Kirjoitusten sisältö pitäisi saada kiinnostavaksi, hyväksi ja hauskaksi, sellaiseksi kuin se parhaimmillaan on.
Muiden kirjoittajien moittimista on vältettävä. Et haluaisi sellaista itselläsikään
Muiden kirjoittajien moittimista on vältettävä. Et haluaisi sellaista itselläsikään
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sehän on jo nyt kiinnostavaa ja hauskaa.
Mikäpä vetäisi vertaa reippaalle hattuilulle! Jatketaan samaan tyyliin.
Olen sitä mieltä, ettei se mistä tekee aloituksen tarvitse olla niin järisyttävän ihmeellistä. Ihan arkinen jutustelukin kelpaa. Toisten mollaaminen tarkoituksella ei ole kivaa ja saattaa lannistaa halua olla aktiivinen palstalla. Saa olla eri mieltä ja kirjoitella aroistakin asioista, mutta ei tahallisesti vähätellä ja loukata.
Kyllä rehellinen ihminen tietää tunnossaan, mihin kirjoittaessa pyrkii.
Jos aloitus ja aine on lattea, niin antaa mennä. Se jää automaattisesti rimpsun hännille.
Miten esität Sipilän kusetukset hauskasti?
Tämäkö niin tärkeä olis, että jatkuvasti pitäis petrata ja noudattaa jotin sääntöjä ja toiveita, heko heko niinhinkin kyllästyy jo.
Ollaan me pantu parastammekin, ittekin halutaan viihtyä, ja on oikeus tehdä mikä kulloinki mukavalta tuntuu. Ei meijän silti tartte moittiakaan ketään
Ei täällä vain varten olla, vaan ittemmekin!
Mielenkiinto loppuu jos muittenmurskajaiset jatkuu. Koska Sipilä on kusettanut, tehnyt kyllä työtään ja monien mielestä hyvin.
Hauskus on niin vaativa kirjoitulaji, ettei siihen moni pysty, mutta yrittää voi ja pitää.
No politiikka nyt on mitä on, kuuluuhan siihen kautta aikojen opposition ääni, ihan kansanriveistäkin! Pientä tämä vielä on jos luet päivälehtiä. ja varsinaista politiikan palstaa.
Tymppiihän se, mutta kansahan mutisee aina kun menee huonosti, niin kiukutellaan lapsiperheissäkin, niille kun on sanottava ei"kun ei rahat riitä juko'lauta!
Ymmärrän hyvin, jos aiheet on peräperän jälkeen hallituksen ja Sipilän suoranaista haukkumista, eihän se sivistynyttä ole, mutta voiko kaikilta sitä vaatiakaan?
Vielä on tyypillistä tunteiden ollessa kiihtyneitä, pannan vielä ärsyttävämpää liikkeelle kun huomataan että siihen reagoidaan! Siksi näitä hattuilusta pitäviä täälläkin puolustamassa leikkikenttäänsä.
JOUKOSSA TYHMYYS TIIVISTYY ei todella ole turha oivallus.
Jo on tylsä ketju. Ei tee mieli edes hattuilla.
Mitäs pilasit?