"martinaaitolehtiofficial Pieniä mutkia matkassa. Olen vielä Suomessa ja vasta huomenna pääsen kohti Dubain aurinkoa ☀️ Positiivista on se että nyt pystyn olla ruudun äärellä kun #exonthebeach alkaa @mtvfinland klo 22
Tacoja, tytöt kainaloon ja viihdettä parhaimmillaan !"
https://www.instagram.com/p/BPk1Hi7B0gT/?taken-by=martinaaitolehtiofficial&hl=fi
Viime hetken "hemmeottelu" saattoi ehkä olla esteenä lähdölle. Onko taas yksi laukku lisää matkatavaroissa?
Tacoja, tytöt kainaloon ja viihdettä parhaimmillaan !"
https://www.instagram.com/p/BPk1Hi7B0gT/?taken-by=martinaaitolehtiofficial&hl=fi
Viime hetken "hemmeottelu" saattoi ehkä olla esteenä lähdölle. Onko taas yksi laukku lisää matkatavaroissa?
Vastaukset 57
Vanhimmat
tytöt kainaloon...katsooko se exonthebeach ohjelmaa pikkutyttöjensä kanssa?
Miksei katsoisi? Hyvää valmennusta tyttöjen tulevaisuutta ajatellen, roskaohjelmat ja roskajulkisuus se naisen tiellä pitää. Ja muutama käsilaukku ja shoppailuraha huonosti kohtelevalta mieheltä.
Janna peruutti lähtönsä, eilen Martina äitinsä kanssa illalla myöhään lyhyessä snäpissä. Jotain kummallista nyt.? Mutta lomalle on päästävä!!!
Jos näin on, niin tuon ihmisen täytyy olla vielä pahemmin sekaisin kuin kukaan osasi arvatakaan. Eihän tuollaista pa..kaa katso edes kukaan täyspäinen aikuinen. On aivan sairas ajatus, että ekaluokkalainen ja leikki-ikäinen valvovat tuollaista luokatonta kuraa katsoen. Iltalehteä lainaten "Kokonaisuutena Ex on the Beachin kuudennesta kaudesta povataan hulluinta ja seksikkäintä kautta verrattuna aikaisempiin".
Toivottavasti tämä on Maralta joku lapsus. Ei kai hänkään ole nyt niin idiootti ole...eihän?!?!?
No kyllä se on. Usko pois. Oppivideo, joka valmentaa tuleviin haasteisiin kotimaan tissityrkky taivaalle. Vaikuttaa siltä, että sinne se martina pienet lapsensa haluaakin. Eikö ole itse ole saanut jo riittävästi kuonoonsa???? Antaakohan katsoa mahd. seksikohtauksetkin? On se ällöttävä.
"Kun Martina Aitolehti oli lapsi, hänen äitinsä Anne Aitolehti näytti tyttärensä tähtikarttaa astrologille. Tämä ennusti, että tyttö tulisi työskentelemään viihdealalla. Anne teki valan, että tukisi Martinaa kaikessa, mihin tämä ryhtyisikin. Se vei lopulta yöunet."
Lähde: http://anna.fi/ihmiset/julkkikset/aidilleen-velkaantunut-martina-aitolehti-maksan-jokaisen-sentin-takaisin/
Saako Anne-äiti vieläkään nukuttua?
Martina on nyt vuorostaan lasten tukena näiden "urahaaveissa." Toivon, että lapset eivät valitse viihdealan uraa.
Jospa ei ollu tarpeeksi matkarahaa ja piti vielä järjestää riita miehen kanssa?
Joku merkkilaukku siltä ilmeisesti jäi vielä matkatavaroista puuttumaan. Riidan paikka!
Nyt Kortekääkkien lomaillessa Dubaissa Staffan saa vierasta pesää 27/7 ja Martti saa kasan laukkuja palatessaan.
Tai shoppailurahaa?
Tarvitsee mukaansa jonkun, jolla on luottokortti. Itsellään luottotiedottomana(?) sellaista ei ole.
On olemassa myös prepaid-luottokortteja, tosin niihin pitää ladata saldo etukäteen.
Tai Marakalla voi olla rinnakkaiskortti äidin tai pupun korttiin.
Mitähän muuta arvailtaisiin?
Pelataan varman päälle: Maru on rattijuoppo-salapatja.
Niillähän muksuilla piti olla niin tarkat rutiinit eli puoli ysin aikaan ollaan joka ilta sängyssä kun niistä rutiineista joku aika sitten kirjoitteli.Nyt sitten kuitenkin äidin kainalossa roska ohjelmia vielä klo 22..
Hyvä huomio! Martina satuilee aina. Olisi kyllä kiva, jos Martina tai kukaan muukaan ei antaisi lasten katsoa tuollaisia ohjelmia. Salatut elämät ovat ihmeen monien mielestä sopivaa katsottavaa lapsille. Hyi!
Nyt on ehkä jet set-lomakohteissa rikas mies liikkeellä:
"Ex-presidentti Jammeh lähti Gambiasta - valtion kassasta katosi samalla miljoonia"
Lähde: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201701232200057943_ul.shtml?_ga=1.44284775.213130406.1485182448
Hauska tatuointi:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/6b/e7/85/6be785746e075de0eef1f5d647b9bfcc.jpg
Ei saanu lapsia hoitoon. Äijät tais vetää herneen nenään ja syvälle.
Tätä veikkaan minäkin. Ja tuo ohjelman jatkuva mainostaminen lienee v****ilua jollekin tietylle. Eikai se oikeesti ole niin vajaa, että lasten kanssa klo 22 kattelee tollasta????
Joku on pian ex ja rannalla?
Pikaruokakahakka hauskassa tatuoinnissa:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/a2/e4/79/a2e4793e7f1fee06bd526cc0e5adf1e1.jpg
edellisestä lomasta onkin jo melkein 2 viikkoa. missä työpaikassa on lomaa koko ajan. jospa se gambian pressa, joka varasti kansan kassan sattus olemaan dubaissa. sais muutaman uuden luxuskassin taas kupattua.
Martina tais nyt ylittää rajat jopa tyhmän pupun mielestä. M ehkä pakkaa tavaroitaan muuttoa varten pois Tähtitorninvuorelta
Dubain pilvenpiirtäjät ovatkin Jakomäessä!
jos M:kin tekee Rosat?
Silloin heitä yhdistää muukin kuin uimahyppyharrastus.
Joo, olisi jo korkea aika!
Onko Martinalla luottokortti? Luottotiedoton ei sitä saa!
Mitähän kulisseissa tapahtuu?
Maran instakin on hiljaa.
Olihan Annan haastattelu sitä luokkaa , et olis ihme jos siitä ei Maralle tulis vakavii seurauksii kotirintamalla.
Menikö nyt liiian pitkälle. Pupun ainoo vaihtoehto on heittää M pihalle tai muuten Pupu menettää kasvonsa täysin.
Jos ei nyt toimi, tulee olemaan ikuisen pilkan ja vitsin kohteena. Tää Annan haastis ei tuu unohtumaan!
Pesukone jyllää jo! 90 astetta ja pitkä linkous.
Onneksi timmillä mimmillä on rikkaita miehiä jonossa. He janoavat tatuoidun rattijuopon ja alaikäisten lasten seuraa.
Mielenkiintoista nähdä mitä on tapahtumassa.
Dubaissa ei ole kovin mukavaa, jos ei ole kunnolla shoppailurahaa. Shoppailurahaan tarttee taas miehen pussia ja lepyttelyn aiheita. Pitää olla alla pettämistä, ryyppäystä ja viinaa, niin shoppailukassa on kondiksessa.
Martina on osoittautunut tuossa suhteessa niin kiitettävää sitkeyttä, että tuskin stefu pääsee siitä vieläkään eroon. Veikkaan, että kaikessa kauheudessaan suhde jatkuu ja meno on kulisseissa entistä kuvottavampaa. Valkopesuoperaatio on käynnissä.
Ukko on niin tyhmä, että ei pääse ovelasta lierosta kirveelläkään, ellei anna miljoonia matkaan.
Pesu ei onnistu. Likaa ei saada pois. Maru on íkuinen
- rattijuoppo
- aviorikkoja
- silikonihirviö
- aborttikuningatar
- uo-prinsessa
- linnatatskattu
- valehtelija
- moukka
- sivistymätön
Lisäksi vielä
- väkivaltainen
- kouluttautumaton
- pettäjä
- lompakkoloinen
- elaripullan vääntäjä
Ei tuo horo mitään totuutta kerro vaikka ovea olis näytetty. Kohta kuvii Dubaista.
Ehkä ei olis kannattanut lehdessä silleen retostella, on tainnut rahahanat mennä kiinni eikä vähään aikaan tehdä yhtikäs mitään matkaa.
OMAT rahat ovat nyt vaarassa kulua Dubain akkulataamossa.
Kylläpä on instassa hiljaista, joko nyt tuli pupujussin mittari täyteen, jää matkat tekemättä ja riidanjälkeiset lahjat saamatta ja tulee paluu karuun arkeen.
Maru päivittää pian valtavasti kuvia Instaan. Heti kun herää krapulassa.
Joko Martina ja Janna ovat laskeutuneet? Vaikka ihmiset räksyttää keskustelupalstoilla, tosi ystävät ei hylkää. Martina voi aina, AINA! elää sellaista luxuselämää, jota tavikset kadehtii. Luxusmatkoja, julkisuutta, luxusasunto, luxushuvila, merkkilaukut ja rikas puoliso. Kauniit tyttäret, jotka ovat äitinsä kopioita niin ulkoisesti kuin ajatusmaailmaltaan. Ihmiset kadehtii, ymmärtäähän sen.
" Kauniit tyttäret " - johan vitsin murjaisit...
Undrar, sa flundran...hur det står till med familjelyckan...
hejsan hoppsan falleralleraa nu ska alla barn vara glada...
NOT.
Marun TOSI ystävät? Anne siis? :DDD
Vielä anna katastrofista...kuvassa oli eukon silmänympärykset kuin puolan tiekartta. Miten on mahdollista, että tuon ikäisen ihmisen silmät on tuossa kunnossa? Nyt uskon, jos tissi-hanuri-martina väittää, ettei koskaan ole antanut kosmetologin tai jonkun muun piikittelijän koskea naamaansa. Kannattaa sijoitta ne omat, säästössä olevat rahat jossain vaiheessa sijoituskohteeseen, joka hapantuu hiljalleen.
Martinan naamaahan on piikitetty jo kymmenisen vuotta. Lisäksi kasvoihin laitettu mesolankoja, joilla on kohottava vaikutus. Kertoo käyvänsä myös usein kasvohoidoissa, syövänsä superfoodeja ja käyttävänsä luxuskosmetiikkaa.
Ihme, että mitään vaikutusta ei näy.
Näyttää kasvoistaan viisikymppiseltä.
Lähinnä tuosta kulahtaneesta ihosta tulee mieleen päihdeongelmaiset, alkoholihan ikäännyttää ennen aikojaan.
"Kästävyysurheilu ja lähinnä ulrasuoritukset mitä teen, on opettanut elämään hetkessä. Ne on opettanut olemaan rauhallinen, järkevä ja laskelmoiva."
taas sujuvaa kortekieltä pukkaa
Martina ei taida oikein tietää, mitä laskelmoiva tarkoittaa. Rauhallinen ja järkevä?
Ulrasuoritus? Levin vessassa ureaista lattiaa uhmaten polvilla siis?
Janna ei muuten ole peruuttanut matkaansa Martinan kanssa. Siellä se on yhteiskuva nähtävissä instassa.
Mistään ei tiedä, milloin ja missä tuo kuva on otettu. Saattaa olla, että Jannan Instaan laittama palmukuvakin on Martinan arkistosta ja Janna edelleen Suomessa: https://www.instagram.com/p/BPrfts-jJ8g/?taken-by=jannahurmerinta&hl=fi
Martin jalkatatuointi on ruma.
Mitäs tykkäät Jenni Pääskysaaren ja Elina Kottosen tatskoita?
Tramp stamps nekin. Kestämättömiä.