Puskurissa kiinni

Ihmettelen kyllä monia ajajia, jotka uskomattoman huonoissa keliolosuhteissa roikkuvat toisen auton takapuskurissa kiinni. Perjantaina ajelin erittäin huonossa keliolosuhteissa kahden pienen lapsen kanssa ja ihmettelin suunnattomasti näitä idiootteja, jotka roikkuvat takapuskurissa kiinni ja vaarantavat oman ja muiden ajoturvallisuuden. Kortti pois tällaisilta ajajilta.
7716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

puuttuisi ajotaparikollisuuteen mutta valvonta näyttää olevan nollassa.

Äänestä
  • ETEENPÄIN MINUA OPETETTIIN KATSOMAAN,TAAKSEPÄIN OHITETTAESSA,PERUUTETTAESSA,MAHDOLLISESTI JONKUN PYRKIESSÄ OHI!!!HÄLY AJOSSA OLET TODELLINEN TUKKO!MIKSI YLEENSÄ TARTUT RATTIIN KUN SE ON NOIN HANKALAA JA TULEE AINA HANKALAMMAKSI TOLLA ASENTEELLASI!

    Äänestä

nopeus alenee. Viidelläkympillä riittää lyhyempi turvaetäisyys kuin kahdeksallakympillä.

Tästä yleensä on kysymys.

Huonossa kelissä ajetaan hitaammin, jolloin jono tiivistyy. Autojen välinen aikaero pysyy kuitenkin samana.

Äänestä
  • käyttöön jos sulla sellaiset on...ei kannata kovin paljoa puhua turvavälistä takapuskurissa roikkujien yhteydessä

    Äänestä

  • aivosi kirjoitti:

    käyttöön jos sulla sellaiset on...ei kannata kovin paljoa puhua turvavälistä takapuskurissa roikkujien yhteydessä

    Minusta turvavälistä huolehtiminen kuuluu edellä ajavan vastuulle.

    Äänestä

  • pete kirjoitti:

    Minusta turvavälistä huolehtiminen kuuluu edellä ajavan vastuulle.

    miten niin edelläajavalle, kyllä se perään tulija on se syypää siihen että tahtoo ajaa toisten perässä kelilla kuin kelilla, enpä ole moista ennen kuullut

    Äänestä

näin on ja jos lasket ne kiikkujat ohi ja väistät pysäkille, aina on joku apina tulossa perään heti, ei ne opi millään kun luulevat olevansa ammattiajajia, että auto pysähtyy muutamassa metrissä talvellakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linda kirjoitti:

Ihmettelen kyllä monia ajajia, jotka uskomattoman huonoissa keliolosuhteissa roikkuvat toisen auton takapuskurissa kiinni. Perjantaina ajelin erittäin huonossa keliolosuhteissa kahden pienen lapsen kanssa ja ihmettelin suunnattomasti näitä idiootteja, jotka roikkuvat takapuskurissa kiinni ja vaarantavat oman ja muiden ajoturvallisuuden. Kortti pois tällaisilta ajajilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu