Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Warlordsin vapaapelilippujen pysäytys

Onko kukaan keksinyt, millä niitä pystyy pysäyttämään? Kun yksi tulee helpolla, mutta toista ei tahdo millään saada pysähtymään. Olen testaillut eri näppäinyhdistelmillä, mutta vaikeeta on.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainoa keino näyttää olevan hiiren rullan kanssa kikkailu. Rullaa pitää pitää pohjassa n. 3 sekunttia sen jälkeen, kun ensimmäinen lippu on pysähtynyt. Silloin vapautettaessa pysähtyvät loputkin. Peli kannattaa jo käynnistääkin rullalla ja pitää sitä pohjassa koko ajan ja vapauttaa sopivalla hetkellä. Joka toinen rullan painallus käynnistää pelin.

Äänestä

Tuo peli antaa kivasti jo 30 centinkin panoksella. Keräsin 120e kokoon heroeksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyväeieksy kirjoitti:

Onko kukaan keksinyt, millä niitä pystyy pysäyttämään? Kun yksi tulee helpolla, mutta toista ei tahdo millään saada pysähtymään. Olen testaillut eri näppäinyhdistelmillä, mutta vaikeeta on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu