Mainosti skoota oktaaviaa vm, 2010, k marketin ilmoitus taululla piti olla hieno kuntoinen ja kun menin kattomaan nii oliki likanen ja kylkeen mällätty ja surkeasti fiksattu.helvatan likane vielä.Kysyin viekö öljyä paljon ja tämä kauppias ukko selitti että ei vie yhtään.Sitten katsottiin öljy minkämoista on näöltään ja siinä öljy tikussahan oli semmosta vaajean ruskeaa mönjää niinku lapsen paskan väristä. Kattoin öljyn tason tikusta ja se oli alamerkissä. Kauppias meni vaikeen näköseks ja änkkäs jotain sekavaa minä virkoin ukolle että pidä home kippas ja saman tien pois. oli se ihme huijari koko skoota ukko.
omituinen skoota kauppias
7
235
Vastaukset
- Kaaleppi.Kyykkälä
Ei skootia ole olemassakaan "hienokuntoisia". Jos katsoo skootaan sisään, siellä on yleensä lähes poikkeuksetta tunkion kaltainen jäte- ja roskamäärä sisällä. Eipä ollut viitsinyt tämäkään skodapertti laittaa skootaansa myyntikuntoon`? Slaavilainen laiskuus onkin skootistien ominaispiirre.
- ei_nappaa
huijausta koko skoota kauppa
ruostuvatkin puolessa vuodessa puhki. huijattu harsoinen teräs ei ole nykypäivää.
- ToyotaOnTäydellinenAuto
Vittu, mistä näitä maksettuja kehujia sikiää?
Skoda ruostuu puhki ja kori katkeaa jo valmistuslinjalla. Fakta. - Hernekäinen_
Rakenteet skodassa ei kestä juuri tuon venäläisen/neukkulaisen harsoisen teräksen takia. Koko kori on vääntynyt skodissa kun ovat skodistit ajaneet vähän liian kovalla vauhdilla hidastetöyssyihin.
Tosin skodien korihan on usein kiero jo valmistuslinjastolta tullessaan ----> vesivuodot, kun ovitiivisteetkään eivät pysty tiivistämään.
Itälaatu on tasaista - ei vahingossakaan satu kohdalleen :-) - Viimeistelynpuute
Hernekäinen_ kirjoitti:
Rakenteet skodassa ei kestä juuri tuon venäläisen/neukkulaisen harsoisen teräksen takia. Koko kori on vääntynyt skodissa kun ovat skodistit ajaneet vähän liian kovalla vauhdilla hidastetöyssyihin.
Tosin skodien korihan on usein kiero jo valmistuslinjastolta tullessaan ----> vesivuodot, kun ovitiivisteetkään eivät pysty tiivistämään.
Itälaatu on tasaista - ei vahingossakaan satu kohdalleen :-)Totta, tämäkin johtuu vain siitä, että korin vesipainetesti on jätetty kokonaan pois skodan viimeistelylinjastolta. Audilla, vw ja seat tehtailla tuo vesipainetesti on käytössä, koska ne eivät ole halppis merkkejä.
Vai että hienokuntoinen skeida..... röhöhöhööööööööö !!! hahahahaaaaaaaaa kiitos taas hyvistä nauruista.... XD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark3178693Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2054754Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy353850Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2002681Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171262268Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s1071803- 511796
- 661743
- 1861476
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3511404