Niin eli mikä on suora kutonen?
Mikä on suora kutonen?
NinnuliNännyli
684859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Se on se bemmu hiiren suora 6 senttinen rakkauden miekka.
Paitsi jos omistaa 740 penalin, niin se on 6,74cm!
BMW:n erikoisvarusteluun on kuulunut jo vuosikymmenien ajan lekendaarinen John Holmes Stand Up penispumppu, jonka voi liittää tupakansytyttimeen ja näin näppärästi kasvattaa penistä vaikka samalla kun ajaa.
Tosin ei ole tietoa onko joku onnistunut tässä, jos olisi, niin ei kai sitä enää tarvitsisi penarilla ajaa. Voisi siirtyä vaikka Vulviaan. Tosin niillä ei enää seiso ollenkaan, joten hukkaan menisi kuitenkin.
Tuo on täysin totta omien kokemusteni perusteella näin naisena. Saksalaisen auton omistajilla on lähes poikkeuksetta keskivertoa pienempi housujen varustuksessa ja sen lisäksi todella huonoja kamarin puolella. Kokemusta on normaalia enemmän, kun olen tälläinen naatiskelija.
Meinaatko auton moottoria vai armeijan paskahuussi rivistöä
Entäs kuiva kakkonen tai b rappu?
Kahdesta ei ilkeä nousta ulos julkisella paikalla: Bemarista ja kylpyammeesta....
Mitäköhän helvettii kaikki sanoo, että bemarit ovat lämpöisiä autoja. Ulkona -8 astetta niin joutuu pitää, paksua pipoa ja pilkkihaalareita päällä.. Da fuck..
Hiki tulee ikkunoita skrabatessa.
Mites tossa pari viikkoa sitten kun tuli lunta, ni pääsin pihasta 200m ja eka penari ojassa. 2km eteenpäin ni oli toinen penari ojassa. Ainiin, valotolpan ympärillä oli myös yksi. Missä muut autot oli?
Fiksusti ajoradalla. Suomessakin galluppeja yms. tehty aivan helvetisti ja aina BMW on siellä kusipäiset kuskit/törttöilijät yms. listojen kärjessä. Poikkeuksettä lähes kaikissa BMW-malleissa on kovat vakuutukset, mistäköhän johtuu?
Penari-kuskien ei tarvi aukoa ollenkaan päätä, taidatte olla liikenteessä yhtä vihattuja kuin mopoautot. Ihan vain teidän liikennekäyttäytymisen ja asenteen vuoksi.
Bemari on just sellasten köyhien vehe mihin on otettu hirveä laina että pystyttäisiin todistamaan jotain. Tunnen yhden tyypin joka erosi vaimostaan, ja talonsa myytyään osti kaveri osuudellaan BMW M3:sen ja nyt hän on lomautettuna ja BMW seisoo parkkipaikalla kun ei ole varaa ajaa..
Bemareilla ajavat lähinnä ylimieliset valkoroskaelämänkoulupaskaläjät ja bemareiden liikennekäyttäytyminen on lähes poikkeuksetta aivan perseestä.
Hyi vittu, dressmannin setit, 10v vanha letti ja jotkut vitun pilotit.
Aina noissa yliajetuissa bemarin avoissa on kuskina joku amisjuntti tai pissilissu.
" Ajonvakausjärjestelmien ja automaattijarrujen kaltaiset turvajärjestelmät vähentävät kolaririskiä huomattavasti, mutta siitä huolimatta auto ei voi kompensoida sitä, jos kuski ottaa liian suuria riskejä liikenteessä. Ja kaikkein riskialtteimmat kuskit näyttävät suosivan BMW:tä, Folksamin liikennetutkimuksen johtaja Anders Kullgren sanoo tiedotteessa."
"Bemarin onnettomuusherkkyys tuskin johtuu siitä, että automerkissä olisi jotain vikaa. Esimerkiksi käyttäjäkunta selittää tilastoja jonkin verran: vanhan bemarin rattiin hakeutuu nuoria ja riskialttiisti ajavia henkilöitä.
- Riskialtein kohta on aina siellä penkin ja ratin välissä, Liikennevakuutuskeskuksen tiedotuspäällikkö Veikko T. Valkonen toteaa Karjalaiselle."
Tietyntyyppiset ihmiset valitsevat tietyntyyppisen auton.
Jos otetaan bensalenkkari amis jonka pitää saada halvalla tehokas takaveto niin vaihtoehtoja ei ole kovinkaan monta.
