Vinkkejä kuinka luottotiedoton voisi seurata F1 lähetyksiä televisiosta? Siis ei netin kautta vaan tv;stä! Voiko jollekkin kanavalle maksaa kerralla etukäteen koko kauden maksut??
F1 lähetykset
Formulafani
8120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei mitenkään
Mikset vaan katso Mtv3-kanavalta? Sieltähän ne näkyy ilmaiseksi, tosin vain koosteena ja mainoksilla höystettynä.
Jos hankit lautasen katolle, saat saksankielisellä selostuksella suorana kaikki lähetykset ilmaiseksi.Astra satelliitti.
Ja tähän Astraan riittää 35 senttinen lautanen ja 10 euron mikropää 0,2db. Sateliitti on lähes suoraan etelässä, ja signaali suht voimakas. Lautanen voi olla myös maassa, seinässä, parvekkeella, ei tarvi olla katolla.
Höpöhöpö, ei riitä 35 cm lautanen Astraan Suomessa! Jossain keski-euroopassa voi ehkä riittääkin mutta Suomessa suositellaan noin 70 cm lautasta.
Oon aika tyhmä näissä mutta siis mikä mikropää mihin/miten? Mihin se lautanen yhidstetään, tavalliseen digiboksiin?
Lautasantenni yhdistetään satelliittidigiboksiin.
Jos mikropää ym. ei ole sulle tuttuja niin tilaa antennifirmalta asennus.
Jossain telkkareissa on nykyään valmiina sisäänrakennettu satelliiittiviritin (DVB S2). Sellaiseen riittää pelkkä satelliittiantennin asennus.