porukka.
- KALASTAJAJOSEF
KYLLÄ KUULUU PERSUT JA KOKOOMUS SUURIMPIIN TYÖVÄEN PUOLUEISIIN,HEHÄN JUURI LUO NIITÄ TYÖPAIKKOJA EI KOMMUNISTIT OLE KOSKAAN LUONEET YHTÄKÄÄN TYÖPAIKKAA.NEUKKULASSA OLI TYÖTÄ MUTTA EI KAUPOISSA OLLUT LEIPÄÄ,HERRA STALIN MUISTI RAAMATUNKOHDAN "EI IHMINEN ELÄ AINOASTAAN LEIVÄSTA"JA NIINPÄ HÄN POISTI LEIVÄN KAUPOISTA.
- SiahoPäivikki
Suosittelen sinulle ihan oikeasti hakeutumista mielenterveyshoitoon, koska pääsi on kaikkea muuta kuin terve..
- Arvonmekinansaitsemme191
Kommunistien liikeideat ovat kaikki kaatuneet suomessa viimeisen viidenkymmenen vuoden aikana Perseelle.
Valkoa muistelkaa,heiltä puuttuu viisaus,etukäteisviisaus jälkiviisautta heiltä vähän löytyy.
- Siahopäivikki
Olet varmaan siahopäivikki ollut mielenterveyshoidossa kun suosittelet
Sitä muillekkin! Kerroppa lisää kokemuksestasi, luen suurella mielenkiinnolla. - Siahopäivikki
Olet varmaan siahopäivikki ollut mielenterveyshoidossa kun suosittelet
Sitä muillekkin! Kerroppa lisää kokemuksestasi, luen suurella mielenkiinnolla. - YhtäPerhettä
No totta hemmetissä kuuluu, onhan Sauli Työväen Presidentti, kun vasuleilla ei ole presidentti-ainesta omasta takaa.
Kaikkihan me työläisiä olemme, nykyisiä, tulevia tai sitten entisiä kuten minä eli eläkeläisiä. Ei ole muuta kuin työläisiä jos sairaat ja vajaakykyiset jätetään laskuista!
- HYVÄ.antti
Sdp:n Antti Rinne, vihreiden Ville Niinistö, vasemmistoliiton Li Anderson ja Rkp:n Anna-Maja Henriksson vaativat 8. maaliskuuta kannanotossaan tilapäisiä oleskelulupia kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneille, jotka eivät suostu palaamaan vapaaehtoisesti.
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/vuorio-63177- sodan_runtelemat--
Sodan runtelemat tablet käyttäjät?
- Marssimaton.Mauno
Siinä pulma.
Todellinen työväenpuolue kajautta kutsuhuudon :"Tulkaa tänne kaikki työn ja raadannan raskauttamat, täällä saatte levon"!!!
Toki tuohon kutsuun tulee myös niitä jotka eivät oikeasti "raskaina ole" niitä kannattaa varoa.
60 ja 70 luvuilla niistä on kokemusta käenpoikien tapaan he paskoivat koko pesän ! Kokoomus ja persut eivät todella kuulu tähän työväen puolueeseen mutta työväki suurelta osin kuuluu Kokoomuksen ja persujen kannattajiin. Ainakin suurempi osa kuin kaikkiin kolmeen kommunistiseen puolueeseen yhteensä.
- riistohallitus
Mitä tämä työväen puolue tekee? En ole tuollaisesta kuullutkaan . Luulisi että olisi nyt äänekkäämmin esillä,kun työväen asioita painetaan hallituksen taholta oikeuin kunnolla. Tuo tuota työttömen peruspäivä raha leilkkauksesta pitäisi nyt ainakin olla julkisuudessa puimassa,sillä se on vastoin kaikia ihmisarvoja ja Eu linjauksia ,jotka hallitukselle mon peruspäivärahan suuruuden suhteen Eu tahoplta annettu.Nämä antavat molemmille piut paut.
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/komitea-suomen-tyomarkkinatuki-liian-pieni-jaa-alle-kolmannekseen-mediaanitulosta/6422146#gs.Lx8buYs
Työttömille jotka ovat peruspäivärahan varassa omavastuun lisääminen on kohtuutonta kun tiedetään nykyinen työtilanne.Käytänössä ollaan tekemässä leikkuria ,jolla viedään vielä viimeinenkin toimeentulo mahdollisuus.
http://valtioneuvosto.fi/artikkeli/-/asset_publisher/1271139/tyottoman-aktiivisuus-vaikuttaa-jatkossa-tyottomyysetuuden-maaraan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot233397Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112808- 282474
- 421907
- 511739
- 121583
- 421505
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101448- 531383
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621135