Avoin kysymys mepeille.

Voitteko kertoa selkeästi, mitä poliittisia aloitteita aiotte tehdä Luxemburgin puheenjohtajakaudella saadaksenne useammat maat ja etenkin Amerikan yhdysvallat allekirjoittamaan Kioton pöytäkirjassa olevat määräykset?
2166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun vihreät lähtivät hallituksesta päästökauppadirektiiviä koskevat yksityiskohtaisemmat neuvottelut jäivät Lipposen II hallituksen loppukauden ympäristöministerinä toimineelle Jouni Backmanille ja Jäätteenmäen-Vanhasen hallitusten ympäristöministeri Jan-Erik Enestamille.

Missä mennään nyt? Kioto on hyväksytty torsona ja seuraavaksi siihen on odotettavissa muutoksia aikaisintaan 2008.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omatar kirjoitti:

Voitteko kertoa selkeästi, mitä poliittisia aloitteita aiotte tehdä Luxemburgin puheenjohtajakaudella saadaksenne useammat maat ja etenkin Amerikan yhdysvallat allekirjoittamaan Kioton pöytäkirjassa olevat määräykset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu