näetkö ratkaisua tähän tilanteeseen? eli pääsin juuri kurssille ja työllistyä pitäisi sitä kautta,olen alkuvaiheessa raskaana ja en ole vielä kertonut siitä..huolettaa tämä asia nyt todella,kertoako vai odottaa? jos kerron niin loppuuko kurssi siihen vai miten suhtaudutaan?
cherry
1
129
Vastaukset
Hei kirppunen! Kerro ihmeessä rohkeasti ja rehellisesti tilanteestasi. Näen ympärilläsi ymmärtäväisiä ja auttavaisia ihmisiä, jotka kyllä suhtautuvat tilanteeseen oikealla tavalla eli positiivisesti. Jos pitkität salaisuutesi kertomista ja se tulee muulla tavoin esiin (alkaahan se ennen pitkää näkyäkin), luottamus sinuun karisee ja se aiheuttaa kurssisi sujumiseen paljon enemmän haittaa kuin reipas ote asiaan heti alusta pitäen. Lapsi on lahja ja maailman ihanin asia, ei sitä tarvitse hävetä eikä peitellä!
Kyllä näen sinut siellä koulun penkillä vielä myöhemminkin keväällä, vatsa jo pyöristyneenä, kerro vain rohkeasti niin huomaat kuinka heti on helpompi hengittää! Onnistunutta kurssiaikaa Sinulle ja onnellista odotusta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1033008
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872395- 241936
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221500Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291470Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151365- 87892
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26877Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62836Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759