Apukoulun? Ei ole mitään dissausta vaan asiallinen kysymys. Tällaisesta kun huhutaan joka paikassa.
Onko Matti nykänen käynyt..
Apukouluneskari
251817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei oo käynyt muuta koulua kuin just sen apukoulun!
Ei ole salaisuus!
Nykyään onneksi on kouluissa ryhmiä missä opetetaan hidastetusti
http://www.julkkis.tv tietää myös tämän
Matti on kuitenkin kielimies.
Eräs tuttavani kertoi tavanneensa joskus Matin opettajan, eikä ainakaan maininnut että kyseessä olisi ollut apukoulun opettaja. Mutta ope oli kuulemma valitellut, ettei Matin käsiala ollut kaikkein selvimpiä.
Oiskohan sitte jo silloinkin ottanu aamulla pienet,
ennen kouluun lähtöä.
Matti jäi luokalleen ala-asteella ja oli vuoden tarkkailuluokalla, vieraita kieliä ei ole opiskellut, Matti Pullin tytär opetti Matille kerran tunnin englantia, näin lukee kirjassa Huipulla ja montussa.
Terhin mukaan Matti ilmoitti kielikurssin alussa että opetelkoon muut suomen kielen jos haluavat keskustella hänen kanssaan. Englannin kielen kurssi jäi siihen .
Matilla ei liene vieläkään peruskoulun päättötodistusta. Kun hänelle tehtiin pr-virka Jyväskylän kaupunkiin, tämä puute havaittiin. Kaupungin johdosta oli joku yhteydessä Matin opettajaan ja pyysi, että Matille annettaisiin jälkikäteen viitonen nelosen sijaan äidinkielessä. Opettaja kieltäytyi.
Tieto on peräisin kyseiseltä opettajalta, joka kertoi sen vuosia myöhemmin kollegalleen eli vaimolleni.
Fifty-Sixty etc.
Niin, lauloihan Remu Aaltonenkin englanniksi, taatusti ei vielä tänäpäivänäkään tiedä mitä teksti oli suomeksi.
Matin olisi pitnyt pysyä vaanTapolassa, ei olisi huolta huomisesta.
Ei niin, koska olis varmaan jo mullan alla.
Oliko tuo monitaitoinen mies nero?
Eikö Matti ole ruodittu ! Mijsi täällä pitää kuolleista ! Piiakin kaiken aikaa matti sitä matti tätä! Ikävän ymmärtää mutta tolkku ! Antaa Matin levätä rauhassa!
Miten niin levätä rauhassa? Omituinen sanonta...
Jos ihminen kuolee, hän ei lepää rauhassa. Hän ei tee mitään koska on kuollut...
Olisko se Matille vittuillut jättänyt juoksematta puukkoon jos Matti olisi ollut väitellyt tohtoriksi? Olisiko naiset antaneet Matille enempi jos Matti olisi ollut gynekologi taikka seminologi - kävikö Matti edes täysilla kuten metronomi?
Mäkeä ei hypätä papereilla. Ajattele, ennen ihmiset kävi vaan kiertokoulun ja pärjäs ihan hyvin.
Peruskoulun, mutta oli tarkkailuluokalla, hänellä oli ADHD.
Matti oli täysjuoppo, jonka juomisesta saivat varmasti kärsiä sen vanhemmat ja sisaret.
Urheilijat voidaan kouluttaa apukoulussa. Oppivat vain puhuu ja kusaseen katseltuna, niin avot. Loppukoulu sitten vaan reeniä ja kovaa.
Kuka kaheli tekee aloituksia kuoleista henkilöistä ja kyselee vielä kuolleen henkilön koulutuksesta ?
Sotket Matin Martinaan.
Arvostan Martinaa, siinä vasta nainen suomalaisen miehen makuun...
Nykänen oli aidosti tyhmä, sitä kansa arvosti
Ja nykäsellä oli myös ISO MEISSELI!