Tällä lexuksella jo 2 omistajaa ollut:)

Hehhhheheh

https://m.nettiauto.com/lexus/nx/8542350?vifAdCount=1&vifNav=Y Oli nimittäin keravan aitosalvassa jo 13 tonnia ajettuna myynnissä ensimäiseltä omistajalta kunnes joku onneton osti ja ajoi suunnilleen samat kuin ekakin omistaja. Ton auton pyynti oli jotakuinkin 58 tuhatta vielä syksyllä. Ei taida olla kummonen auto tosiaan ja testeissähän tuota on haukuttu juuri melusta ja heikosta moottorista. Olen käynyt kyseisessä yksilössä sisällä ihan mielenkiinnosta ja eipä ole tosiaan kummonen. Taisi tämä toinenkin omistaja vaihta kunnon autoon eli volvoon jota autosalpa myy. Ei lexus ole mikään auto volvoon verrattuna. Kiinalaiset on näköjään lexusta taitavempia tekemään autoja vaikkei kiinassa vielä ole tehtykkään edes suomeen tulleita s90 malleja joiden valmistus kiinaan siirtyi.

21

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toyota-palstan

      trollipojun epätoivo jatkuu. On se lapsellinen ja nolo "testien mukaan"- tumpelo. Omaa tietoa ei yhtään, ei sitten tippaakaan. Kaikki jostain netistä, mitä ihmeellisimmistä lähteistä ja keskustelupalstoilta luettua. Muuallakin on samanlaisia trolleja kuin palstan oma poika muttei ihan yhtä hulluja.

    • nähtyon

      autotalo hartikaisella kuopiossa oli marraskuussa rekisteröity itäauto oktaavia, ajettu 4000km, jo 8 omistajaa ollut, moottori tiputti öljyä lattialle, peltisaumat ruosteessa ja kuskin penkin verhoilu rypyssä. kylläpä itäkippo vaihtaa usein omistajaa,ei taida olla kovin haluttu auto, vikoja ja huonoja ominaisuuksia aivan liikaa.

    • Mielipide___

      Trollit on trolleja, minkäs sille mahtaa. Mitä Lexus NX:ään tulee, niin eihän se kovin kummoinen auto ole, Lexukseksi. Samaa luokkaa kuin Audi Q3, Bemarin X1 ja mersun GLC. Premiumvalmistajien karvalakkiosastoa.

      • Väinämöinen_laulaa

        Eipä ole arvon nimimerkki NX:ää nähnytkään. Se on karvan verran isompi kuin Q5 ja X3.

        Huomenna pukkaa koulu taas päälle, eiks vaan? Mene nyt viimeistään läksyjä tekemään.


    • hetkiset

      Kohta saa viidellä tonnilla?

      • EtMuutenSaa

        Trollin viimeöinen uni muuttunut kirjoitukseksi suoli24 palstalle.


    • Itäkottero

      Jos itäauton haluaa välttämättä niin kannattaa ostaa KIA tai Hyundai Lexuksen sijaan. Ovat paremman näköisiä eikä jälleenmyyntiarvo romahda niinkun Leluxella.

      • Voivoi_trollipojua

        Mielipiteet kuin peruskoululaisella. On se nolo.


      • jaksa.jaksa
        Voivoi_trollipojua kirjoitti:

        Mielipiteet kuin peruskoululaisella. On se nolo.

        Leluluxe-miehellä verenpaine korkealla?


      • lapsion
        jaksa.jaksa kirjoitti:

        Leluluxe-miehellä verenpaine korkealla?

        Leluxe ON peruskoululainen, ei mies. Näitä lapsellisia lelux viestejä on täällä enemmänkin, jos haluaa analysoida. Eikö tuo nyt ole selvääkin selvempää?


      • lapsion
        lapsion kirjoitti:

        Leluxe ON peruskoululainen, ei mies. Näitä lapsellisia lelux viestejä on täällä enemmänkin, jos haluaa analysoida. Eikö tuo nyt ole selvääkin selvempää?

        Niin joka viesti, jossa on sana 'lelux' tai sen muunnelmia tulee tuolta lapselta.


      • Piti_mitata
        jaksa.jaksa kirjoitti:

        Leluluxe-miehellä verenpaine korkealla?

        Tulos 127/84 lienee aikuiselle miehelle kohtuullinen. Mitä Toyota (ja myös Lexus-) palstojen trollipojun ikään tulee, se on tosiasiassa noin kolmekymppinen Vw/Skoda maahantuojan maksama trolli joka on sekoillut tällä omalla tyylillään palstoilla noin 10 vuoden ajan tippaakaan kehittymättä. Pojulla on skitsofrenia tai joku sen lähimuodoista. Intoa ja sitkeyttä riittää spämmätä, trollata ja solvata 18-20h/vrk jokaisena viikon päivänä. Siinä on trollipojun elämä. Saa näköjään työnantajaltaan sellaista materiaalia käyttöönsä johon tavallisella ihmisellä ei ole mitään mahdollisuuksia päästä käsiksi. Ja juuri sen takiahan trollipoju paljastui maksetuksi. Koettaa kymmenillä sivupersoonillaan vakuuttaa ettei olisi yksin Toyotaa solvaamassa ja Vw-konsernia puolustelemassa mutta juuri näinhän pojulle on käynyt kun viisaammat ovat älynneet jättää uppoavan Vw-konsernin. Ne tosiasiat joita konsernin mokailuista ja tuotteiden paskalaadusta on paljastunut, eivät ole trollipojun intoa yhtään vähentäneet. On se tosiaankin nolo ja lapsellinen tapaus.


      • uutena.jo.ruosteessa

        Nuo korealaiset eivät ruostu niin pahasti kuin Lexus.


    • hallin.koriste

      Uusi lähtee alle 60 donaa. Saa sitä pyytää.

      • itäkiikku

        En viitsisi maksaa uudesta edes tonnia. On se niin huono.


      • Lapsellista_ja_noloa
        itäkiikku kirjoitti:

        En viitsisi maksaa uudesta edes tonnia. On se niin huono.

        tämä Toyota-palstan trollipojun örvellys on ollut aina mutta silti näyttää menevän aina vaan pahempaan suuntaan.


    • HintavaItäauto

      Mulle riitti paljon lyhyempi matka Lexuksella. Ei kiitos itäautlille, missään hintaluokassa.

      • AutliJaVenäjä

        En minäkään halua enää ITÄAUTLIA. Missään hintaluokassa. KAIKKI Autlit ovat paskoja. Venäjältähän ei ole koskaan tullut mitään hyvää....


    • ostan.heti

      Halpaa ajoa, hinnanalennus vain 1 euro/km.

    • säälittävääitkua

      Minkä ihmeen takia sinä viestin aloittaja noin kateellinen olet?

      • Minä_tiedän_

        Toyota-palstan oma trollipoju tekee mitä tahansa päästäkseen solvaamaan Toyotaa eikä Lexus saa yhtään enempää armoa skitsofreenikon haperossa päässä. Aiheeksi solvaukseen kelpaa mikä vaan asia sillä Toyotalle positiivisenkin jutun voi aina kääntää negatiiviseksi. Juuri tällainen on Toyota-palstan oma trollipoju.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      121
      1667
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe