Suomessa ei ole nykyään niin tervejärkistä poliitikkoa että äänestäisin ketään heistä seuraavaksi presidentiksi.
Kansa tarvii vahvan ja jämerän presidentin olkoon se sitten nainen tai mies jolla on päättämis kykyä puuttua epäkohtiin vaikka hänen määräämis valtansa on jo viety.
Perässä kulkijat eivät ole minun suosiossani ja oikein hävettää nämä joita ohjaillaan kuin aisankannattajia. Halonen oli pelkkä sateenkaartilainen ja kahvikestittäjien juorujen levitykseen osallistuja eikä yhtään mitään muuta.
Nykyinen USA:n presidentti Trump on malli minkälainen presidentin pitää olla eli hänen on oltava oman kansansa puoltapitävä ja uskottava hoitaa maansa asioita.
Trump on myös ennustanut että tämä meidän EU yhteisö tulee kaatumaan mahdottomuuksiinsa hoitaa Euroopan turvallisuutta?
Epäileekö täällä joku ettei tuo Trumpin ennustus ei pitäisikään paikkaansa, minä olen jo pitkään katsonut tämän EU:n tilanteen olevan nyt loppusuoralla loppuaan?
Presidentillä pitää olla jämeryyttä
2
154
Vastaukset
- MikäOnAsteikkoEritellä
Moni on varmaan huomioinut miten mediamme pelkää USA:n presidenttiä Trumppia kuin myrkkyä olisi heille antamassa? Trump haluaa rajoittaa pakolaisten massavyöryä maahansa ja eniten juuri niistä maista mistä tänne meille on nämä tunkeutujat ovat hyökänneet?
Trump on presidentti jolla on vielä älyä suojella omia kansalaisiaan, mutta täällä hänet leimataan rasistiseksi ja mediamme jatkaa päivittäistä solvaamistaan hänestä joka on selvästi täyttä vihapuhetta. Jotenkin tuntuu kieroutuneelta tämä meidän yhteiskuntajärjestelmä kun toinen taho saa suoltaa vihapuhetta jatkuvasti mutta kun kansa sanoo vähänkin jotain mikä viittaa vähän maahan tunkeutuneisiin terroristeihin se on jo pahaa vihapuhetta? - ValheMediaVaudissa
Trump on aloittanut hyvin. Suomi tarvitsee oman Trumpin, varmasti häntä äänestäisin!
USA:ssa on hyvin nähty ettei monikulttuurisuus onnistu ja eri uskonnot eivät tule toimeen keskenään. Vaikka USA:ssa on paljon eri uskonto lahkoja ne ovat pääsääntöisesti sieltä alkujaan lähtöisin ja sopivat paremmin keskenään, mutta esimerkiksi Islam ei hyväksy muita uskontoja ja siinä on jo se mikä sekoittaa pakan.
Euroopassa ollaan nyt menossa samaan mitä on nyt riisi alueilla eli pakolaiset tuovat sodan mukanaan ja se sota ei ole enää kaukana. Irakista tulleet eri heimoihin kuuluvat ovat aina olleet riidoissa keskenään ja nyt näitä on pakolaisina täällä meilläkin.
Suomi tarvitsee vahvan armeijan mutta sitä vahvuutta ei tarvita minkään naapurimaan hyökkäystä varten vaan meidän sisäisten maahamme tunkeutuneitten miesterroristejen keskinäisten vihanpitojen taltuttamiseen. Nuo vieraitten maahan tunkeutujien keskinäiset kahinat ne kohdistuvat myös meihin Suomalaisiin ja uhreja tulee väistämättä kansalaisistammekin.
Naapurimaa Ruotsi on jo nyt aikamoisessa liemessä pakolaistensa kanssa mutta eipä meidän media kirjoita tai uutisoi sieltä mitään, päinvastoin kerrotaan että kaikki menee erittäin hyvin eli yöstä yritetään tehdä päivää tai Hauki ei ole kala vaan se on lintu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1217286Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden5045439Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1513355Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2162651Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t502358Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681298Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431292En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771262Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111179- 1111153