Apukoulun? Ei ole mitään dissausta vaan asiallinen kysymys. Tällaisesta kun huhutaan joka paikassa.
Onko Matti nykänen käynyt..
25
1610
Vastaukset
- maikkimatkustajao
Ei oo käynyt muuta koulua kuin just sen apukoulun!
Ei ole salaisuus!- Oppia
Nykyään onneksi on kouluissa ryhmiä missä opetetaan hidastetusti
- kielimatti
Matti on kuitenkin kielimies.
- Vaikea-sanoa
Eräs tuttavani kertoi tavanneensa joskus Matin opettajan, eikä ainakaan maininnut että kyseessä olisi ollut apukoulun opettaja. Mutta ope oli kuulemma valitellut, ettei Matin käsiala ollut kaikkein selvimpiä.
- voisentään
Oiskohan sitte jo silloinkin ottanu aamulla pienet,
ennen kouluun lähtöä.
- Akim7172
Matti jäi luokalleen ala-asteella ja oli vuoden tarkkailuluokalla, vieraita kieliä ei ole opiskellut, Matti Pullin tytär opetti Matille kerran tunnin englantia, näin lukee kirjassa Huipulla ja montussa.
- cbr1100xx
Terhin mukaan Matti ilmoitti kielikurssin alussa että opetelkoon muut suomen kielen jos haluavat keskustella hänen kanssaan. Englannin kielen kurssi jäi siihen .
- open_ukko
Matilla ei liene vieläkään peruskoulun päättötodistusta. Kun hänelle tehtiin pr-virka Jyväskylän kaupunkiin, tämä puute havaittiin. Kaupungin johdosta oli joku yhteydessä Matin opettajaan ja pyysi, että Matille annettaisiin jälkikäteen viitonen nelosen sijaan äidinkielessä. Opettaja kieltäytyi.
Tieto on peräisin kyseiseltä opettajalta, joka kertoi sen vuosia myöhemmin kollegalleen eli vaimolleni. - onsej
Fifty-Sixty etc.
- MutEiHaitannut
Niin, lauloihan Remu Aaltonenkin englanniksi, taatusti ei vielä tänäpäivänäkään tiedä mitä teksti oli suomeksi.
- huonosti.pelattu
Matin olisi pitnyt pysyä vaanTapolassa, ei olisi huolta huomisesta.
- Varmaa.tietoa
Ei niin, koska olis varmaan jo mullan alla.
- Anonyymi
Varmaa.tietoa kirjoitti:
Ei niin, koska olis varmaan jo mullan alla.
Oliko tuo monitaitoinen mies nero?
- Anonyymi
Eikö Matti ole ruodittu ! Mijsi täällä pitää kuolleista ! Piiakin kaiken aikaa matti sitä matti tätä! Ikävän ymmärtää mutta tolkku ! Antaa Matin levätä rauhassa!
- Anonyymi
Miten niin levätä rauhassa? Omituinen sanonta...
Jos ihminen kuolee, hän ei lepää rauhassa. Hän ei tee mitään koska on kuollut...
- Anonyymi
Olisko se Matille vittuillut jättänyt juoksematta puukkoon jos Matti olisi ollut väitellyt tohtoriksi? Olisiko naiset antaneet Matille enempi jos Matti olisi ollut gynekologi taikka seminologi - kävikö Matti edes täysilla kuten metronomi?
- Anonyymi
Mäkeä ei hypätä papereilla. Ajattele, ennen ihmiset kävi vaan kiertokoulun ja pärjäs ihan hyvin.
- Anonyymi
Peruskoulun, mutta oli tarkkailuluokalla, hänellä oli ADHD.
- Anonyymi
Matti oli täysjuoppo, jonka juomisesta saivat varmasti kärsiä sen vanhemmat ja sisaret.
- Anonyymi
Urheilijat voidaan kouluttaa apukoulussa. Oppivat vain puhuu ja kusaseen katseltuna, niin avot. Loppukoulu sitten vaan reeniä ja kovaa.
- Anonyymi
Kuka kaheli tekee aloituksia kuoleista henkilöistä ja kyselee vielä kuolleen henkilön koulutuksesta ?
- Anonyymi
Sotket Matin Martinaan.
- Anonyymi
Arvostan Martinaa, siinä vasta nainen suomalaisen miehen makuun...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arvostan Martinaa, siinä vasta nainen suomalaisen miehen makuun...
Nykänen oli aidosti tyhmä, sitä kansa arvosti
Ja nykäsellä oli myös ISO MEISSELI!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne202307Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv452174Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k651718Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941667Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel811618Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.561564- 1131480
- 911186
Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol2401037Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä
Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom21915