UUSI TROPIC SILTAKYLÄSSÄ

mesiangervo7

Voi voi. Kävimmepä sitten.... Tulee käytyä noin kaksi kertaa vuodessa, joten meidän ostoksemme ei mihinkään vaikuta.

Kerronpa kuitenkin tässä vähän palautetta.

Annos oli 8,5 euroa ja kebab lihaa oli pieni kourallinen. Kuin lasten annos. Ehkä korkeintaan 5 euron arvoinen. Olen pienikokoinen ihminen, joten kun sanon että annos on riittämätön se todella on. Isokokoinen ihminen tarvitsisi kolme annosta eli 3×8,5e ja itse olisin tarvinnut kaksi.

En ole koskaan missään saanut noin pientä annosta noin kalliilla hinnalla, mokomaakin roskaruokaa. Sen kerran kun roskaruokaa hakee niin toivoisi ettei jää nälkä. Kuten mainitsin meidän käyntimme on yrittäjälle yksi lysti, mutta en astu enää ikinä kyseiseen paikkaan, niin suurta 'hätää' ei tule että uudelleen menisin. Olen loukkaantunut ja vihainen.

Valitettavasti olen aika kova puhumaan, joten tämänpäiväinen huono palvelu, kalliit hinnat(ja seinällä väärät hinnat) ja lisäksi pieni annos eivät voi olla kuulumatta. Vilpittömästi olisin toivonut uudelle yrittäjälle kaikkea hyvää. Enää en tiedä mitä ajattelen. Parempi kun ei ajattele mitään ja kiertää paikan hyvin kaukaa.

Että voi voi vielä uudelleen.

30

5299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuumaonropikissa

      Eipä tuo valkoinen kokki ole sen parempi kuin ahmed, kun tätä pizzakulttuuria on vuosia pilattu ahmedien toimesta ja kokitkin alkaa olemaan tällä ruoalla ravittuja lapsesta lähtien niin mitä voi odottaa? Tähän on tultu tässä maassa. Raakapakastelämittämöjä alkaa ravintolat täällä olemaan.

    • mesiangervo7

      En kyllä kutsuisi ruoaksi pikaruokaa. Kahdesti vuodessa haen ja ihan sama kuka sen tekee. Hinta pitäisi olla kohdallaan, muustai viis. Kyllä se oikea ja laadukas ja tasokas ruoka tulee omassa keittiössä hyvillä ruoka-aineilla mistään tinkimättä ja missään valmiatusvaiheessa oikaisematta.

    • yju

      Menkää ostaa löksän kioskilta kebabbii.

    • abukebuli

      Löksässä ihan hyvä rapulakebula. Lihaa ja suolaa, kiitti ja helpottaa. Tuplalihalla pitää sielläkin ottaa muuten ei pyllyhörskähdä.

    • Kebuapuli

      Älkäi työ aina valittako ja muutenkaan syökö liikaa , kun olette nyt jo kuin
      syöttöpossoja. Teijän terveyttähän tässä yritetään ajatella parahin päin.
      Kävin syömässä ja lihaa oli kuin hautuumaalla. Ruoka oli hyvää ja palvelu
      pelasi esimerkillisesti.
      Hyviä ruokahetkiä valittajille ja TSEMPPIÄ yrittäjälle.

      • Trayate

        Jos 52 kiloinen ja 170 senttinen on mielestäsi syöttöpossu, niin sitten olen ja otan vastaan tämän.


    • ahmedahane

      Täytyy huomenna hakea muksuille ja itselle pizzat, sittenpä tuon näkee onko parempi kuin ahmedilla.

    • Ahmedahane

      Käyty on ja ihan hyvää pizzaa. Vähän tulee enempi hintaa kun kamelikuskeilla, mutta on parempaa. Täytyy sanoa, että täällä tiedetään miten pizza koostuu. Taikina hyvää ja maukas. Parempi kuin Kotipizza ja karvakädet voi jättää mainitsematta. Kiitos ja hyväämon. Valittajat voi tehdä ite pizzat tai hakea roiskeläpät.

      • Suomenmieli

        Vaikka ei veittellä meinaa palasiksi saada?


    • Plaaahh

      Testattiin hampparit ja kebabit porukalla.
      Kebab oli mautonta pakastelihaa josta jäi sentin syvyinen liemilammikko lautaselle. Salaatti mielikuvitukseton salaattikurkkutomaatti peitetty kastikkeella. Annos ei ollut suuri.

      Hamppari on ihan hyvän kokoinen mutta ei sitäkään voi suositella. Pihvilihassa oli jotain kovia kökköjä ja vaalea sämpyläleipämikälie kova.

      Palvelussa olisi myös opeteltavaa. Olisi mukavaa jos tervehdittäisiin ym kuten asiaan kuuluu. Ruokahalu kärsii viimeistään siinä vaiheessa kun myyjäkokki käy oven edessä röökillä ja menee takaisin valmistamaan ruokaa.

    • Terveisetentiselle

      Testasimme!
      Ostimme 4 pizzaa.
      Ulkonäkö: muistutti pizzan korviketta
      Maku: ei tee mieli toista kertaa kokeille. (maistoimme siis kaikkia neljää erilaista pizzaa.)

    • Kalamata

      Teidän kannattaa varmaan kiertää hiton kaukaa toi noin hirveä paikka. Ettehän te selviä ikinä tuosta traumasta. Onneks on paljon paljon ihmisiä, jotka ymmärtävätkin jotain hyvän ruuan päälle, toisin kuin ym nimimerkki. Hurjasti tsemppiä yrittäjälle.

      • Trayate

        Kyse ei ole ruoasta. Pikaruoka ei ole ruokaa vaan korviketta kiireessä.


