tarpeeksi kauan, toinen kyllästyy siihen kerjäämiseen ja antaa ne.
Jos kerjää pakkeja
Näinseonnnn
7212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Otan aina mieluummin vastaan pakit kuin jään miettimään ikuisuuteen että "Miksen tehnyt mitään?!" Hän oli siinä edessäni ja mä vaan pakenin!"
Miksi kerjäät pakkeja ? Et ole sitoutumassa mihinkään , jos tutustut. En ole ymmärtänyt ihmisiä joilla on rakkaus tai ei mitään periaate. Tutustumalla selviää millainen ihminen on. Voi olla hyvää kaveri ja hänen kautta voit tutustua hänen kavereihin. Hänen serkku voi olla rakkaus sinulle mistä sen voi tietää. Mielestäni on parempi tuntea ihmistä kuin ei.
Ahaa, sinä oletkin siis oikeasti parittamassa jotain sekkuasi tai kaveriasi. Selkis.
Voitko selventää että miten pakkeja kerjätään?
Syöttämällä toisen suuhun sanoja. Väittämällä toisen sanojen tarkoittaneen jotain mitä ei tarkoittanut ja sitten lähtemällä kostopaneen ja myöhemmin olla et häntä on nyt kohdeltu väärin ja loukattu syvästi.
Toinen loukkaantuu kaikesta siitä loukkauksesta ja antaa pakit??
Joo no kyllä tuo on sitten omaa vikaansa jos noin käyttäytyy ja saa pakit.
Kunhan vaan kysyin kun ei nyt leikkaa yhtään itellä ajatus.
Jos joku noin käyttäytyy niin ei varmaan sitten oikeasti ole halunnut edes toista.
Niin. No sellainen maku siitä jäisi. Pelleilyn ja piökanteon sekä nöyryytyksen kuvaa tulee minulle tuosta