Niinistö on sotahullu Naton ja Usan perseenuolija, jolla on pakonomainen tarve laskea suustaan niitä typeryyksiä joita kulloinkin sattuu mieleen tulemaan.
Ei ole fakki-idiootti Niinistön asia aukoa päätään, jos jotkut eivät halua olla reservissä odottelemassa sotaa, jota ei varmuudella edes tule koskaan.
Jos tulisikin, niin sota ei montaakaan päivää kestäisi, jos ainutta edes ajeteltavissa olevaa eli Venäjää vastaan pitäisi puolustautua ja mahdollisesti tapattaa itsensä.
Niinistön ja puheet vastaavien kusettajin puheet Suomen uskottavasta puolustuksesta ovat tahallista ja törkeää valehtelua. Ikävää persuille, että sieltä löytyi noin pahoin sekopäisiä höpisevä tyyppi ministeriksi.
Sekoileva Niinistö!
1
<50
Vastaukset
- Tottaturiset
Totta joka sana. Niinistö on vaaraksi Suomelle, sillä hän ei osaa pitää suutaan pienemmällä. Ministerin palli on mennyt pahoin päähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset27017566Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18812481Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736212MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny345148Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään775038Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.574184Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja513773Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003702NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun673486Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463169
