Trump ei ole poliitikko.

JoeCalifornia

Vaan Bisnesnero joka ajattelee USA:n parsta ei Suomen tai Euroopan.
Oma maa Mansikka sanoo Trump ja on oikeassa.

10

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5t5

      sinä et ole bisnesnero, vaan kommunistihuora!

      • TasaLahjaiset

        Eipä ole Sipiläkään poliitikko. !


    • ei.jaksa.kiinnostaa

      Yks maku mitä joku Tumppi tekee, tänne se ei vaikuta. Itse valitsivat demokraattisilla vaaleilla tuon narsistin ja itse kärsivät ja nauttivat Tumpin tempuista.
      Mitä väliä, kuka välittää.

    • Trump tekee aivan oikein. Hän on USA:n presidentti ja siksi hänen tulee ajatella oman maansa etua. USA on aivan liian kauan sekaantunut muiden maiden politiikkaan ja halunnut olla koko maailman poliisia, jonka käskyjä kaikkien on toteltava. Siksi sen asevoimat ovat hyörineet ympäri maailmaa. Onneksi nyt tähän on tulossa loppu. On aika hajoittaa Nato ja EU sekä poistaa kaikki talouspakotteet Venäjää vastaan. Siltä pohjalta voidaan alkaa rakentaa rauhaa.

      • drhydrtiyuyo8p

        USA masinoi sotia ja kriisejä maailmaan juutalaispankkiirien käskystä.


      • drhydrtiyuyo8p
        drhydrtiyuyo8p kirjoitti:

        USA masinoi sotia ja kriisejä maailmaan juutalaispankkiirien käskystä.

        Huom. Mennyt aikamuoto. Tämä oli siis ennen Trumpin kautta.


    • Anerikassa.arvostetaan

      yritysjohtajia jotka on mokannut ja kenkää tulee nopeasti. Hölmölässä saa mokailla vuoskymmeniä ja saa suojatyö palkinnoksi.

    • ma.23.1.2017.alkaa..arki

      Joku amerikkalainen rebublikaani ennusti että Usa on kaaostilassa mr Trumpin johdossa jo v.2019. D,T on saanut jo maailmannaiset takajaloilleen.

      Täys tökerö ja mulkero hän on ison kansakunnan johtajana. Kiina ja venäjä vedättävät punaniska junttia mennen tullen. He hyötyvät ennennäkemättömästi Trumpin valtakauden alusta alkaen.

      • kaaosta.ilmassa

        Tuo rebublikaani oli kylläkin erään liittovaltion kuvernööri, ei mikään rivivaikuttaja.


    • Maailmapelastuu

      Trump on Peace 🕊

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      212
      7420
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      54
      2889
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      188
      2311
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1723
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      158
      1683
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      20
      1376
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1240
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1163
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      27
      1155
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1029
    Aihe