kuntavaalit

äänipäästälähtee

Tulossa. Keitäs tärkeitä minäitte miehiä nyt asettuu ehrolle.? Kuka ny hamuaa suurta kuntaliitoksen viittaa. ? Ny kaikki tärkeet miähet äkkiä ehrolle. Miksei siinä olisi tilaa viä tärkeemmille ämmillekkin. Kaikki postia jakavat ämmät ehrolle, ja vanikalla härnätyt kapiaiset kans. Tehkää ny viisaita päätöksiä, ku johtajaki on saanut selän kuntoon. Vastuu paino sen ruoron ihan mutkalla. Joutuvat oikein vetopöyrällä kiskoon sen suoraksi. Ny ryhti hyvä. Tiä sen janosuuresta??

12

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hoitoon

      Aloittaja jonkinlaisen hoidon tarpeessa.

    • jehvysti

      Hei puliukot hyppikää on riemun aika kohta tuntuu päässä humalan taika.
      Jeesus tulee kohta kihniöön. On ollut tulosssa jo vuosikymmeniä mutta
      kihniössä on ollut jeesuksia omasta takaa.

    • tietotoimisto11

      jjoko on tiatoo

    • kiipiikö

      Kaappijoupot on nyt vuorossa ja tietysti jotkut eronneet ja karanneet yksinhuoltajat. Uskovaiset kanssa kärkkyy paikkaa toki joku harmaapää kiilaa sekaan.

      • kihniö

        mää tierän. kolome partalasta ainaski. sit yks vähä mustempi naamane. tää menee läpi ku on pikkasen pitempi ku muilla . akat tykkää:) uskovaisista en nii tierä? voi tokkiinsa ollakin. mut eiks uskovaisten omaisuus oo yhteistä? Ja nekin tykkää pitkästä...eiku isostakirjasta.:)


      • duunariko

        onko se mies joka lehdessä julisti ettei oo talvilomaa pitäny sitten 70 luvun mukana hommissa se on tärkee ukko


    • mobilaat

      No jos ei talvilomalla niin sitten sairaslomalla selästä. Kun selänkipu johtuu
      kovasta työtahdista jollaista nämä tärkeät joutuvat kärsimään joten tottakait tällaiset sankarit on saatava mukaan.

    • Riittäänyt

      Ääniä ei pörsyille,hankkivat lissää mammuja tänne!

    • Eisuvakki

      Kuka ehdokkaista on pakolaisvastaisin?

    • kaskaskaa

      Olen ehdottomasti sitä mieltä että maahanmuuttajat saisivat jäädä kihniöön. Täällä tarvitaan muitakin kuin tämän junttilan sukulaisia.

    • pikkarainenpolkee

      Hyvä että niitä samannäkösiä on nyt hieman vähemmän. Toki niitä on uusissakin valituissa. Sais nuo jytkyt nyt jo vetäytyä pois, alkaa olla ikää liikaa, eikä kunnalla oo varaa avustajiin.? Tiaiselle ja Toivoselle suuret onnittelut.

    • pimeetä

      Kyllä tuon markkolankin sais laittaa vessan vahdiksi ja kyllä alkkiomäkin alkaa oleen tuleentunutta kauraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3372
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      45
      3184
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      2688
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2538
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      86
      1487
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe