Skodakuskin pitää aina päästä ylinopeutta ohi, johtuuko se huonosta itsetunnosta?
Onko Skodakuskilla huono itsetunto?
Skeidamani
12133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Skodan hyvät ajo-ominaisuudet antaa mahdollisuuden ajaa suurinta sallittua nopeutta, toisin kuin Toyotalla jota joutuu ohjastamaan että pysyy kaistaviivojen välissä. Toki on turvallisempaa mennä Toyotasta ohi ja jatkaa omaa turvallista matkantekoa ja nauttia autonsa ominaisuuksista.
Ovat senverran pienituloisia että kannattaa ottaa mieluummin päiväsakkoja kuin rikemaksuja.
Skoda-kuskit yrittävät todistella itselleen muille, että ovat saaneet Audin suorituskyvyn vaikka ovat maksaneet vain puolet.
Siitä syystä pitää näyttää, mikä tietysti näyttää aika huvittavalle. Hankala on lähteä tarpeeksi rauhallisesti valoistakin ilman, että Skoda-kuski provosoituu.
Miksi aloittajan ohittaminen on niin iso asia että siitä pitää itkeä palstalla. Olisiko syynä huono itsetunto?
Aikuisten oikeasti. Kyse on liikenteestä eikä oman identiteetin määrittämisest.
Tähän ei voi kuin sanoa että HANKI ELÄMÄ.
Voi ei mua harmita jos joku ohittaa. Jos haluan ajaa kovaa, hyppään lentokoneeseen ja olen ystävieni luona Levillä ajamassa Porscheilla kilpaa.
Kysymys on ihan vain liikenneturvallisuudesta. En välitä skodakuskin hengestä vaan omastani. Sellaisella pulkalla ylinopeus on murha.
"Skodakuskin pitää aina"? Onko aloittajalla jatkuvasti näin vankkoja näkemyksiä ja vieläpä suuren joukon muodostavan tuntemattomien ihmisten elämästä? Törmäyskurssi todellisuuden kanssa on arkipäivää?
Skoda-kriitikko ei vastaa, mutta kyselee ja kyselee ja kyselee ja kyselee, kunnes tulostaa faktaa, jota ei tarvitse perustella.
Tuo on kertomus siitä, missä joku juntti on lapsuutensa kasvanut.
Aika yleinen havainto, taitaa työsuhde- octaavi ottaa niin koville kun naapurilla on oikea länsiauto...
Havainto on yleinen? Omiasi höpöttelet. Se pitää paikkansa.
Ei se varmaankaan huonosta itsetunnosta johdu, vaan siitä, että Skeida on harvinaisen meluisa itäkippa, ja sitä melua ei jaksa paatuneinkaan Skeidisti kauaa kuunnella. Siksi on päästävä perille mahdollisimman nopeasti, ennen kuin kuulovaurio on tosiasia.....
Kyykkänä, olet nolo!