Älkää majoittako laittomastimaassa olevia!

Se vain pahentaa kaikkien asioita, tuosta lisää: http://ketonen.blogaaja.fi/maassamme-piileskelevat-laittomat-henkilot/
10224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Totta turiset toivattavsti näitä hölmöjä ei kirkon lisäksi ole kovin paljon lisää, tässä yksi syy miksi erosin kirkosta.

Äänestä
  • Vai niin. No, toivottavasti et itse joudu elämäsi aikana pakolaiseksi vieraaseen maahan, tai sitten miinan polkijaksi sotatilan syttyessä.

    Äänestä

  • sotilaantytär kirjoitti:

    Vai niin. No, toivottavasti et itse joudu elämäsi aikana pakolaiseksi vieraaseen maahan, tai sitten miinan polkijaksi sotatilan syttyessä.

    Kuinka mahtaisi käydä jos olisin laittomasti esim. Somaliassa tai Irakissa? Tuskin mua siellä hyysättäisi ja suostuttaisi vaatimuksiini paremmasta ruuasta yms. Ei sympatioita heru vaikka kuinka sotilaan tytär mossottaa.

    Äänestä

  • sotilaantytär kirjoitti:

    Vai niin. No, toivottavasti et itse joudu elämäsi aikana pakolaiseksi vieraaseen maahan, tai sitten miinan polkijaksi sotatilan syttyessä.

    Onhan meillä jo reservi miinan polkijoita tänne tulleista ja itse vois lähtee Ruotsiin naiset ja lapset vois jättää näiden miinan polkijoiden armoille.

    NO en todellakaan vaipuisi niin alas, tai miksei jos muslimiksi alkaisi.

    Äänestä

  • Laittomasti maassa oleskelevat ulos Suomesta!

    Äänestä

Laki on laki mitä suomessa vielä kunnioitetaan toista se on somalien ja muitten muslimien elämässsä ajatus maailmassa.

Äänestä

EIkö nää suvakit riko lakia jotka majoittaa laittomasti maassa olevia? facebookissa on kymmeniä ryhmiä missä nuo ämmät touhuaa ählyjenkanssa..

Äänestä

Ylläpidossa työstentelee ilmeisesti vasemmiston ja vihervässyköiden helmet.

Äänestä

Loitsutiellä ilmeisesti joku majoittaa apinoita?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


3252523523 kirjoitti:

Se vain pahentaa kaikkien asioita, tuosta lisää: http://ketonen.blogaaja.fi/maassamme-piileskelevat-laittomat-henkilot/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu