Tässä esimerkkejä tyypillisestä liikoja etuvetoisesta ritsastaan luulevia RS octavia kuskeja, joilla ei metriäkään kokemusta oikeasti sporttisista tai tehokkaista autoista. Eikä ole käytöstapojakaan tai ymmärrystä liikennesäännöistä. Lippis varmasti skoda-amikselta löytyy.
Video: Skoda kova ylinopeus kaupungissa
https://www.youtube.com/watch?v=DZQ99eSM32U
Video: Tuunatulla "uskomattoman tehokkaalla 170 hv TDI päristimellä" ajava RS-pelle ohittelee oikealta ja kiilailee moottoritiellä
https://www.youtube.com/watch?v=OfLyA1k16_U
Video: Skoda kova ylinopeus kaupungissa
https://www.youtube.com/watch?v=DZQ99eSM32U
Video: Tuunatulla "uskomattoman tehokkaalla 170 hv TDI päristimellä" ajava RS-pelle ohittelee oikealta ja kiilailee moottoritiellä
https://www.youtube.com/watch?v=OfLyA1k16_U
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hehe repesin tolle "uskomattoman tehokkaalla 170 hv". Mikähän sitten on se heikotehoinen jos ei se ole tuo. 50 hv ?
Videot näytti hyvältä, juuri tuommoista on skoda kuskien ajo.
Skoda sopii sirkuspelleille
Nämä muita opettavat kuskit jotka postaavat youtubeen paljastavat jatkuvia OMIA liikennerikkomuksiaan. Esim. tuon kuvaajan muussa videossa: ohitus jonossa ohittamaan edestä lähteneen rinnalta (kolmea autoa rinnakkain) ohi (takaa tulevalla ei ole etuoikeutta ohittaa), ylinopeus 113kmh satasen alueella, risteyssääntöjen osittainen tuntemattomuus, sikailu liittymiskaistalta tulevan kanssa (ei anna kohteliaasti tilaa vaikka on itse jäljessä), ohitus yhtenäisen keltaisen viivan yli jne jne. Ja pikkupoika pelkääjän paikalla oppii ja kommentoi.
Korjaus. Olikin toinen nimimerkki eli PTV youtubessa joka törttöilee itse ja luulee opettavansa muita liikenteessä pikkupoika vieressä. Esim. kooste 2016.
Joo, vittu juuri nämä skeida kuskit on aina ja jokapaikassa meiningillä "kaasu pohjassa". Oli sitten liikennevalot tai ihan mikä tahansa tilanne jossa on toinen auto vieressä. Mitä ihmeen kyrvänimijöitä oikein näiden skeidojen ohjaksissa istuukin???
Juuri näin.
Näitä skodapellejä onkin kiva kyykytellä valoista. Jäävät "muka sporttisine" RS etuvetoineen tehottomammallekin perhesedan takavetoiselle kuin tikku paskaan.
Parasta on ne skeidapellet jotka haluavat revansaia seuraavissa valoissa ja ajavat lapsellisesti jälleen ohituskaistaa rinnalle. Ja taas tulee heille turpiin...
Tyypillisiä suomalaisia junttiskodisteja
RS on todellinen pellekulkine
Kumpikaan mitään oikeeta hölmöyttä tehny, pitkien vilauttelija ainoastaan.