Syy ratin ja penkin välissä..

..kun irtolumessa talvella ajetaan sellaista vauhtia, että autot menee rusinaksi.
Turha siihen on auramiehiä syyllisiksi hakea, jos ajetaan kuin kesäkelillä ja luotetaan tuuriin ja Volvon airbageihin. Ja sitten, kun tuuri ei riitäkään, on selityksiä vaikka muille jakaa.
5524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No tohon en yhdy todellakaa! Jos on yhtäkkiä liukkaampi kohta kuin muualla? Mitä tehdä? Jos kaikkialla ois samallaista ni kai se auto ois kiepsahtanu jo aikasemmi...

Äänestä
  • Niin ja yhtä-äkkiä sohjoa tie täynä;-). Ite ajan työajoa 50tkm/v, välillä ajetaan 40km/h ja välillä kovempaa. Kyllä se on tilannenopeus joka sen auton ulos ajaa eikä tien kunto (elukat on asia erikseen)

    Äänestä

  • yhtäkkiä liukkaampi kohta ? liukasta oli kaikkialla niillä seuduilla ja vauhdit sen mukaan.voit tuollaisessa kelissä päästä vaikka perille asti kuten useimmat,mutta teepä yksi virhe,päästä vaikka ajolinja spoorista sivuun kymmenen senttiä.etkä tarvitse edes paljon vauhtia.

    Äänestä

Kyllä kaikkien pitäisi jo nää suomen talviset ajokelit ja -olot tietää. Loskaa ja paskaa tiet täynnä.

Äänestä

ei auramiehiä voi moittia. on se jos suomalainen ei osaa ajaa oikein sään mukaan. on sitä ennenkin ajettu huonoilla teillä ja vielä huonommilla autoillakin. kyllä se vika on siellä kuskin päässä eikä missään muualla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JH. kirjoitti:

..kun irtolumessa talvella ajetaan sellaista vauhtia, että autot menee rusinaksi.
Turha siihen on auramiehiä syyllisiksi hakea, jos ajetaan kuin kesäkelillä ja luotetaan tuuriin ja Volvon airbageihin. Ja sitten, kun tuuri ei riitäkään, on selityksiä vaikka muille jakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu