Matti apunen mikä tämä

Geggo1

Tyyppi oikein on ? Tunkee koko ajan tv ruutuun kommentoimaan kaikkea, ennen usa presidentin vaaleja julisti vaali tuloksen jo kuukautta ennen ja lupas syödä jotain jos Trump valitaan , edelleen tämä hölmö haluaa olla esillä ja esittää että hän ymmärtää jostain jotain. Aivan kusipää

24

392

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voiskipatakaiken

      EVAn pelle, järjestön joka perustettiin suoltamaan oikeistopropagandaa 70-luvulla ja on sen suoraan myöntänytkin.

    • sdhfkaerhgu

      Apunen on ääriporvariston edunvalvoja.

    • Eik.tää

      Apukoululainen huutele kataisen jakamaa unioni jargonia?!

    • Naalinnuolija

      Matti "Bilderberg-group & Pressiklubi" Apunen nuoleskeli demokraatteja ja Obamaa jutuissaan ennen vaaleja ja sen jälkeen DT:tä nuollakseen haukkuu väistyvää pressaa. Aina kieli syvällä kulloisenkin johdon naalissa. Sitä se "omistajan ääni" teettää.

      Taitaa olla elinkeinoelämän Apusella ennätys Bilderberg-ryhmän kokouksissa juoksussa, ainakin samalla viivalla Jorma Ollilan ja Björn Wahlroosin kanssa.

    • Turpaan vaan ukkoa, missä vaan vastaan kävelee.

    • Parransänkiajamatta

      Apunen kehui hengenheimolaisensa Pärnerin innovatiivista liikennekaarta aamulla. Jokapaikan kommentoijahöylä, a'la köyhät mullan alle.

      • Vakoilu.kattavaksi

        Tietenkin. On Bilderberg-ryhmän etu, levittää tietoverkkovakoilu joka ikiseen maailman kolkkaan. Jos sitä ei tänne tulisi, olisi vielä toivoa, ettei dystopia paisu. Verot kyllä voi periä vaikka kuinka m onella keinolla, ei mikään onglema. Ne puhuvat tietoisesti täyttä puppua. Jos kansalaiset eivät halua vakoilua, sitä pitäisi kuunnella.


      • Venäjä.pakote.tuokin

        Kohta on Kuolan niemimaakin NSA:n valvonnassa. Kaikki suomalaisautot lähettävät dataa NSA:lle vaikka Moskovasta.


    • KylläTuoKepuhoron

      Liikenneharha näkyy uppoavan ainakin näihin esim. naamakirjassa profilikuvana autoaan käyttävien keskuudessa,

    • Timo3T

      Ulkomailla tota eläinlajia kutsutaan "lobbari" nimellä.
      Suomessa käytetään näitten ammattitaidottomuudesta virallisissa yhteyksissä termiä "asiantuntija" ja kansan suussa yleensä termiä "vastausautomaatti"

    • paskasyle

      Matti Apunen kuuluu tähän Ylen annon vakikaartiin paskaa jauhamassa matuongelmista, hallituksen paskasista päätöksistä ym kuten Helsingin yliopiston professori Vaattovaara Ruotsin matuongelmasta jota ei kuulemma edes ole!
      Suomessa mielikuvitus vaan laukkaa!

    • Pois-se-mulkku-TV-stä

      Entinen kansattoman kokoomuksen Aamulehden päätoimittaja Tampereelta. Nykyään veilä suurepi herrojen perseennuolija, jos mahdollista. Suosittelisin hänelle paljon ennemmin kykyjään vastaavaa työtä kuten esim. vuohipaimen Nepalissa .

    • Jfjdkxkxk

      Uusi petteri järvinen, kaikkien alojen erikoisasiantuntija!

      • 1235

        Älä nyt loukkaa Petteriä kyllä hänellä sentään asiantuntijuutta löytyy.


    • jeesiö

      Apunen on tietysti pieni apu.

    • siisoikeesti

      kuutamolla on äijä, jos tykkäs Berneri jutuista

      • Timo3T

        No miksei ois tykänny?!
        Ei noitten tartte kuulla lauseesta ku lauseesta pari sanaa: "kansallisomaisuus ... yhtiöittäminen..." ni niille tulee heti ahaa elämys et: "HEI! Toihan kuulostaa ihan köyhien kyykyttämiseltä ja kusettamiselta!" niin ne saa orkun joka kerta!? :/


    • MyytySielu

      Päässyt Bilderbergin lastenpöytään päähäntaputeltavaksi, eli kaikki koto-Suomessa kumartaa.

    • apuapina2

      Miks tää apunen on vielä olemassa?

    • abunen

      Ihmeen typerät jutut ja koko ajan. Hänen mukaansa kapitalismi on aivan mahtava juttu. Se on hänen näkökulmasta kun on erittäin korkea tulotaso. Puolet maailman ihmisistä olisi aivan toista mieltä. Ehkä kapitalismi on parempi kuin kommunismi, mutta siinä on vielä paljon kehittämistä. Osalle tulee rahaa ovista ja ikkunoista ja miljardilla ei ole mitä syödä. Ei se ole mahtava järjestelmä silloin.

      Apunen myös päivittelee, että lehmiä syyllistetään. "lehmät tuovat paljon hyvää". Kuitenkin punaisen lihan syönti ei ole terveellistä, ja on erittäin huono valinta ilmastolle. Sanoi, että "pitäisikö kaikki lehmät sitten tappaa". Ei varmaankaan mutta voisi vähentää. Matti ajattelee on/off systeemillä. Kaikki tai ei mitään ajatuksenkulku.

      Nyt viimeiseksi hän ei ymmärtänyt, miksi jotkut laulajat kieltäytyvät euroviisuosallistumisesta. Kysymys on elinkeinosta. Usein on käynyt niin, että kun artisti on jäänyt viimeiseksi, myös keikat loppuvat ja elinkeino menee. Se on helppo kritisoida kun itsellään on varmat isot tulot. Kaikkein yliarvostetuin henkilö tämä Apunen, mutta lahjakkuustaso paljastuu

    • lienee

      YLEN suosikki,molemmat oksentaa vain soopaa.

    • Anonyymi

      Apunen kenen palkoilla tämä surkimus työssä käy "arvioimassa".
      Eiks yle ainakin voisi jättää tämän paskiasen pieleen menevät arvioinnit,
      ihan sen isopäisen YLIporvarin omiksi iloiksi.

    • Anonyymi

      Apunen aikoinaan kritisoi paljon Yleä ja poliitikoita, nyt apunen on nimitetty ylen hallituksen puheenjohtajaksi (eli ostettu hiljaiseksi 25 000 eur / vuosi).

      Nyt apunen kehuu Yleä ja jopa poliitikkoja, no poliitikot päättävät hallituksen puheenjohtajasta.

      Apusesta on tullut poliitikkojen apuri ja kätyri.
      Apunen ei tiedä ees koska hampaat tulisi pestä aamulla.

    • Anonyymi

      Huutosen ääneen nukahtaa keveästi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      130
      3147
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      213
      2791
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      66
      2190
    4. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      1559
    5. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      5
      1473
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      25
      1352
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1221
    8. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      962
    9. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      910
    10. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      893
    Aihe