Olen muuten myös huomannut elämäm_koulun olevan vahvana näissä bemaristeissa. Koff on parasta ja huoran paikka on keittiössä tai pinpiä antamassa. Poliisi on natsi kyrpä, liikennesäännöt on keskivertoa paskemmille kuskeille ja aina pitää ohittaa vaikka se ei oikein olisi tarpeellista eikä turvallistakaan. Ja autoa huolletaan vain koska katsastussetä on natsi, onneksi kylän karjalalippisporukalla on kaikilla sama auto niin riittää kun ostaa yhdet uudet iskarit ja kierrättää niitä kylän jokaisen rassin alla aina katsastuksen hetkellä.
Onko yhtään ho*ompaa kuin ostaa joku benari, kun saksanmualta saa parempiakin autoja!
Mersu on ylihinnoiteltu, paljon vikoja, papparaisten auto.
Audi ja BMW ovat öykkäriautoja, nuorille lippispäisille amiksille, jotka ajavat isänsä autolla.
Volvo on laadukas pohjoiseen suunnniteltu, järkevän hintainen ja turvallinen. Joten valitse Volvo.
VR:kin tajunnut viskellä ulostetta bemmien päälle? Hoohohoo.
http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/junasta-pudonnut-uloste-osui-auton-tuulilasiin/250382/
"Naisautoilija koki ikävän yllätyksen viime torstaina Rovaniemellä, kun auto tuulilasiin putosi läjä ihmisen ulostetta. Uloste oli peräisin rautatiesillalle pysähtyneestä junasta, jonka alta autoilija oli menossa.
Tapauksesta kertoo Ilta-Sanomat. Junan vessasta laskettu uloste ei ollutkaan pysähtynyt kiskoille, vaan se oli pudonnut sillan läpi.
"Se putosi keskelle tuulilasia paperin kera. Olemme juuri ostaneet tuliterän Bemarin, ja siihen se läsähti. Kaverini asuu sillan vieressä olevassa kerrostalossa, jonne ajoimme. Juna oli täynnä sotilaita. He varmasti kuulivat, kun huusin täysillä, että tämä on ihmispaskaa", nainen kertoi Ilta-Sanomille.
Auto piti käydä pesettämässä kahteen kertaan, ja nainen on lähettänyt VR:lle reklamaation. VR:llä ei kuitenkaan vielä tiedetty, kuka on korvausvastuussa."
En nyt suoranaisesti tnne vihaa bmw:tä kohtaan. Pääsääntöisesti erittäin hienoja ja sisältää hienoa tekniikka. Se mikä saa ihmiset monesti kääntymään niitä vastaan on ne bensalenkkarit jotka niillä ajavat.
Pitää päteä joka asiasta ja väkisin päästä uhoamaan ja dissaamaan ihan kaikkia. Vihaa tuskin olisi jos bemareilla ajavat osaisivat käyttäytyä edes etäisesti sivistyneesti.
Esimerkiksi Mercedes Benz autot ja kuskit kokevat huomattavan harvoin vihaa tai dissausta. Useimmiten sitä saa mitä tilaa. Siinä voisi olla vähän syytä katsoa peiliin.
Haastaminen voi omalta osaltaan olla vähän tyhmää, mutta haasteeseen vastaaminen on toinen asia ja siihen kuuluu vastata jos tietää että tehot riittää. Muuten olet haastajan narttu.
Es on jumalten juoma ja bemmi on paras, mut megis baras gagsoispisde viiva did t.make
Mersumiehet on kuninkaita ja bemaristinistit on meidän orjia.
Bemaristin keski-ikä on oman päättelyni tilastojen mukaan yleensä yli 18 vuotta ja tyypillinen harrastaja onkin statistiikkojen perusteella ammattikoululainen, joka kykenee erottamaan spurdo spärlölölön ja muun nerokkaan piilohuumorin.
Bemaristeista valittavat yleensä rahvaat, persepurilaiset, homot ja lukion käyneet, tai sitä par'aikaa käyvät intellektuellit, jotka eivät tätä huumoria kykene aivoissaan prosessoimaan. Harrastus onkin oiva tapa aiheuttaa paskamyrskyjä, sekä saada tätä huumorin kieroutunutta alalajia ymmärtämättömät peppukipeytymään suunnattomasti.
W124= Kuuluu e-sarjaan. A.K.A hyllyvä hyytelö. Tuntuu kuin iskareita ei olisi lainkaan.
W201= Kuuluu C-sarjaan, Tämänkin auton muotoilussa ei ole käytetty muuta kuin peltisaksia. Moottori on tehty muovista, koska se on halvempaa kuin metalli.
W123= A.K.A Manneleka. Auto on erittäin tunnettu romanien takia. Moottorit olevinaan kestää, mutta kaikkiin on moottori uusittu koska romaneilla oli paha tapa varastaa toisten moottorit.
Työnnä suohon se Mese ja osta kerrankin laatuauto eli bmw.
Mulla on ollut yksi Audi, Mersu ja Volvo. Useampi bemari.
Jos uuden auton ostaisin, niin aivan ehdottomasti Volvo. Ajo-ominaisuudet on pienissäkin malleissa maantielläkin kohdallaan ja uusien Volvojen sisustat nannaa. Markkinoille tuleva S90 ja uusi XC90 ovat erityisen maukkaita, mutta muutkin mallit oikein hyviä. V40 tuntuu muös koostaan huolimatta erinomaiselta autolta. Volvoissa turvallisuusnäkökohdat puoltaa myös valintaa -> pärjää huomattavasti paremmin erilaisissa kolaritesteissä muihin merkkeihin verrattuna. Youtubesta IIHS small overlap crashtest haulla kannattaa verrata vaikkapa Audi A4 ja Volvo S60 malleja.
Hiljaa kateelliset. Käykö kateeks me saadaan teidän 10v pikkusiskot bemmin takapenkille ja höylätään ne kahti.
Taitaa bemmimiesten hommia olla ne pikkuveljet ja meille mersu harrastajille jää ne muorit ja pikkusiskot(myös teidän bemaristien). Alaikäraja 6v ylöspäin.
Volvo miehet enemmän hommailee isän kanssa. Hahah.
Kyllä te olette sairasta porukkaa bmw ja mercedes harrastajat. Ei ole ihmekkää miksi teitä vihataan paljon, kun puhutte lapsien seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja muuta sontaa.
Tuollaisia oravia kun sais tasaselle ottaa matsia, niin saatte pillillä syödä sen jälkeen.
Olenkohan minä ainut ihminen maailmassa, joka tietää tähän oikean vastauksen? Eihän kutonen ole suora. 6 <----
Jos aloittaja on edes olevinaan vakavissaan kysymyksensä kanssa, niin oikea nimitys on rivikuutonen, kuusi sylinteriä rivissä.
Rivikutonen on ihan eriasia, kuin suorakutonen. Rivikutosessa on sylinterit poikittain konetilassa, ku suorakutosessa ne on suoraan auton suuntaisesti..... Tavallaan ne on rivissä nekin, mutta kuitenkin näin se menee.....
Eli straight inline.
Tässähän rikotaan fysiikan lakeja. Suorakutonen onkin nyt rivikutonen.
Tämä ei voi olla oikein. Joko olet todellinen, huijari tai todellinen huijari.
Jeesus nasaretilainen oli ainut joka pystyi rikkomaan fysiikan lakeja.
Muutti viinan vedeksi ja sie onnistuit muuttamaan suoran riviksi! Joten pääsemme kaikki ylpeänä todistamaan. Jeesus on noussut kuolleista! Tunnen jo kuinka minut on pelastettu!
Niin paljon tuntuu olevan näitä ihquja kermaperseitä jotka vaatii sen, että poikaystävällä täytyy olla tietyn merkin auto tai joku muu "tosi cool" auto jonka etupenkillä he voivat sitten istua ylpeänä nokka pystyssä kun ajetaan viikonloppuöisin korttelirallia.
Vaikka auto olisi ikivanha, umpiruosteinen, vähän väliä hajoava romukasa niin ei sillä väliä, kunhan vaan keulassa on tietty logo niin kaikki on hyvin.
Kyllä vituttaa tälläiset pintaliitäjä idiootit, myötähäpeä niiden puolesta :D Ei hyvin mene jos parisuhde tai kaverir perustuu sille että minkä merkkinen auto toiselta löytyy.
Tää on kyllä ihan vitun noloa :D Sitten kun kysytään perusteluita, miksi juuri se on paras auto, ei vastaukseksi tule muuta kuin "se nyt vaan on paras, kaikkihan sen tietää!!" -ulinaa. Poikaystävällä tuntuu hajoavan viikottain pää näiden tällaisten tyhjäpääamislissujen (ja -jonnejen) kanssa.
Ehkä nekin kasvaa joskus. Mun puolesta miehellä saa olla vaikka Lada.
Minun mielestä miehellä voi olla myös muna!
Ei kulu pillu nahkajakkaralla.
Entäs mikä on tuplarivi 4?
ruotsissa aikonaan 300 sarjan penarit meni tuontikieltoon erittäin vaarallisten ajo ominaisuuksien vuoksi.
linkkuperä viskoo minne sattuu, huomaa liikenteessä.
Tiesitkö, että Konstantinos III oli Bysantin keisari 11. helmikuuta – 25. toukokuuta vuonna 641?
Tiesitkö, että Perry Gladstone Christie on Bahaman kolmas pääministeri?
Onko tuplarivi 4:ssa 45asteessa sylinterisi vai?
Mopoissa mopon moottorit, mutta kun puhutaan kunnon moottoreista ja insinöörien todellisista taidonnäytteistä.
https://www.youtube.com/watch?v=wVmMd2BnbJ4
Tuossa tuommonen puksutin:
https://www.youtube.com/watch?v=q_0xifuTqVA
https://www.youtube.com/watch?v=E3cPKgFKe0Y
Siitä kunnon voimaa ja meteliä! 24 miljoonaa hevosvoimaa. Ee paljon veekasipoijat tai suorakuus juntit soittele suutaan. :D
https://www.youtube.com/watch?v=qAkrzEqHHyA
Tuossa on vain vaatimattomat 60000 hevosvoimaa, mutta tuollaisen voi joku näppärä tollo peloton kätevästi asentaa vaikka oman ropposensa katolle
Suora kutonen on moottori, jossa kaikki 6 sylinteriä ovat vierekkäin yhdessä rivissä. Toisin taas V6 moottorissa sylinterit ovat 3 vierekkäin kahdessa rivissä V-muodossa, josta nimikin V moottorille tulee. Olikohan niin, että suora kutonen on enempi kierroskone ja v6 vääntökone?
Joo olet aivan oikeassa! Parhaiten asian huomaa, kun nainen menee vessaan. Jos viäntää ja vähän takamusta kiäntää. Niin pimppa on enemmän auki ja voi olla että menee enemmän v muotoon. Sitten kun nainen istahtataa normaalisti se paukahtaa kuin suora kutonen ja pimppa on viivamaisempi! Näin fysiikkaa lukeneet pystyy toteamaan saman!
Vierekkäin on etuvetoisessa, rivissä.
Peräkkäin on takapanoisessa, jonossa.
Suorassa kutosessa sylinterit on auton suuntaisesti sylinterit vierekkäin rivissä eli 6 sylinterinen rivimoottori. Asiaahan voi käännella ja väännellä miten haluaa, mutta kiihdytysvarikoilla se tunnetaan paremminkin suorakutosena kuin rivimoottorina. Kummatkin vastaukset on siis oikein.....
Joitakin automalleja on valmistettu kylläkin suoramoottorina (jonossa) etuvetoisia.
Myös takavetoisia rivissäkin eli ei aina päde.
Ulkomaillakin siis tunnetaan paremmin suora kutosena kuin rivi kutosena.
https://en.wikipedia.org/wiki/Straight-six_engine
Tähtimoottori?
Kaupungilla näkynyt muutaman kerran uusi M5 ja näkyi lähtevän jäätikölläkin,kesällä ei oo asfalttia enää jos sillä kiihdyttelee
Vaan kun liikenteen seassa ei saa kiihdytellä ;)
Voihan se lähteä tehjen puolesta jne. mutta niistä on kuitenkin tehty tavallisien perheautojen näköisiä, mikä taas ei minua itseäni saa autosta kiinnostumaan.
Onko tämä M5 pultin kierteet 1.25 nousulla vai 1.50?
Ei ketään kiinnosta liikkuuko kylillä tusina autoja joku M5 pultti tai omg mese. Ladan 1200:kin jopa harvinaisempi. Autojen omistajat mainostavat itse täällä kulkineitaan.
Ilmoittakaa jos teillä on joku oikeasti erikoisempi superauto, niin voi jotakuta kiinnostaakkin. Ferrari, maserati, koenigsegg, lamborghini ja jne jne.
Sellaaset kaverit tuski maenostaisivat vehkehijää tae tarvihekkaa. Taettaa olla köyhien sossupummien hommia sellaanen toohu.
Bärin tallista löytyy vaikka mitä
Mitä ne siel teköö? Pienoismalleja ku ei oo varaa ostaa ja ajaa kylillä?
Ei löydy mitään
Kaikki on loppu ja virmakin lie jo konkassa.
On se hyvä homma tämä autoilun uus verouudistus. Vanhoissa autoissa tulee olemaan trafin laskurin mukaan pienempi vero, jos käytät samaa kokonaismassaa ja kilometrejä. 2001 vuotta vanhemmissa ei vaikuta ollenkaan C02 pääsöt veroon.
Joten tämä uusi laki onneksi suojaa vähävaraisia ja vanhan auton omistajia, joten menkää porvarit töihin että saamme ajaa vanhoilla romuilla pienemmillä veroilla. :D
Luuvitosen jatke.
Ei täällä tarvitse kaikkia nyrkkinainti fantasioitansa kertoo!
Mullapa on bemmiin uued kummid.
Varastin sun uuet gummid.
Ostin käytetyt gummid.
Mikä on vino kakkonen?
Se on melkein sama, kuin kiero ykkönen. Vino kakkosesta löytyy pelkkää pjaskaa.