k- supermarketissa

suolaiset hinnat, varsinkin manhattanissa. kauppias on määrännyt akat istumaan, kun muilla kassoilla jonot kasvaa. itse en rupea hoitamaan kassahenkilön duunia, pitäkää nyt vaikka teemapäivä jos joku haluaa tietää miten voi palvella itse itseään. länkkärin prisma on 20% halvempi kauppa.
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onneksi Lidl on lanseeramassa uuden konseptin Suomeen: Pikku-Lidl. Lidl ilman keskikäytävä hömppää. Pelkkää muonaa ja muuta perusjuttua arkeen. Pönttöpaperia ja semmosta.
Kukaan ei kaipaa S:ssää, K:ta - pisteitää taikka plussia.
Hinta on se mikä kassakuitissa lukee ja kaikille sama. Hyvä.

Äänestä

Lidl se hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kassattakaisin kirjoitti:

suolaiset hinnat, varsinkin manhattanissa. kauppias on määrännyt akat istumaan, kun muilla kassoilla jonot kasvaa. itse en rupea hoitamaan kassahenkilön duunia, pitäkää nyt vaikka teemapäivä jos joku haluaa tietää miten voi palvella itse itseään. länkkärin prisma on 20% halvempi kauppa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu