Olisiko sopiva hetki lopettaa keskustelut palstalaisista. Kokemus osoittaa, että noista syntyy riitelyjä.
Osanottajiksi tulee helposti nikittömiä, jotka käyttävät tilaisuutta hyväkseen riidellä.
Asiakeskusteluissa voidaan aina perustellen osoittaa totuus asiassa ja päästä näin ratkaisuun.
Pitkään palstaalla olleena toivon, että palstarauha toteutuu sekä asiallisuus, kauneus, ilo ja hauskuuskin toteutuvat keskusteluissa.
Keskustelut palstalla
8
169
Vastaukset
Ja kuinkahan moni aloitus sinulta taas tulee samasta aiheesta ja onnettomista aloituksista, joihin kukaan ei vastaa?
Kieltämättä olet pilannut maineesi ennen niin hyvänä kirjoittajana ja nyt surkeana ruikuttajana, mutta miksi?
Olitko serifinä todellakin oikeudenmukainen, vai olitko jo silloin "kukko tunkiolla" ja tunnistit Pilmarin tulevan kanojesi reviriile?
No, turha sitä on arvailla, koska te kaksi kukkoa satuitte samalle tunkiole ja siihen liittyi vielä kaksi muutakin "päsmäriä", mutta me "kanat" kaakatamme toisten kukkojen perään.
Turha tulla Kahvipirttiin valittamaan yksinäisyyttään, jos ovea ei osaa avata, saati kahvia löytää?- jakolasku
Kertaus on opintojen äiti.
- 11---3
Aloituksessa hyvä on toive ,mutta liian myöhään. Tänään näkyi eräässä puheenvuorossa olevan mainittuna erään ilmeisen palstalaisen nimi.
aD MM juhannuksena rekisteröin nimimerkkini julkisin yhteystiedoin.
Hwti alkuun sain yllättävää suosiota, joka on jatkunut edelleem useilla palstoilla. Asiattomia ovat olleet muutamat "valvojat", jotka elävät
maailmoissaan vaikka ovat pestin jo jättäneet.
Tänäänkin ruuneman käytti nimeäni kuten sen ilmaisi jo v.2003-04 valvojana ollessaan. Eräät valvojat tekevät samoin edelleen kielteisessä mielessä!- että.epäluulot.voittavat
Erään kirjoittajan jatkuva kielteinen arvostelu jopa ketjujen aloituksissa ja jopa hänen nimensä paljastaminen on herättänyt monessa pahat aavistelut: yhtä hyvin minä voisin joutua täällä nettikiusatuksi.
Epäluulot ovat valtavat. - totuuden.psta
Höpsistä, molemminpuolin nämä kukkoilijat on paljastaneet alunalkaen toistensa nimet, vahingossa tai tahallaan, enää se merkitse mitään.
Pahuksenmoista riidanhalua hyvästä aloituksesta huolimatta se kyllä kuvastaa! - noinhan.se.on.ollut
Ei täällä juurikaan ole ollut riidan halua. On ollut kyllä sortamisen halua.
- että.siltä.näyttää
... sekä niiden taustalla tavatonta epäluuloa ja kummallisia syytöksiä.
Arvostetun palstalaisen tunkeminen täältä pois on herättänyt kirjoittajien joukossa vahvan oikeudenmukaisuuden tunteen: noin ei voi kohdella ikätoveria. Kaveria ei jätetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541519
- 104921
- 75743
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412