    • tuplasalami

      Just näin, hyvät kebut ja pizzat, voittaa ählyt. Tsemppiä yrittäjälle. Jos ei kelpaa tehkää ite! Kyllä tuo on positiivinen yllätys näiden mamupizeroiden joukossa.

    • ripaskaruikulilalala

      Entistä surkeammat, ne aikasemman yrittäjän yritelmät oli jo kaameeta paskaa mutta nyt meni riman alle ripaska.

    • naattori123

      Lisään vielä, että pohja Tropicissa erinomainen. Säälittää että ihmiset ovat tottuneet paskapullahöttöön mitä suurimmasta osasta pizzerioita saa. Olen syönyt sadoissa Pizzerioissa, syön päivittäin ulkona, eikä Tropic ole huono. Valmissalaatti pois ja hieman isommat kebab/pasta-annokset, niin olisi eteläkymenlaakson paras.

      • Suomenmieli

        No on se huono, aivan helvetin huono! Säälittää, kun "yrittäjä" on aivan kuutamolla.


    • eiikinäpizzaaapyhtäältä

      Menin sisään, pizzaleipuri "kavereitten" kanssa juttelemassa. Ei mitään tervehdystä. Sai oottaa, että jutut on juteltu. Sitten kysyttiin "mitä haluut" - meinasin sanoo, että en kai mitään, lähden tästä pois häiritsemästä. Vahinko - tilasin kuitenkin ja mitä sain - jonkun käsittämättömän sotkun pizzan sijaan.

    • Ohivauhdilla

      Tosiaan etoo tuo kokin tupakointi pääoven vieressä. Sitä kun ohiajaessa kattelee niin ei tee ees mieli mennä kokeilemaan niitä pitsoja. Joten niistä ei pysty sanomaan mitään...

    • Eihyvääää

      Ei mitään tsemppiä tämmöiselle

      • Anonyymi

        Ongelma Ropicissa on tason mieletön vaihtelu. Esim jos tilaa kebun niin miten sisältö voi vaihtua joka kerta? Laitetaanko sinne salaatin jämät? Miksi pizzaa EI osata tehdä oikein? Juusto alimmaksi, ihan perusasia! Pohja muuten ok mutta pilataan hyvä tuote..


    • Anonyymi

      PARAS PITZERIA !! Ravintola annokset !! KIITOS ja KUMARRUS :)

      • Anonyymi

        Kyllä. Saa nähdä mikä on Pyhtäänlinnan ruokaravintolan taso, tosin itse odotan kesäiltaa , kylmää olutta ja eteläaurinkoa järven suunnasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä. Saa nähdä mikä on Pyhtäänlinnan ruokaravintolan taso, tosin itse odotan kesäiltaa , kylmää olutta ja eteläaurinkoa järven suunnasta.

        Pyhtään huutjärvi on alueena alkanut kiinnostaa myös pääkaupunkiseudun ihmisiä.
        Ajomatka Vantaan Ikealle noin 55min, on verrattavissa Kerava, Järvenpää, Karkkila alueisiin, joista matkustaa laaja joukko työhön pääkaupunkialueelle.

        Asunnot halpoja, hyvä pikitie perille asti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pyhtään huutjärvi on alueena alkanut kiinnostaa myös pääkaupunkiseudun ihmisiä.
        Ajomatka Vantaan Ikealle noin 55min, on verrattavissa Kerava, Järvenpää, Karkkila alueisiin, joista matkustaa laaja joukko työhön pääkaupunkialueelle.

        Asunnot halpoja, hyvä pikitie perille asti.

        Töistä kotiin, vajaa tunnin kuluttua kotona, vaatteiden vaihto hieman rennompiin ja hissillä alas pohjakerrokseen josta siirtyminen terassille .

        "Tarjoilija tuotko pari Laitilan Kukkoa".


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Töistä kotiin, vajaa tunnin kuluttua kotona, vaatteiden vaihto hieman rennompiin ja hissillä alas pohjakerrokseen josta siirtyminen terassille .

        "Tarjoilija tuotko pari Laitilan Kukkoa".

        Myyntimainokset myös Helsingin lehtiin. Pyhtää- lehden jakelu pääkaupunkiseudun kauppaliikeisiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä. Saa nähdä mikä on Pyhtäänlinnan ruokaravintolan taso, tosin itse odotan kesäiltaa , kylmää olutta ja eteläaurinkoa järven suunnasta.

        Tuskimpa laatu on yhtää sen parempi ku muissakaa Kotkan-saarten paikoissa. Tuppaa olee Rädyn paikat tunnettui surkeasta laadust... Itse pitäydyn jatkossakin Tropicissa sillä tiedän saavani hyvää ruokaa ja palvelua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä. Saa nähdä mikä on Pyhtäänlinnan ruokaravintolan taso, tosin itse odotan kesäiltaa , kylmää olutta ja eteläaurinkoa järven suunnasta.

        Ite ootin pyhtään linnan bistroo kans... Ja kylläpä oli ylihinnoiteltu ja mitätön ruoka... Mut bisse maistuu samalt ku muual siint hatun nosto :D


    • Anonyymi

      Ei se tropic tietty ole kulinaristin unelma, mutta rädyn laatua parempaa on helppo tehdä. Hyvät kebut tekee ropicci.

    • Anonyymi

      Paljon oon pizzoja syönyt. Ulkomailla ja suomessa mutta tää oli ihan yliveto. En tiedä mistä johtuu. Ehkä juusto? Tilasin muuten opera special.10 p best of the best

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1589
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      125
      1414
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      82
      1240
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1133
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1018
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      979
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      210
      784
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      753
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      119
      703
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      698
    Aihe