Kaikilla naisillahan on, ei vain yhtä, vaan useampi eri kokoinen dildo. Näistä joku dildo on varmasti muita mukavampi, ehkä jopa se oma suosikkisi. Voiko suosikkidildosi koosta päätellä minkä kokoinen olisi sinulle se mieluisimman kokoinen aito penis?
Suosikkidildon koko vrt. aito penis?
9
611
Vastaukset
- parrua
Kyllä niitä dildoja on meillä miehilläkin, ainakin minulla.
Kolmesta omistamastani yksi on kaksipäinen pitkä kumikyrpä (40cm)
Toinen paksu ja pitkä(28/20) moottorilla ja kolmas ohut (15/3cm) jolla runkkaan kyrvän reikää.
Kaikki ihanuutta tuovia, mutta tuosta pienimmästä en luovu koskaan.
Silti elän ja asun naisen kanssa, naiseni ei näistä tiedä. - Paljas.pimppi
Vaimoni käyttää aitoja dildoja jotka saa siemensyöksyn on 9 eri tyyppistä joita käyttää 2 tai 3 kerrallaan
- Kikkeliskok
Kun tietämäni naiset tuntuvat suosivan dildoissaan pienempää kokoa kuin heidän suosikki aito vehje..
- MittaMarkku
kysele tarkempia mittoja, kun olet päässyt sisäpiiritietohin.
- penishullu
dildo tuntuu aina epäaidolta käytössä ja hankaa ja ärsyttää mitä aito penis ei tee. lisäksi peniksellä saan joka yhdynnässä monta orgasmia , mutta dildolla korkeintaan yhden. dildon on oltava reilusti pienempi.
- waseniusnussi
hmm. tuli vaan mieleen,lieneeköhän dildot oikein mitattu. tuskin ne on 13 senttistä pidempiä. niitä tuskin on, koska se on keskimitta. ps. kauhee ryyppyputki jatkuu mut nyt jaksaa kirjottaa kun otin päikkärit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site996114Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103576Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1143120SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352449Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221551