Ja tarjoaa hoivapalvelut, lääkkeet jne...
http://yle.fi/uutiset/3-9398485
Mukava lukea tällaista, samalla kun köyhät eläkeläiset tai työttömät omat kansalaisemme joutuvat rahapulassa jättämään osan lääkkeistä ostamatta kun Kela pienensi Sipilän halllituksen maanpettureiden toimesta korvauksia. On tämä maa todellinen lottovoitto maahantunkeutujille. Kun olin 40 v sitten lapsi, hoetttiin ylpeänä että on lottovoitto ollut syntyä Suomeen. Nyt kantasuomalaisena tänne syntyminen ja eläminen täällä vastaavat elinkautista vankeusrangaistusta kuritushuoneessa (nuoremmalle sukupolvelle tiedoksi että kuritushuone oli aikoinaan 80-luvun lopulle saakka ankarampi vankeusmuoto jossa ulkopuolisia tapaamisia ei sallittu, sellissä oli aina vain palju tarpeita varten jne).
Espoo majoittaa paperitomat matut
maa_on_hölmölä
3
90
Vastaukset
- qwkejhgh
Espoolaisilla päättäjillä näköjään liikaa rahaa käytössään (kaupungin budjetissa).
- on.se.kumma
Synkkää on myös se, että kun sanoo totuuksia matuista, saa päälleen vihapuhesyytöksiä ja rangaistuksia niistä, mutta sen sijaan tuollainen laittomien kulkureiden majoittamista katsotaan sormien välistä eikä tule minkäänlaista rangaistusta.
Ja suomalaisten kohdalla raippa heiluu entistä enemmän että kunta voisi maksella laittomien loisijoiden hulppeaa elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979