Nyt paavi on mennyt jo liian pitkälle! Hän kehtasi verrata Trumpin virkaanastujaisia Hitlerin vastaavaan??
Fransiskus-paavi itse on keskittynyt politikoimaan uskonnon levittämisen sijasta. Hän oli jo kyllästynyt koko uskontoon, mutta innostui uudestaan. Koska tuli tilaisuus levittää kultturimarxistista ideologiaa paavin arvovallalla.
Taitaa maailmanloppu olla lähellä? Raamatun mukaan juuri ennen sitä katolista kirkkoa johtaa antikristus.
Paavi vertasi Trumpia jo Hitleriin!?
16
188
Vastaukset
- kuin_kaksi_marjaa
Paavin pitäisi keksittyä läheisempään henkilöön eli Merkeliin. Angela on pahempi kuin Hitler! Mitä tulee Euroopan vahingoittamiseen.
Mutta nuo kaksi johtajaa ovat kuin kaksi marjaa. Molemmat ovat kimpassa tuhoamassa länsimaista sivilisaatiota. - Trumppu
Ei se Trump sentään natsi ole. Oikeistopopulisti, hölösuu ja köyhälistön kurittaja se on.
- sinulle_tiedoksi
Ensimmäinen lauseesi on faktaa, mutta toinen on vain sinun oma mielipiteesi.
Viisautta on osata erottaa ne toisistaan! - fghfk
sinulle_tiedoksi kirjoitti:
Ensimmäinen lauseesi on faktaa, mutta toinen on vain sinun oma mielipiteesi.
Viisautta on osata erottaa ne toisistaan!Mitä kohtaa et ymmärrä toisessa lauseessa?
- sinulle_tiedoksi
fghfk kirjoitti:
Mitä kohtaa et ymmärrä toisessa lauseessa?
Mitä kohtaa et ymmärrä aiemmassa kommentissani?
- sdsjdfdjf
sinulle_tiedoksi kirjoitti:
Mitä kohtaa et ymmärrä aiemmassa kommentissani?
Trump on oikeistopopulisti, hölösuu ja köyhälistön kurittaja.
Mitä kohtaa et ymmärtänyt? Vai pitääkö kääntää venäjäksi?
- fjttfkf
Kristinusko on taikauskoista hölynpölyä. Se on tuontitavaraa lähi-idästä. Eli samaa kuin Trump-fanien vihaamat mamutkin.
- Antiristus
Totta. Suomi on alunperin pakanamaa. Suurin osa Suomen "kristityistä" on pelkkiä tapauskovia. Itse en kuulu kirkkoon enkä tunnusta Jeesusta. Olen rehellinen enkä yritä esittää mitään kristittyä niinkuin kaikki perkeleen mukakristityt trumpistit ja putinistit.
- hyvöjuttu
Joko kirkkokin huojuu..
- pepust
Hyvä juttu. Uskonnot on perseestä.
- OlisiVerrannut
kepulaissiin Berneriin ja Sipilään...!
Trumpin puhe virkaanastujaisissa oli mielestäni hyvin maltillinen, asiallinen, rohkaiseva ja rakentava. Siinä ei ollut mitään huomautettavaa. Se oli todellisen valtiomiehen hyvä puhe, joka oli helposti ymmärrettävää kansan kieltä niin kuin pitääkin. Voimme odottaakin, että Trump tulee olemaan hyvä presidentti, joka saa paljon hyvää aikaan, paitsi Amerikan sisäpolitiikassa kuin myös koko maailmaa ajatellen. Kiitos Trump hyvästä puheestasi ja onnea ja menestystä presidenttikaudellesi!
- todellatökeröä
Paavi?
miten se kehtasi?
Merkkel, Soros ja koko eu häkkyrä ovat pahempia !
Onko paavi sanonut mitään kun matut hurjastelee väkijoukkoihin??
tai kun joku niistä saa "seksuaalisen hätätilanteen"??
EI OLE
mutta Trumppia vertaa Hitleriin?
voi pyhä helvetti - sesszszezez
Loukkaa Aatua tuo vertaus.
- FacistiEiOoNazi
Tiedättekö mitä fasism-termi tarkoittaa? Siis oikeasti? Kyllä USA fasistiselta valtiolta vaikuttaa... Ei natsistiselta kuitenkaan.
- dgdgjdg
Venäjä on fasistivaltio, USA ei.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654918
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j652906- 1902751
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!182715Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk232296Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi72196Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282093Hei olen tulossa Ajoihin
Imatralle ja olen kiinnostunut lainaamaan jonkun vaimoa viikonlopuksi.302046- 21212
- 2071108