Turkin parlamentissa on aloitettu Timpan vierailun perusteellinen harjaus, eikä tässä kaihdeta karskejakaan otteita syiden ja seurausten selvittämiseksi.
Linkki: http://www.hs.fi/paivanlehti/13012017/art-2000005043077.html
Linkki: http://www.hs.fi/paivanlehti/13012017/art-2000005043077.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Puolueministeri Timo XVII Soinogan kävi taas hankkimassa uusia liittolaisia omaan vapaussotaansa länsimaisuutta vastaan.
"Tämä on se homma, jota olen aina halunnut hommailla".
Suomessa ihmetellään, millaisissa valtioliitoissa nykyään olemme - mutta niiden kaikkien Perusta on ilmeisesti sama kuitenkin ulkoministeriön mukaan.
"Soinogan "... :D lol :D
KANSANEDUSTAJA Şamil Tayyar raportoi viestipalvelu Twitterissä, että hänen kollegaansa Muhammet Baltaa purtiin nujakan aikana sääreen.
”Joku epärehellinen puri Trabzonin edustajaa Muhammet Baltaa jalkaan. Tämänkin olemme joutuneet näkemään – –”, Tayyar kirjoitti viestissään.
Ja Soinin mukaan meillä ja Turkilla on samat arvot demokratissa jne...
En muista että samanlaisia 'ryhmäkuri-otteita' täällä Suomessa olisi harjoitettu.
Tosin vaikka olisi jotakin jostain paikallisparlamentissa purtu, Sipilähän ei niistä haluaisi kait edes uutisoitavan.
No+persut+eivät+ole+vielä+saaneet+sitä+haaveksimaansa+50%+jytkyä,+joka+antaisi+mandaatin+ryhtyä+pureskelemaan+oikein+kunnolla+vaikeita+ja+kiihkottavia+kysymyksiä+kotoisenkin+eduskunnan+istuntosalissa.
Mutta+muutenhan+ryhmän+toiminta+eduskunnassa+ja+hallituksessakin+on+edustanut+-+vaikkakin+hillitymmässä+ja+verhotummassa+muodossa+-+juuri+tätä+kaikkien+rysy-potku-raapima-purema+-sotaa+kaikkia+vastaan.+Sama+menetelmä+on+siis+yleinen+persujen+aatteellisislla+liittolaisilla+-+ylipäätään+kaikilla,+joilla+on+Soinin+mainitsema+samanlainen+perusarvoitus+ns.+parlamentaarisesta+demokratiasta.
Sipilistisen+yritysparlametkuttelun+lähestymistapana+taas+on+toimia+ja+nuijia+ohjelmat+läpi+enemmän+kulissien+ja+kytkösten+kautta,+ei+niinkään+perustavammalta+"hammastuntumalta".+Sillä+välin+kun+persumarionetit+pureksivat+yksityiskohtia+istuntosaleissa,+todelliset+vaikuttajat+keskittyvät+taustalla+kokonaisuuksiin.
HS ajaa ja kannattaa Suomen homo-pedofilisaatiota, islamisaatita, ruotsitusta, Guggee, suurmoskeijaa, bernerin liikennekaarta ja lopuksi huumeiden vapauttamista etc. etc. Tuo hirvittävän ruma missi on juuri HS:n juttu. HS on valemedia, joka generoi vihapuhetta kantasuomalaista ja tähtää maamme syntyvyyden romahduttamiseen.
Laitatko meille tänne www-linkkejä tai muita HS-aiheesta tietolähteitä ihmeteltäväksi ; )
Ei taida löytyä linkkejä sulta ;)
Timppa kävi neuvomassa Turkissa, kuinka ihmiselle hyvää selkäpuukkoa käytetään puhdistuksiin niin, että jopa media ihailee sitä soinistista tapaa suuressa kiimassa ja hurmiossa?
Vai että oikein Ilta-Soini-Sanomat?
Mitäpähän ovat mieltä siellä oikeassa Ilta-Sanomissa, ilman Soinia?
Mysteeri.