En osannut kuvitella

En osannut ollenkaan kuvitella, että me rakastuisimme toisiimme. En uskonut, että sinä...
:)
24697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

vihaksi jo muuttunut

Äänestä

Olen onnellinen teidän puolesta :)

Äänestä

En minä ole rakastunut sinuun.

Äänestä

Että salaisin lapseni? On muutakin. En ole kertonut yhtä juttua. Olen paperilla naimisissa. Se on vain paperi.

Äänestä
  • Pikainen päähän pisto mennä maistraatissa.. Se liitto sitten jäi voimaan kun toinen osapuoli oli niin hankala


    Siinä se nyt tuli. Salaisuuteni

    Äänestä

Niin se silti meni.

Äänestä

Niin siinä kävi :)

Äänestä

Kielletty rakkaus. Uskoisit nyt.

Äänestä
  • Tuo on kamalaa kun minuakin salaisuus painanut niin paljon!

    Taivuin maistraatti vihkimiseen. Lapsi nyt on toisen kodin kasvattina, mutta raskasta sydämelle piilotella sitä että olen avioliitossa papereissa. Jaksa selitellä syitä kaikkeen mitä oon kun syy pn salaisuus jota en voi kertoa

    Äänestä

  • Mikä rakkaus on kielletty, ja keneltä?
    Jollakin miehellä on ilmeisesti lapsi(?) Ja hän on naimisissa(?)
    No, jos ihminen ON OMAN LAPSENSA ÄIDIN KANSSA NAIMISISSA, niin eikö siinä sitten jo ole perhe kasassa?

    Äänestä

  • Naisella. Salaisuus jota häpeän. Kamala raskas taakkani

    Äänestä

No, minulta ei ainakaan tule lapsia löytymään. Naimisissa olen aina kertonut olevani - peittelemättä.

Äänestä

Ajatuksissa vaan.
Mitä oikein tapahtui?
Heijastuksia.
Vaikeaa.
Ei sinun arvoistasi. Eikä minun. Se on selvä.
Mutta silti.
Olet niin ihana.

Äänestä

Kylläpä on jollakin vaikeaa:

Lapsi "toisen kodin kasvattina"?
Eli asuuko lapsi ex-puolison luona?

"Paperilla naimisissa"?
Henkilö asuu siis eri osoitteessa kuin puolisonsa, muttei ole hakenut avioeroa.

Kylläpä tuntuu tosiaan hankalalta ja vaikealta! ( Lapsen asumisen ex-puolison luona järkeni käsittää,
muttei ASUMUSEROA, ilman avioliiton purkua eli avioeroa.)

Äänestä
  • Lapsi on adoptoitu. elän mieheni kanssa erillään emmekä ole olleet puheväleissä vuosiin, mutta paperilla olemme aviopari

    Äänestä

  • Jaaha. Ja uusi rakkaasi ei hyväksy tätä, niinkö?

    Etsit miehen, joka hyväksyy tilanteesi, ellei tämä nyt ole sellainen. Ja joko jonkun toisen tai tämän uuden rakkaasi tuella lähetätte avioerohakemuksesi menemään. (Jos olette todistetusti jo kauan asuneet erillään, niin eikö avioeron saa nopeastikin?) Mitäpä sitä eroasi nyt enää viivyttelet, jos olet vuosia asunut aviomiehestäsi erillään ja nyt jo aivan toiseen mieheen rakastunutkin.

    Jos lapsesi on adoptoitu, niin oletan sinun olleen erittäin vaikeassa elämäntilanteessa adoptioon suostuessasi. OLEN LUKENUT TÄLLAISIA TARINOITA. Lapsellasi on kuitenkin ilmeisesti nyt hyvä koti. (Ikävää jos et saa häntä tavata. Toivottavasti saat hänestä edes jotakin tietoa: kasvusta yms.)

    Kyllä varmaan sellainenkin mies löytyy, joka hyväksyy "lapsiasiasi",
    mutta saattaa kyllä kehottaa laittamaan avioeron ex-puolisosta vireille.

    Äänestä

Kaksi yksinäistä kohtasi.
Tunteet heräsivät.
Transferenssi.
Saimme lohtua toisistamme.
Oot rakas ja tärkeä<3

Äänestä

Jos ihmisellä on lapsia, niistä kannattaisi mainita jo varhaisessa vaiheessa tapailua toiselle, ettei tule ongelmia. (Ei riko itseäänkään lapsellinen ihminen, kun ei rakastu sellaiseen henkilöön, joka ei hyväksy aiempien suhteiden hedelmiä.)

Itselläni ei (valitettavasti) ole lapsia. Se näkyy jo virkatodistuksestani. Siellä on eläviä ja kuolleita lapsia, tasan 0 kappaletta.

Naimisissa olen kyllä enkä sitä mitenkään salaa. Paljastuu jo FB-profiilista ja sormuksista NIMETTÖMÄSSÄ.

Äänestä
  • Olet varmaan itse ollut nuori ja äkkipikainen?

    Sellasta se on. Äkkinäisesti solmii liiton ja lapsikin sitten. Tyttö on adoptoitu. Hän ei elä kanssani. Nuorena ei mieti seurauksia yhtään päivää pidemmälle. Nyt ollaan naimisissa ja muuta ei voi

    Äänestä

  • Juu. Kirjoittelin jo tuonne ylemmäs sinulle, että pääasia, että lapsellasi on nyt hyvä koti.
    (Toivottavasti saat hänestä, kasvustaan ja kehityksestään, jotakin tietoja.)

    Mitä taas avioliittoon tulee, niin eikös eron saa virallistettua aika nopeastikin, JOS ON TODISTETUSTI jo pitkään asunut erillään.

    Luulisi, että jos joku tietty mies on kanssasi tosissaan, ja jämpti ihminen, hän ei halua sinun olevan toisen kanssa naimisissa edes paperilla, jos muutatte yhteen.
    Jos mies on sinulle oikea, hän tukee sinua AVIOEROHAKEMUKSEN lähettämisessä.

    Äänestä

Laitampa tähän ketjuun terveiset:

Terveiseni Sinulle, satumainen Juhani!
Olen yksi lämpimimmistä ihmisistä, jonka olen saanut tavata!

Toivottavasti vielä tapaamme
"linkki-ihmisemme" (aikuinen sukulainen) vuoksi/kautta.

Olet ihastuttava Ukkomies, ja minäkin olen akkanainen!

Äänestä

Me ollaan?

Äänestä

Täytyy myöntää ettei hänkään olisi osannut sitä kuvitella.

Äänestä

Kyllä olen rakastunut sinuun uskon että näet sen :)

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


TottaTaitaaOlla kirjoitti:

En osannut ollenkaan kuvitella, että me rakastuisimme toisiimme. En uskonut, että sinä...
:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu