Kun nyt olemme lukeneet tubuttimien moninaisista ongelmista mm. lämpenemisistä ja sen sellaisista, alkaa linukshihhulien seliselit taas päästä vauhtiin. Vika tuntuu löytyvän milloin sieltä, milloin täältä, muttei koskaan itse linuksista!
Mutta kun tarkastelemme kaikkia noita lukemattomia ongelmia, joita siis esiintyy vain linuksissa, päästään vääjäämättömään lopputulokseen: Kaikilla oli yhteinen nimittäjä: Tubutin †
Ei auta heittää palloa ongelman ilmestyessä milloin jonkun softan tekijöille, milloin jonkin sivuston tekijöille, milloin tietokoneen/puhelimen valmistajalle ja niin edelleen, koska vika on pelkästään linuksissa!
Linukshihhulit ovat hyvin tottuneet kiemurtelemaan vastuusta aina silloin, kun ongelmia ilmenee. Ja viimeisenä karvahattu tulee kertomaan, ettei se ja se ohjelma /lisäosa ole luvattukaan toimivan juuri siinä ja siinä linuksissa!
Linuks on oikea tietokoneen täystuho tubutin †
Mutta kun tarkastelemme kaikkia noita lukemattomia ongelmia, joita siis esiintyy vain linuksissa, päästään vääjäämättömään lopputulokseen: Kaikilla oli yhteinen nimittäjä: Tubutin †
Ei auta heittää palloa ongelman ilmestyessä milloin jonkun softan tekijöille, milloin jonkin sivuston tekijöille, milloin tietokoneen/puhelimen valmistajalle ja niin edelleen, koska vika on pelkästään linuksissa!
Linukshihhulit ovat hyvin tottuneet kiemurtelemaan vastuusta aina silloin, kun ongelmia ilmenee. Ja viimeisenä karvahattu tulee kertomaan, ettei se ja se ohjelma /lisäosa ole luvattukaan toimivan juuri siinä ja siinä linuksissa!
Linuks on oikea tietokoneen täystuho tubutin †
Vastaukset 29
Vanhimmat
Tuollaista seliseliä viimeksi tubutinpojilta:
http://www.mikrobitti.fi/2016/12/microsoft-myontaa-windows-10-mokan-tiesimme-menneemme-liian-pitkalle/
Eipäs vaihdeta puheenaihetta siellä. Aloita uusi ketju, jos haluat muista asioista keskustella tai pikemminkin sotia.
Puheenaiheen vaihto kuuluu linukshihhulien toimintatapaan. Sillä saadaan kierreltyä ja kaarreltua aikansa, kunnes varsinainen linuksongelma on unohtunut - ei siis poistunut.
Tuttua linuks-kamaa.
Ennen sitä sanottiin venkuloinniksi! Linuks-venkula on siis jo vanha sanonta.
Nimi sinne tai tänne, tosiasiassa joku mene heti linuksin asennuksen jälkeen pieleen niin että pätkähtää. Päässä nimittäin!
Ettei totuus unohtuisi Windoussi on tuputin
On ehkä syytä tässä yhteydessä tähdentää, että vain linuks voi olla tubutin †
Sillä Windowshan on tietokoneen k ä y t t ö j ä r j e s t e l m ä ♥
Tyhmyys rehottaa kommenteissasi.
Ei nuo sinunkaan kommenttisi niin hääppöisiä ole.
Joo ja toimiin hienosti ja varmasti eikä käyttäjälle tule niin murheen murhetta
https://www.tivi.fi/uutiset/tv/3225a099-2a03-4fce-a5e3-327653a99ef9?ref=newsletter:0075&utm_source=Tivi_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Tivi_Uutiskirje
Kari se vain jaksaa rääkyä ja valehdella vuodesta toiseen, syyttäen muita omista mokailuistaan.
Aloitusviesti on harvinaisen oikeassa. Aina kun tubutinpojille pannaan jauhot suuhun ja luu kurkkuun, alkaa siitä leiristä kuuluua pelkkää herjausta, kun eivät tosiasioille mahda yhtään mitään.......†
Ja räksytys ja valehtelu jatkuu. Taitavat nämä Karin jutut edustaa sitä totuudenjälkeistä maailmaa.
Mikakin voisi yhtä hyvin tuon räksytyksen sijaan keskustella normaalisti.
Ei se kykene. Jos on kerrankin erehtynyt asentamaan linuksin tietokoneellensa, on pysyvästi hihhuli. Tiedekään ei ole pystynyt sitä ilmiötä vielä selittämään miksi on näin, mutta näin se vaan on!
Ja aina kun puhutaan linuksista ja tubuttimesta niin ainoa yhteinen tekijä näille on WINDOWS.
Sitten alkaa kummallista seliseliä niistä Windowsin aiheuttamista tuhoista.
http://worldmap3.f-secure.com/
Tässä sitä taas istuskellaan ja ihaillaan/ihmetellään.
Suomeenkin tuli just 5-osumaa peräperää.
On se linuks-tubutin onneton rämpelö. Yhden päivityksen onkimiseen menee kymmenen minuuttia. 25 vuotta eikä MS ole tuon parempaa saanut aikaan.
Muista kuitenkin, että vain linuks on tubutin †
Ei pidä sekoittaa mainiota Windows käyttöjärjestelmää siihen kamalaan kurttaukseen....†
Menehän ristirunkkari jo nukkumaan perikseesi, että aamulla heräät taas virkeänä uuteen, sossun kustantamaan päivään. Niin, ja uudet viruksetkin ovat jo silloin valmiina asentumaan linuksiin ( = Windows). Niitä metsästellessä ja palstalla häiriköimällähän se päiväsi sitten kuluukin, eikö vain.
Me normaalit Windowsia käyttävät olemme yleensä itsenäisiä ja hyvin toimeen tulevia - emme sossun elättejä, niin kuin monet teikäläiset ovat.
Kylläpä on Suomessa teikäläisiä Kela-elättejä, mitä lie 350 000 ----- 550 000
Linuxia käyttää vain rehelliset herrasmiehet. Heillä kun ei oo mitään salattavaa. Windows pojilla taitaa salattavaa ollakin kun pitää käyttää suljettua lähdekoodia...
Nyt puhuit itsesi pussiin. Eikös sen Windowsin pitänyt nimenomaan vakoilla ja tubuttimen ei?
Taisi tosiaan tulla pieni moka linukshihhulille.
Nyt he luulevat linuksin olevan jollain "voittokulku" linjalla, kun Nvidia lahjoittaa open soosille muutamia euroja.
Toisaalta onhan sekin jotain sinne peräkammarin alituiseen rahapulaan.
Onneksi on tämä 'ristintumputtaja' joka osaa panna linukshihhuleille jauhot suuhun ja luun kurkkuun.
Jo usein olen nähnyt, miten alkavat nämä tubutinpoikien luikertelut ja kiemurtelut, kun varsinaiseen viestiin ei ole voitu vastata oikein mitenkään.
Puutaheinää riittää only-Windows-taaperoilta.