Totuus ranskalaisista autoista

" Euroopassa etenkin ranskalaisilla menee hyvin. Peugeotin ja Citroenin PSA-konsernin autot ovat laadukkaita, ja konsernin tulevaisuus vaikuttaa lupaavalta. Myös Renaultilla ovat asiat kunnossa "

Auto Bild Suomi 20/2004
31607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuohan on ollut totuus jo vuosia, parhaat autot tulee (tietenkin) ranskanmaalta! Höh...

Äänestä

Silloin kun japanilaisia autoja alettiin koota enevissä määrin euroopassa, asiantuntijat olivat sitä mieltä, että Ranskasta loppuu autoteollisuus, mutta Saksan autoteollisuus joituikin vaikeuksiin.

Äänestä
  • Renault osti määräävän aseman Nissanista, Mitsubishi on konkurssin partaalla kun Mersu hylkäsi sen. Ford omistaa Mazdan ja käyttää PSA:n dieselkoneita Mazdan, Volvon ja Fordin nokalla,kuten myös Nissan käyttää Renun dieseleitä. PSA alkaa myös valmistamaan benskoneita BMW:lle. PSA:lla ja Toyotalla on yhteinen tehdas Unkarissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuuden torvi kirjoitti:

" Euroopassa etenkin ranskalaisilla menee hyvin. Peugeotin ja Citroenin PSA-konsernin autot ovat laadukkaita, ja konsernin tulevaisuus vaikuttaa lupaavalta. Myös Renaultilla ovat asiat kunnossa "

Auto Bild Suomi 20/2004

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu