Hyökkäys Iraniin

Mitä jos päättäisin pommittaa shiialaista Irania ja kenties vielä vähän miehittääkin?

Suututtaisiko se sunnimuslimeja yhtä paljon kuin Irak?

Kysyn vaan, ettei tule tehtyä enää virhearviointeja.
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

enemmän. Tuskinpa mikään maa haluaa vielä enemmän vieraita armeijoita alueelle. Eivät myöskään Euroopan maat.

Äänestä
  • haluaisin tietää, ihan totta. Alkaa olla vähän kiire...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bush kirjoitti:

Mitä jos päättäisin pommittaa shiialaista Irania ja kenties vielä vähän miehittääkin?

Suututtaisiko se sunnimuslimeja yhtä paljon kuin Irak?

Kysyn vaan, ettei tule tehtyä enää virhearviointeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu