Onko turnaus kestävyys kateissa?

Jannekuula

Piti tulla pitkästä aikaa katsomaan mitä tänne kuuluu. Ensimmäisenä kysymys että mitäs tämä on kun näin on teidän palsta hiljentynyt? Muutama hassu kirjoitus päivässä. Mistäs tämä johtuu? Onko palsta hemmojen jutut ehtyneet vai onko tullut aika myöntää toinen voittajaksi? Kumpi se sitten onkaan.
Moni on onecoinin näköjään ennustanut kaatuneen jo aikoja sitten mutta edelleen se vain jaksaa porskuttaa eteenpäin.
Huomasin lukiessani että nämä Onecoinilaiset on täältä kadonneet kokonaan.
Ei enää ole niitä kommentoimassa vaan tämä on muuttunut selvästi ainoastaan sen ei tykkäävien ihmisten keskustelu palstaksi.

Avotampio sentään jaksaa vain uskollisesti käydä täällä kommentoimassa päivittäin ja rohkeasti lupailee tekevänsä kaikenlaista.

Ei muuta kuin jatkoja valitsemallanne tiellä joka nyt tällä hetkellä ei kovin lupaavalta näytä. Koska on seuraava veikkaus että kaatuu. Saan seurata menikö nurin vai ei.

Pitäis ruveta ottamaan veronlyöntejä vastaan kuinka käy.

9

423

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkfjjflknvk

      Nohh... Rutjake vetäytyi naisellisella tavalla, "lapsensaannin" verukkeella (30 miljoonaa euroa kavaltaen tunkkien rahoja Veska äitinsä "veskaan" piiloon.) Koko toimiva johto jätti koko ponzin.

      Kukaan ei kehitä enää mitään. Kauppiaita ei etsi kukaan. Kolikoita ei ole koskaan edes louhittu. Valeeseen hankittu bulvaanijohto on saanut ohjeet ainoastaan syyllistää tunkkeja, kun ei kauppiaita löydy.

      Mikäli minkäänlaista poliisimeteliä tulisi, on juopoista kerätty bulvaanijohto sopivaa syytteisiin, koska on syyntakeettomia perseaukisia joka tapauksessa.

      Tunkit ovat ainoa ryhmä, jotka yrittävät tunkittaa uusia jäseniä epätoivoisesti vielä mukaan, koska vouchereiden kautta heille on ainoa mahdollisuus vielä koittaa saada jo havaitsemansa tyhmyytensä, ja vahinkonsa jaettua muillekin, ja sen kautta hilata edes jotain tyhmyyksissään menettäneistään rahoistaan takaisin.

      Kuten voimme huomata, enää ei tätä ponzia jatka muut kuin tunkit yksinään.

      Mitään taustatukea ei enää ole, koska ponzin alottaneet lähtivät jo, tunkkien rahojen kanssa lopullisesti pois.

    • InnovatiivisetVeijarit

      Onko toi nyt ihme. Sama asia aloittaisi keskustelun otsikolla " mistä neuvostoliiton levykaupoista voi ostaa markoilla tyhjiä c-kasetteja " ja ihmettelisi kun ketään ei kiinnosta jutella.

      aikansa siis kutakin. Eihän näissä ole tapahtunut mitään oikeasti mielenkiintoista pitkiin aikoihin. Toivottavasti saammekin jo pian jonkun uuden huijauskonseptin pyöristeltäväksi.

    • Onecapita_

      Onecoin kaatu jo viime vuoden lopussa. Nyt odotellaan kärsivällisenä jo uutta verkostokusetusta saapuvaksi.

    • RahaRahanLuokse

      Vielä sieltä lirittää jonkun eukun Afrikasta ja Etelä-Amerikasta. Kiina alkaa olla kiinni, coin-gangstereita pantu linnaan ja voittoja takavarikoitu miljoonittain. Kiina on toisaalta oikeusvaltio Suomeen verrattuna, joten meillä todennäköisesti toiminta jatkuu niin kauan kun rahaa riittää KRP:n voiteluun. Halvalla kuulema menee, bulgarialainen virkaveli ottaa puolet enemmän! :)
      Kiinassa olis tarvittu jo yli viisi miljoonaa per pomo...

    • KateellinenVeronmaksaja

      Selvältä näyttää ettei KRP tutki ilmiselvää rikosta eikä asianomistajat halua näyttää maailmalle tyhmyyttään, joten Tommi ja kaverit vetivät pitemmän korren ja näyttivät miten miljoonapuhallus tehdään.
      Turhaa täällä valitetaan, Tommi ja Wahlroos on massipäälliköitä. Jotain laatikoita "saattaa" olla haudattuna KRP pomojen takapihoille, mutta niistä ei tavalliset veronmaksajat tiedä eikä palon kannata kysellä..
      Näin se tehdään Suomessa!
      Onneksi olkoon One Coin Tunkittajat! Näytitte rehellisille tolloille miten miljoonat tehdään!

      • Hehehehehh

        Ponzipaponzi
        24.3.2015 4:51
        Kyseessä on klassinen Ponzi pyramidi rahankeruumalli. Rahaliikenne Gibraltarille, josta suurin osa rahoista siirretään samantien piiloon esim Sveitsiin. Konttoritoiminnot Bulgariassa, ja koko hallinnollinen tietokanta Aasiassa. Monimutkaisuus luotu jotta viranomaisten toimivalta saadaan maiden rajat ylitettäessä loppumaan, ja tehtyä onnistunut puhallus. Hölmöiltä rahat pois.


      • Hehehehehh

        Ponzitjonähty
        6.4.2015 13:39
        Tutkintapyyntöjä ei välttämättä vielä ole poliisille satanut, koska toistaiseksi kukaan ei ole kokenut vielä tulleensa huijatuksi. Poliisi ei kuitenkaan voi tulevia huijattuja auttaa, koska kuten edellä toin esille, tämä huijaus on pedattu siten, että valtioiden rajat ylitetään eri vaiheissa niin moneen kertaan, että poliisien toimivalta ei ulotu.

        OneCoin on täysin arpajaishallinnon tiedossa ja keskusrikospoliisin erityisessä seurannassa.

        Olemattomien koulutuspakettien myyminen ylihintaan ei kuitenkaan ole rikos.

        Ainoastaan ostajan hölmöyttä.

        Huomionarvoista kuitenkin on, että jo 120.000 suomalaista ostaessaan koulutuspaketteja aiheuttaa 600 miljoonan euron katoamisen kansantaloudestamme. Omasta mielestäni tuo on maanpetosta ja sikäli rikosasia.


      • Hehehehehh kirjoitti:

        Ponzitjonähty
        6.4.2015 13:39
        Tutkintapyyntöjä ei välttämättä vielä ole poliisille satanut, koska toistaiseksi kukaan ei ole kokenut vielä tulleensa huijatuksi. Poliisi ei kuitenkaan voi tulevia huijattuja auttaa, koska kuten edellä toin esille, tämä huijaus on pedattu siten, että valtioiden rajat ylitetään eri vaiheissa niin moneen kertaan, että poliisien toimivalta ei ulotu.

        OneCoin on täysin arpajaishallinnon tiedossa ja keskusrikospoliisin erityisessä seurannassa.

        Olemattomien koulutuspakettien myyminen ylihintaan ei kuitenkaan ole rikos.

        Ainoastaan ostajan hölmöyttä.

        Huomionarvoista kuitenkin on, että jo 120.000 suomalaista ostaessaan koulutuspaketteja aiheuttaa 600 miljoonan euron katoamisen kansantaloudestamme. Omasta mielestäni tuo on maanpetosta ja sikäli rikosasia.

        Mahtaako Suomessa olla noin paljon coinisteja? Olisiko 10-20 tuhatta lähempänä totuutta?


    • Gdfgk

      Tuo liittymismäärä Suomessa on OC:n tieto, joten totuus voi olla mitä vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      37
      523
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe