Mua pelottaa, että multa loppuu aika ennen, kuin me saadaan toisemme. Eihän sille mitään voi, jos niin käy... :/
Toivottavasti ei lopu
EteneeKokoAjan
30628
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kauanko olet täällä vonkunut sitten jos oikein pelkäät kuoleman korjaavan ennenkun mitään tapahtuu, eikö tuu mieleen että nyt sitten viimeistään pitäisi tehdä jotain muuta kuin kirjoitella merkityksettömiä viestejä.
Mitätöit ensimmäisen lauseen.
Tulen sitten hautajaisiin.
se toinen voi kuolla tänä iltana, ja itehän jokanen ne touhunsa päättää millä ajastuksella toimii jos toimii.
että täällä ei kyllä mikään etene mihinkään. vieraiden ihmisten sekametelisopassa.
ajan hyvin ja hyödyllisesti, viestistä saa kuvan että et. oletko tyrinyt.
Sitten heräsit asialle, mihin aika on tähän mennessä kulunut?
Syöpäkö etenee vai?
sähän oot se palstojen rähjäävä ukko jolla koskaan muuta mielessä ollu ku vittuilu.
Olen pahoillani, mutta solvauksesi tuli nyt kyllä väärään osoitteeseen.
eiköös se tullu ihan oikeeseen osotteeseen.
Olisi paljon pitänyt mennä toisin.
Tuota kaikkea olisi pitänyt ajatella ennen vihanpidon aloittamista.
Kaksi sydäntä ei koskaan löydä perille toistensa luo ilkeilyn ja puhumattomuuden kautta.
Ja jossain kohtaa vain huomaa että aika meni ohi.
käyttää täällä vietetyt vuodet hieman toisin.
Herää liian myöhään, miksi ei voi ajatella aiemmin. Mihin aika tuhraantuu.
Osa ihmisistä on elämässään kokenut menetyksiä ja luopumista sekä tajunnut jo ajat sitten että odottelemalla mitään ei tapahdu joten on pakko toimia kun "aika on". Sen takia jokainen almukin on suuri lahja.
Osa ihmisistä ei koskaan koe näitä ja he voivat vain odotella seuraavaa varmaa lämmintä ateriaa massu tyytyväisinä.
Osa taas pakenee omaa vastuuta koska he uskovat johonkin lööperiin kuten kohtaloon tai että edes sitä yhtä pientä askelta ei voi ottaa koska "syy X" tai sitten kuuntelevat muiden ihmisten ohjeita miten toimia tai olla toimimatta.
Itse opin että jos et toimi, kuolet. Jos et muuten niin sisäisesti, tuskallisen hitaasti lähettäen kaikki vain unholaan mitä ikinä koskaan toivoitkaan kykenemättä tekemään mitään itse asioille.
Tuo viimeinen kohta on minulle se paskaisin. Toisin sanoen ettei voisi itse vaikuttaa kohtaloonsa vaan joutuisi tyytymään mitä muruja joku heittelee pöydältä ja se vain sne vuoksi kun ei viitsi itse nousta tuolille istumaan ja pöydältä syömään.
Mieluummin oma valinta ja paskainen loppu kuin toisten määrittelemä.
On jokaisen tiedossa, eikä se katso sairautta, kuolema voi kohdata kenet hyvänsä milloin hyvänsä. Se miten on annetun ajan käyttänyt on jokaisen omassa valinnassa,
Joku on tehnyt ja toiminut joku toinen taas havahtuu siinä vaiheessa kun alkaa olla myöhäistä mutta kuten sanottu kaikilla on samat mahdollisuudet toimia mikäli haluaa.
On aika tehdä pientä pohdintaa miten elämä on mennyt, onko tyytyväinen siihen mitä on tehnyt ja saanut aikaan vai onko se vain kulunut vailla isompaa yritystäkään.
Onko toiminut omasta mielestä hyvin elämässä olleita ihmisiä kohtaan. Vastaukset voi antaa jokainen mielessään.
Jos noin on, niin ota ihmeessä suoraan yhteyttä häneen ja kerro tunteistasi ja tilanteestasi.
Ja miten paljon olisikaan voinut tehdä toisin, osan jättää tekemättä ja tehdä sitä minkä on jättänyt kokonaan vaille ja mikä kuitenkin olisi ollut kaikkein tärkeintä.
Ihmetellä täytyy miten moni on tässäkin tunnistavinaan sen omansa tai jonkun muun. Hyvä esimerkki siitä miten varmasti palstalla tunnistaa ihmisen.
En minä oikein usko että ihmiset tässä ketään tunnistaa, enemmänkin kommentoivat sitä tilanteen samankaltaisuutta omaansa nähden.
Aika monella palstalaisella kun on nimenomaan petrattavaa tuossa aktiivisuudessa oikeassa elämässä jos täällä palstalla vain pyörivät.
Pitänyt keskittyä olennaiseen ja jättää humpuuki vähemmälle.
Mitään?
monen monta vuotta jonninjoutavaan.
Jos teet kuolemaa, niin ei sinua silloin kukaan halua! Itsekästä tavoitella jotakuta ihmistä samalla kun itse kuolee kohta!
Aika armottomia vastauksia tässä ketjussa.
Olen tavallaan miettinyt samaa. Mitä jos kuolen ennenkuin löydän rakkauden. Olen kohdannut ihmisiä, jotka ovat sillä hetkellä olleet se oikea. Kuka on se viimeinen?
https://m.youtube.com/watch?v=6kmsI3D5QPo
Jos edes tietäisin,että haluat minun odottavan. Eteneminen sitten meistä kiinni.
Mulla oli tutut, jotka rakastu. Äkkiä naimisiin ja olivat tosiällörakastuneita. Toisella c hep ja kuoli yhtäkkiä.
Meidän ajan käytti joku muu, iloitkaamme siitä!