cherry

kirppunen

näetkö ratkaisua tähän tilanteeseen? eli pääsin juuri kurssille ja työllistyä pitäisi sitä kautta,olen alkuvaiheessa raskaana ja en ole vielä kertonut siitä..huolettaa tämä asia nyt todella,kertoako vai odottaa? jos kerron niin loppuuko kurssi siihen vai miten suhtaudutaan?

1

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei kirppunen! Kerro ihmeessä rohkeasti ja rehellisesti tilanteestasi. Näen ympärilläsi ymmärtäväisiä ja auttavaisia ihmisiä, jotka kyllä suhtautuvat tilanteeseen oikealla tavalla eli positiivisesti. Jos pitkität salaisuutesi kertomista ja se tulee muulla tavoin esiin (alkaahan se ennen pitkää näkyäkin), luottamus sinuun karisee ja se aiheuttaa kurssisi sujumiseen paljon enemmän haittaa kuin reipas ote asiaan heti alusta pitäen. Lapsi on lahja ja maailman ihanin asia, ei sitä tarvitse hävetä eikä peitellä!

      Kyllä näen sinut siellä koulun penkillä vielä myöhemminkin keväällä, vatsa jo pyöristyneenä, kerro vain rohkeasti niin huomaat kuinka heti on helpompi hengittää! Onnistunutta kurssiaikaa Sinulle ja onnellista odotusta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2446
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2076
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      121
      1732
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      45
      1557
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1497
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      123
      1044
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      975
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe