sakkorahat viljelijöiden hyväksi

Keskustan kansa­ne­dus­ta­ja­kak­sikko Jari Leppä – Eerikki Viljanen ehdottaa, että valtio käyttää Valiolta saamansa 70 miljoonan euron ylimääräisen tulon maatalouden hyväksi.


http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/195803/36322480b3

Jo on röyhkeys huipussaan eläteillä.
595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jari Leppä, eduskunnan tukikroisos.

"Kotimaa 12.03.2015 12:53
Jari Leppä sai kansanedustajista eniten maataloustukea

Kansanedustajista eniten maataloustukea sai viime vuonna pertunmaalainen Jari Leppä (kesk.). Hänelle maksettu tukisumma oli yhteensä vajaat 125 000 euroa. Leppä on eduskunnan maa- ja metsätalousvaliokunnan puheenjohtaja."

Äänestä

Maajussien perseeseen ei senttiäkään lisää enää. Ainakaan rahaa, heh,heh.

Äänestä

Maaseudulle+pitää+säätää+ylimääräinen+vero+esim.+5%:tia,ketkä+haluaa+asua+maaseudulla+ja+saada+samat+palvelut+ja+kuin+kaupungissa,+niin+osallistuisivat+vähän+silloin+itsekin+maaseudun+molokinkidan+kustannuksiin,+ettei+kaupunkilaisten+eli+tuottavaa+työtä+tekevien+tarvii+osallistua+ja+maksaa+kaikki+heille+valmiiksi.+Jos+ei+veroa+niin+puolet+kunnallisverosta+maksettaisiin+työssäkäyntikuntaan+silloin+voisi+nykyinen+maaseudulla+asuvien+tuottamatontatyötä+tekevien+elättäminen+saada+enemmän+kannatusta+ja+hyväksyntää.+Eikö+olisi+reilua+että+kaikki+maksaisi+omat+kulunsa+kun+nyt+kaupunkjilaiset+maksdaa+omat+ja+myös+maaseudulla+asuvien+kulut+mutta+onneksi+maalta+kaupunkeihin+muutto+nopeutuu+ja+olisi+nopeampaa+ellei+maalaisliitto/keskusta+sitä+keinotekoisesti+kokoajan+yritttäisi+hidastaa+ja+samalla+hidastaa+koko+maan+kehitystä+ollen+talouskasvun+suurin+jarru+Suomessa+estämällä+ja+hidastamalla+ihmisten+pääsyä+tuottamattomasta+työstä+tuottavaan,+mutta+muutto+kaupunkeihin+on+väistämätöntä,maalaisliiton+tuon+etujärjestön+luulisi+tietävän+ei+kannettu+vesi+kaivossa+pysy.

Äänestä

Missä ne yhteiset lamatalkoot ja yhteinen taakanjako viipyy?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


S24uomlaiineN kirjoitti:

Keskustan kansa­ne­dus­ta­ja­kak­sikko Jari Leppä – Eerikki Viljanen ehdottaa, että valtio käyttää Valiolta saamansa 70 miljoonan euron ylimääräisen tulon maatalouden hyväksi.


http://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/195803/36322480b3

Jo on röyhkeys huipussaan eläteillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu