Palestiinalaisvaltio Ranskan alueelle

Parhaillaan Ranskassa käydään neuvotteluja Lähi-Idän rauhansuunnitelmasta. Päämääränä on perustaa Israelin alueelle palestiinalaisvaltio. Se muka toisi rauhan alueelle. Israelin alueella on jo palestiinalaisvaltio, Gaza, eikä se ole tuonut rauhaa, vaan sieltä jatkuvalla syötöllä ammutaan raketteja Israelin siviilikohteisiin.
Sama tapahtuisi uudenkin palestiinalaisvaltion alueelta, jos sellainen perustetaan.

Israel on pieni maa. Sillä ei ole varaa antaa alueitaan terroristien tukikohdiksi. Jos uutta palestiinalaista valtiota tarvitaan, perustettakoon se Ranskan alueelle, joka tätä ns. kahden valtion mallia ajaa. Jaetaan Pariisi myös kahteen osaan joista toinen puoli annetaan palestiinalaisille, kuten on vaadittu Jerusaleminkin suhteen. Sitten nähdään kuinka pitkälle Ranskan suvaitsevaisuus palestiinalaisia kohtaan ulottuu.

2

77

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uudet-musulat

      Ruotsiin sopisi myös yksi pale-musu pakolais valtio vaikka Malmööseen jossa jo on selvä Gazzan meininki.

      Norjaan Yttoyan saarelle olisi myös perustettava musu-palela.

    • seurataanmitävielä

      Eu:n Israelia tuominneet valtiot ovat jo saaneet luonnonmullistuksia, väkivaltaa ym. ihmeteltävää. Israel on yhä Jumalan silmäterä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      162
      1578
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      141
      1224
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      889
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      70
      836
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      727
    6. 53
      722
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      705
    8. 87
      637
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      598
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      582
    Aihe