Eilinen iltalehden juttu missä listattiin kuntia miten niillä pyyhkii katosi kärsämäen ollessa häntäpäässä??
ps. Arvatkaapa missä se sikajuttu tapahtui? Vihje löytyy paikkakunnan nimestä
ps. Arvatkaapa missä se sikajuttu tapahtui? Vihje löytyy paikkakunnan nimestä
Vastaukset 15
Vanhimmat
Oliko Sikajoki?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201701232200057945_uu.shtml
313tasoa
Sitten vain toivomaan että asialla oli joku naapurikunnasta ei kärsämäkinen. Tuossa on monta uhria ja kärsämäki paikkakuntana yksi niistä. Ei tuommoista mainetta olisi kaivattu ei sitten ollenkaan.
Lehtijuttujen linkittäminen lienee se sensuurin syy?
vaikea uskoa koska esim. tuota sikaan sekaantumisesta on vaikka miten paljon samanlaisia viestejä lehtijuttulinkkeineen eikä niitä ole sensuroitu? Muita lehtijuttuja joku linkittää ihan valtavasti mutta vain yksi katosi? Se ainoa joka koski palstan aihetta..
Uutisia tulee ja menee eikä niitä kukaan muistele. Paitsi tuollaisia juttuja jotka ovat niin poikkeuksellisia ettei ne katoa kansakunnan muistista. Vuosikymmenien jälkeen kukaan ei muista jotain maakunta- tai soteuudistusta mutta se kärsämäen tapaus, sen muistaa kaikki.
Iltalehden ykkösuutisia ja taas koko suomi googlaa missä on paikkakunta nimeltä kärsämäki.
kunhan eivät kysy siitäkö se kärsämäki nimensä sai?
Lauantaina ensimmäinen uutisointi ja oli vielä hetki sitten iltalehden viidenneksi suosituin uutinen? Meinaa Bernerikin jäädä uutisarvoltaan toiseksi.
Paitsi että on tällä hetkellä päivän luetuin uutinen. Kävin juuri katsomassa ja oli UUTISET otsikon alla PÄIVÄN LUETUIMMAT sijalla 1.
sai "brändin" http://yle.fi/uutiset/3-9412029
Kärsämäki - Pohjoispohjanmaan happy ending
sika landia rö rö 313
Juhannukseksi Konttilan pihaan perfomanssi, kun Karju astui Kärsän, Khlta taide&kultuurille 100the apurahaa kulisseihin, tietysti valtuuston hyväksynnällä.
Jokohan se karju on viety putkaan ihmiseen sekaantumisesta? Huono vitsi mutta niin on tapahtunutkin. Kun nyt edes käsittelisivät asian suljettujen ovien takana ja pitäisivät nimen piilossa ettei lähipiiri kärsi. Hoitoonhan tuommoinen kuuluu ei iltalehden etusivulle.
niin se karju
onko tällä haureudella yhteyttä voimakkaan uskonnollisuuden elinpiirissä?