Olen vihaineen siksi, että joku pudasjärveläinen tyttö on jo nuorena päässyt taivaan kotiin täytettyään elämäntehtävänsä.
Olen vihainen siitä, että Suomessa vielä tänäkin päivänä tehdään Jumalan valtakunnan työtä.
Olen erityisen vihainen siksi, että suviseurat ensi kesänä ovat Porissa ja silloin moni porilainenkin voi saada parannuksen armon.
Olen vihainen ministeri Tapani Töllille siksi, että hän saarnaa Jumalan sanaa Raamatun mukaisesti.
Olen vihainen....
Voi perkele! Luettelosta ei tule loppua.
Olen vihainen siitä, että Suomessa vielä tänäkin päivänä tehdään Jumalan valtakunnan työtä.
Olen erityisen vihainen siksi, että suviseurat ensi kesänä ovat Porissa ja silloin moni porilainenkin voi saada parannuksen armon.
Olen vihainen ministeri Tapani Töllille siksi, että hän saarnaa Jumalan sanaa Raamatun mukaisesti.
Olen vihainen....
Voi perkele! Luettelosta ei tule loppua.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Avauksen loppu kertoo, että avauksen tehnyt vanhoillislestadiolainen on saatanan lapsi.
mieltä kanssasi Kalevi. Oletko tähään ajatellut tehdä mitään muuta kuin pilkata palstoilla Jumalaa? Miten on mielisairautesi laita tänään? Muistitko ottaa aamulääkkeesi? Käykö mielenterveyshoitaja luonasi tänään vai vasta huomenna? Oletko rukoillut? No ei siinä mitään. Sitä vain niin kuin luonnostaan aina välillä tekee meli huolehtia vähimmäisestä lähimmäisestään, vaikkeivät ne saastat oikeastaan mitään olisi ansaneet. Onko sulla Kalevi sivottu kokonaiseen vuoteen? Miten on lakanoiden vaihto? Älä nyt pahastu, mutta sanon kuitenkin, että sinun pitäisi vähentää tupakanpolttoa ssatiloissa, koska Nortin löyhkä on avan karmea.
Voi piru, että paljon olisi sanomista, mutta jääkään toiseen kertaan.
Onpa hävytön kiroileva vl aloitus joka vielä rikkoo 8 käskyäkin vastaan.
Tehhään tahallaan syntiä ja muka tekopyhällä vilkuttelulla kuitataan..
Taitaa kerran odottaa yllätys.
yllätys on odottamassa, jos taivaaseen pitäisi yrittää päästä omalla hyvyydellä. Sehän ei onnistu.
Heinolan suunnassa kuulemma on vakaa pyrkimys livahtaa taivaaseen pelkällä ilkeydellä. Ei taida onnistua?
Kempeleessä on ilmennyt käsitystä, että jos ympärileikkauttaa itsensä (huom! kivuliasta!) ja valehtelee olevansa juutalainen sekä latoo varmemmaksi vakuudeksi samaan syssyyn muitakin valheita kuten Jesaja-profeetasta tehdyn RATUn, pääsee varmuudella taivaaseen. Onnstuuko se? Minusta tuntuu, että pelkällä hölmäydelläkään ei taivaaseen pääse.
Ne jotka kiroilee ,ovat tutkimuksen mukaan rehellistä porukkaa.
niitä tartte varoa, sillä kiroilevat ihmiset eivät ole vaarallisia.
unohdit tässä mainita kirkkoherran ruumiin?