Kotimaassaan Britanniassa julkisuuden henkilöksi kyseenalaisten tv-esiintymistensä vuoksi noussut kahdeksan lapsen yksinhuoltaja Marie Buchan harmittelee uusimmassa haastattelussaan ”olevansa liian kaunis työskentelemään.”The Sunin mukaan Buchan on riisunut alusvaatteisilleen lehden valokuviin näyttääkseen syyn siihen, miksi on parhaillaan työtön. Ja syynä hänen kerrottavaan pitävän kaunista ulkonäköään.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000005057253.html
Enemmänkin kyse mielenterveysongelmista, varsinkin kun jälkikasvua katsoo...
Kahdeksan lapsen yh-äiti: Olen liian kaunis töihin
15
309
Vastaukset 15
- ei.yhtään.nätti
Siis rumahan tuo on, mitä hittoa?
- rt34t4t4
Ai tollasta naapurin mummelia ne siellä briteissä autokarjaamoissa kuolaavat no jospa ne tykkäsi grannyista ne mies työntekiät.
- djhana
Ei todellakaan ole mikään kaunis nainen. Ei tosin rumakaan, mutta lähinnä keskitasoa ulkonäön puolesta. Taitaa olla turhan suuret luulot itsestään. Ja mitä miesten kuolaamiseen tulee, niin pornahtavilla kuvillaan hän itse edesauttaa sitä, että miehet pitävät häntä helppona saaliina. White trashia.
- 4et4t4t
Monenkohan eri miehen kanssa on noita hankkinut ja mihin ne kaikki tummat miekkoset kadonnut? Saivat oleskeluluvan?
- pöLhöAkka
Pelkästään kikkarapäinen pentulauma jo kertoo että tuolla naisella ei ole ihan kaikki muumit laaksossa.
- valintojen_maailma
pöLhöAkka kirjoitti:
Pelkästään kikkarapäinen pentulauma jo kertoo että tuolla naisella ei ole ihan kaikki muumit laaksossa.
Näin. On todella iso riski työnantajalle jos työntekijä on yksihuoltaja ja 8 omaa lasta elätettävänä. Todennäköisesti työstä poissaoloja kertyisi valtavia määriä. Ja silloin kun sattuu olemaan työpaikalla niin on rättiväsynyt ja kyvytön tekemään työtä. Noin ison lapsilauman hoitaminen yksin uuvuttaa kenet tahansa totaalisesti. Elämä on aina valintoja. Valinnoilla on aina hintalappunsa. Toisaalta hänellä on runsaasti lapsia jotka voivat hänestä huolehtia kun tulee vanhaksi.
- järjen_käyttö_suotavaa
Kaunis, tyylikäs ja fiksu nainen saa työtä. Helpommin kuin ruma sukupuolensa edustaja. Jos pukeutuu ehdoin tahdoin kuin halpa katutyttö, niin silloin voi työnsaanti stopata. Kelpaa vain "alan" firmoihin. Järjen käyttö on sallittua ja suotavaa kun hakee itsellensä työtä.
- rfaefgree
Eihän tuo ole edes kauniille sukuakaan. Käynti optikolla auttaisi.
- 2stupid4job
Kaunis ei ole oikea sana, väsynyt ja typerä ovat.
- atm79
Tummapoikia näyttävät kaikkien lasten isät olleet. Mikä meidän silmissä on hulluutta, voi olla etelän miesten silmissä kulttuuria.
- reyeyuuryru
Tyypillinen suvakki. Todellisuudessa on vain halunnut julkisuuteen esitelläkseen monirotuista perhettään.
Tietysti voihan se olla ottanut etelän hedelmien kehuskelun ja valehtelun tosissaan ja varmaan onkin erityisen kaunis, jos verrataan lapsien isien värisiin naisiin.
Lapsissa ei näyttäisi vastaavia kaunottara olevan tulossa. Vaikka värjäisi hiuksensa samanlaisiksi, kuin äidillä. - buahhahahaa
Onkohan jokaisella kikkarapäällä eri isä?
- erfgtyuiolö
Kovat on työhalut 8 lapsen yh äidillä. Varmuuden vuoksi valinnut opiskelun alalle, jossa jo vähän vanhemman naisen työllistyminen on käytännössä lähes mahdotonta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052890Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss5661813Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö3431452- 841414
- 58943
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E68835- 40758
- 40757
- 48714
- 46704