Vika

Vika on penkin ja ratin välissä. Jos on auraamattomat tiet niin pitää sovittaa nopeus KELIN MUKAAN eikä tuijoteta sitä nopeusrajoitus-merkkiä. Tarkotan siis että ajetaan hiljempaa kuin nopeusrajoitus näyttää. En toki kiistä etteikö teitäkin olisi pitänyt hoitaa paremmin.
3210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

näin on ratin ja penkin välissä!olet aivan oikeassa.

Äänestä
  • Ei se ole niin helppoa. Monella suomalaisista ihmisistä on lähtenyt auto liiraamaan ilman omaa tahtoa? MONTA! Joten tämä koskisi kaikkia ihmisiä ja se ei käytännössä ole mahdollista. Edellä ajaa Lada -60 luvun talvirenkailla tiellä 40km/h ettei vaan käy mitään ja takana tulisi Land Rover jossa valtavat nappulat ja piikit joka haluaisi ajaa 80km/h.. Mitäs teet? Land Rover lähtee ohittamaan ja ei pääsekkään takaisin urien takia. Tutun kävi näin ja ajautui ojaan ja onneksi henki säilyi.

    Äänestä

  • Pexi kirjoitti:

    Ei se ole niin helppoa. Monella suomalaisista ihmisistä on lähtenyt auto liiraamaan ilman omaa tahtoa? MONTA! Joten tämä koskisi kaikkia ihmisiä ja se ei käytännössä ole mahdollista. Edellä ajaa Lada -60 luvun talvirenkailla tiellä 40km/h ettei vaan käy mitään ja takana tulisi Land Rover jossa valtavat nappulat ja piikit joka haluaisi ajaa 80km/h.. Mitäs teet? Land Rover lähtee ohittamaan ja ei pääsekkään takaisin urien takia. Tutun kävi näin ja ajautui ojaan ja onneksi henki säilyi.

    Oma syy. Liian kova nopeus olosuhteisiin nähden.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on.. kirjoitti:

Vika on penkin ja ratin välissä. Jos on auraamattomat tiet niin pitää sovittaa nopeus KELIN MUKAAN eikä tuijoteta sitä nopeusrajoitus-merkkiä. Tarkotan siis että ajetaan hiljempaa kuin nopeusrajoitus näyttää. En toki kiistä etteikö teitäkin olisi pitänyt hoitaa paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu