Me kirjoitajat ollaan vastuussa

Kirjoitusten sisältö pitäisi saada kiinnostavaksi, hyväksi ja hauskaksi, sellaiseksi kuin se parhaimmillaan on.

Muiden kirjoittajien moittimista on vältettävä. Et haluaisi sellaista itselläsikään
8102
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sehän on jo nyt kiinnostavaa ja hauskaa.
Mikäpä vetäisi vertaa reippaalle hattuilulle! Jatketaan samaan tyyliin.

1Äänestä

Olen sitä mieltä, ettei se mistä tekee aloituksen tarvitse olla niin järisyttävän ihmeellistä. Ihan arkinen jutustelukin kelpaa. Toisten mollaaminen tarkoituksella ei ole kivaa ja saattaa lannistaa halua olla aktiivinen palstalla. Saa olla eri mieltä ja kirjoitella aroistakin asioista, mutta ei tahallisesti vähätellä ja loukata.
Kyllä rehellinen ihminen tietää tunnossaan, mihin kirjoittaessa pyrkii.
Jos aloitus ja aine on lattea, niin antaa mennä. Se jää automaattisesti rimpsun hännille.

1Äänestä

Miten esität Sipilän kusetukset hauskasti?

Äänestä

Tämäkö niin tärkeä olis, että jatkuvasti pitäis petrata ja noudattaa jotin sääntöjä ja toiveita, heko heko niinhinkin kyllästyy jo.
Ollaan me pantu parastammekin, ittekin halutaan viihtyä, ja on oikeus tehdä mikä kulloinki mukavalta tuntuu. Ei meijän silti tartte moittiakaan ketään

Ei täällä vain varten olla, vaan ittemmekin!

1Äänestä

Mielenkiinto loppuu jos muittenmurskajaiset jatkuu. Koska Sipilä on kusettanut, tehnyt kyllä työtään ja monien mielestä hyvin.

Hauskus on niin vaativa kirjoitulaji, ettei siihen moni pysty, mutta yrittää voi ja pitää.

Äänestä
  • No politiikka nyt on mitä on, kuuluuhan siihen kautta aikojen opposition ääni, ihan kansanriveistäkin! Pientä tämä vielä on jos luet päivälehtiä. ja varsinaista politiikan palstaa.

    Tymppiihän se, mutta kansahan mutisee aina kun menee huonosti, niin kiukutellaan lapsiperheissäkin, niille kun on sanottava ei"kun ei rahat riitä juko'lauta!

    Ymmärrän hyvin, jos aiheet on peräperän jälkeen hallituksen ja Sipilän suoranaista haukkumista, eihän se sivistynyttä ole, mutta voiko kaikilta sitä vaatiakaan?
    Vielä on tyypillistä tunteiden ollessa kiihtyneitä, pannan vielä ärsyttävämpää liikkeelle kun huomataan että siihen reagoidaan! Siksi näitä hattuilusta pitäviä täälläkin puolustamassa leikkikenttäänsä.

    JOUKOSSA TYHMYYS TIIVISTYY ei todella ole turha oivallus.

    1Äänestä

Jo on tylsä ketju. Ei tee mieli edes hattuilla.

Äänestä
  • Mitäs pilasit?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokenu kirjoitti:

Kirjoitusten sisältö pitäisi saada kiinnostavaksi, hyväksi ja hauskaksi, sellaiseksi kuin se parhaimmillaan on.

Muiden kirjoittajien moittimista on vältettävä. Et haluaisi sellaista itselläsikään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu